منوهای نصب در پنل مدیریت

خواندن زبان بدن +دانلود فایل صوتی مقاله

وقتی در حال صحبت با کسی هستید یا در جلسه ای حضور دارید، اگر واقعاً می خواهید بفهمید که فرد مقابل چه می گوید، کلام وی تنها آغازی برای این کار است. شما باید کاملا به وی گوش فرا دهید، هم کلماتی که بیان می کند و هم تمامی حرکات بدنی وی دارای اهمیت هستند. حدود نیمی از مطالبی که شخص بیان می کند، در واقع از طریق کلمات وی منتقل نمی شود، بلکه از طریق زبان بدن وی انتقال می یابد. گاهی اوقات زبان بدن مطالب ما را تقویت کرده و از آنها حمایت می کند. همچنین گاهی اوقات زبان بدن کاملا با آنچه که ادا می شود در تضاد کامل قرار دارد. قبل از اینکه ادامه دهیم، میخواهم قدری بیشتر در مورد واقعیت درک و تفسیر رفتار مردم صحبت کنم.

فایل صوتی این مقاله را همین جا بشنوید!

حجم این فایل صوتی ۴MB و در حدود ۵ دقیقه می باشد.

دانستن اینکه یک فرد به چه چیزی فکر می کند، اگر غیر ممکن نباشد، کار بسیار سختی است. چیزی که ممکن است، این است که با اطمینان بالا قادر به تعیین این موضوع هستیم که آیا آن فرد با گفته های شما ارتباط برقرار کرده یا خیر، آیا کم و بیش در صحبت هایش صادق بوده یا خیر، حالت عصبی داشته یا خیر. چیزی که شما در پی یافتن آن هستید تحت عنوان انحرافات رفتاری شناخته می شود. اولین نوع از انحرافات، انحراف از سبک عادی و معمول، برقراری ارتباط توسط فرد است که از آن تحت عنوان خط مبنا نام برده می شود، به عنوان مثال اگر فرد مورد نظر بیش از حد نزدیک به شما بایستد یا بسیار آرام صحبت کند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  فیلم کامل دوره شبکه سازی حرفه ای

اما امروز، آنها قدری دورتر از شما ایستاده و سریعتر صحبت می کنند. این یک انحراف رفتاری است که نشان دهنده ی یک اشکال یا خطا است. به یاد داشته باشید که هرگز نباید فرض کنید که از اصل موضوع با خبرید، به جای این کار باید تعیین کنید که آیا می خواهید با سوال پرسیدن از آن فرد بخواهید به او نزدیک تر بشوید یا خیر؟ دومین نوع از انحرافات رفتاری، انحراف از هنجارهای زمینه ای است. به عنوان مثال زمانی که شما در مطب یک پزشک نشسته اید، هنجارها و آداب معمول حکم می کند که بصورت کوتاه و سریع نگاهی به دیگر بیماران بیاندازید، نگاه کردن و لبخند زدن یا سلام دادن از روی احترام نیز طبیعی تلقی می شود.

خیره شدن طولانی مدت قدری غیر عادی بنظر رسیده و نشان از یک مسئله غیر عادی دارد. برای خود فرضیه بافی نکنید. فرد مقابل ممکن است تنها به این دلیل به شما نگاه کند که یا تصور می کند شما را می شناسد یا اینکه از رنگ لباسی که بر تن دارید خوشش آمده. انحرافات به شما می گویند که به چیزی توجه کنید، اما جواب نهایی را هرگز بیان نمی کنند. اگر تصور می کنید بررسی و سوال پرسیدن ارزش زمان و ریسک کردن دارند، می توانید از این طریق به جواب مطلوب نزدیک تر شوید.

شما ممکن است در جستجوی مواردی از گریز از ارتباط چشمی، نوعی بی قراری عجیب و غریب و یا وضعیت غیر طبیعی بدن باشید، که البته یکی از علایق من جستجو برای رفتارهایی حاکی از فاصله گرفتن می باشد.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  تصمیم گیری‌های بهتر در کار +دانلود فایل صوتی مقاله

ممکن است شما دنبال این موارد باشید : عدم تماس چشمی، بی قراری های عجیب غریب و یا وضعیت غیرطبیعی بدن. و یا مثل کار مورد علاقه من، به دنبال رفتارهایی حاکی از فاصله گرفتن.

گاهی اگر یک فرد نسبت به شخصی احساس خوبی نداشته باشد یا با صحبت کردن با وی ارتباط برقرار نکند، نسبت به حالت عادی قدری عقب تر می ایستد یا حتی گاهی از پای خودش برای ایجاد یک زاویه نسبت به آن فرد استفاده می کند. اگر قدری جستجو کنید، کتابها و منابع با کیفیت دیگری در دسترس خود می یابید که با استفاده از آنها می توانید، مهارتهای تفسیر رفتار مردم را بیاموزید. با این حال برای شروع آن را ساده بگیرید و به تمام وجود فرد، کلمات و رفتارهای غیر کلامی وی، بخوبی گوش بسپارید. سعی کنید مبنای مناسبی برای خود ایجاد کنید و شروع به یافتن انحرافات رفتاری مهم و معنا دار بکنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، متوجه می شوید که تاکنون قسمت عمده ای از گفت و شنود ها را از دست داده اید.

منبع : مدیران ایران


با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...
شما هنوز وارد سایت نشده اید تا پیشنهاد فوق العاده ما را برای همکاری در فروش بشنوید !
ورود

۰ پاسخ به "خواندن زبان بدن +دانلود فایل صوتی مقاله"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X