منوهای نصب در پنل مدیریت

ایجاد یک تاثیر اولیه ماندگار

همه ما می دانیم که موفقیت در کار بر اساس روابط موفق پیش بینی می شود. شاید مهمترین بخش در شروع هر رابطه، آغاز آن و زمانی است که فرصت ایجاد یک تاثیر اولیه ماندگار و مطلوب را دارید. نمی توانم بیش از حد بر اهمیت این تاثیر اولیه تأکید کنم. در حقیقت این برداشت های اولیه به لنزهایی تبدیل می شوند که از طریق آن ها ادامه رابطه مورد قضاوت قرار می گیرد. شما هرگز فرصتی دوباره برای ایجاد یک تاثیر اولیه نخواهید داشت. بنابراین اجازه دهید قدری در مورد این تاثیر اولیه مطلوب صحبت کنیم. اگر در یک جلسه مهم برای اولین بار با یک نفر ملاقات می کنید، اطمینان داشته باشید که آماده و سر وقت حاضر می شوید.

اگر این اصول اولیه را رعایت نکنید، سرعت لطمه خوردن اعتبار شما بسیار شگفت آور خواهد بود. یا شاید در شرف ملاقاتی شخصی بصورت برنامه ریزی نشده هستید. به عنوان مثال فرض کنید که یکی از همکاران خود را در خیابان می بینید و وی شما را به دوست خودش معرفی می کند. در این شرایط اگر خواهان ایجاد یک تاثیر اولیه ی مناسب، سازنده و به یاد ماندنی از خودتان هستید، این توصیه ها را بخاطر بسپارید. اول از همه اینکه همیشه ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. ارتباط چشمی ثابت با افرادی که در حال صحبت کردن با آنها هستید، امری بسیار حیاتی است. این ارتباط چشمی به دیگران نشان می دهد، که شما با اعتماد به نفس و علاقمند به این تعامل هستید.

نکته بعدی اینکه، زمانی که با کسی دیدار می کنید، همیشه با قدرت به وی دست بدهید. انگشتان دست وی را نگیرید و همچنین به وی نیز چنین اجازه ای ندهید. البته منظور من از با قدرت، نه خیلی آهسته و شل و نه خیلی سفت و محکم است، بلکه منظورم دقیقا چیزی در بین این طیف است. به خاطر داشته باشید که در حالت عادی دست دادن چیزی در حدود یک ثانیه طول می کشد. از دیگر شگردهای خوب، پرسیدن سوالاتی در رابطه با طرف مقابله بجای صحبت کردن بیش از حد در مورد خودتان است. زمانی که شما شخص جدیدی را ملاقات می کنید، هیچ پیشینه ی مشترکی از یکدیگر ندارید، و گاهی اوقات این موضوع گفت و شنود شما را قدری عجیب و غیر عادی می کند. شما می توانید برای ایجاد حس راحتی و آرامش در طرف مقابل یک یا دو سوال بپرسید و اجازه دهید او به آنها پاسخ دهد.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  نکاتی جهت ایجاد شخصیت رهبری

به این ترتیب شما خود خواه بنظر نیامده و به روشنی علاقه ی خود را نسبت به شناخت بهتر وی نشان داده اید. نکته ی مهم دیگر این است که هنگام ملاقات یک شخص برای اولین بار، اگر خواهان داشتن یک تاثیر اولیه مطلوب از خودتان هستید، بطور همزمان چند کار را با هم انجام ندهید. بعداً می توانید به ساعتتان نگاه کنید، بعداً میتوانید ایمیل هایتان را چک کنید. در اولین دقایق یک تعامل جدید، تمرکز شما باید تنها بر روی این فرد جدید باشد. اگر در زمان ایجاد اولین تاثیر تمرکزتان را بر روی کارهای دیگر تقسیم کنید، طرف مقابل شما تصور می کند که این رابطه جدید ارزشی برای شما ندارد. در پایان طرف مقابل را با اسم کوچک مورد خطاب قرار دهید. مثلا، سوزان، از دیدنت خوشحال شدم.

یا اینکه مارک از صحبت کردن با تو یا شما خوشحال شدم. استفاده از اسم کوچک نشان دهنده این است که شما به طرف توجه می کردید و اولین ملاقات با این فرد برای شما لذت بخش بوده است. هر قدر بیشتر این فرد ببیند که شما به او توجه کرده اید، احتمال توجه کردن آنها به شما و به یاد آوردن شما برای آنها افزایش پیدا می کند. تاثیر اولیه بسیار مهم است. شما فقط یک فرصت دارید. از این نکات استفاده کنید و تاثیر اولیه ماندگاری از خود به جای بگذارید.

منبع : مدیران ایران


با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...
شما هنوز وارد سایت نشده اید تا پیشنهاد فوق العاده ما را برای همکاری در فروش بشنوید !
ورود

۰ پاسخ به "ایجاد یک تاثیر اولیه ماندگار"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X