درسهایی از پینت بال

درسهایی از پینت بال برای کسب و کار – ۱

درسهایی از پینت بال برای کسب و کار – ۱

قبلاً دوستان خوبی مثل علی نعمتی شهاب ( وبلاگ گزاره ها ) به درسهایی از فوتبال برای کسب و کار اشاره کرده اند . اما من می خواهم به درس های پینتبال برای کسب و کار بپردازم …

پینت بال (Paint Ball) ، یک بازی تیمی پر هیجان و استراتژیک است که برای انجام تمارین نظامی ، بدون استفاده از فشنگ ایجاد شده است و کم کم جای خود را در بین ورزشکاران نیز باز کرده است . جالب اینجاست که با اینکه این بازی در ایران زیاد شناخته شده و پر طرفدار نیست ، ولی اعضای تیم ایران دارای رتبه سوم جهان و رتبه اول آسیا هستند .

داستان ما از آنجا شروع شد که بچه های باشگاه مدیران فردای ایران را جمع کردیم تا با هم یک بازی دوستانه داشته باشیم ؛ ولی همین بازی های دوستانه ، آموختنی های بسیاری – از نظر استراتژی ، کار تیمی ، منابع انسانی ، خلاقیت و … – برای همه ما داشت که به مرور برای شما نیز بازگو می کنم .

 

  1. اصول ثابت ، اجرای متفاوت

اگر بخواهم پینت بال را در چند کلمه به کسی یاد بدهم ، باید اینچنین بگویم :

دو تیم با نفرات برابر که با حذف کردن نفرات تیم مقابل توسط گلوله های رنگی ، سعی می کنند در میدان باقی بمانند و پیروز شوند .

این اصل اولیه در بازی است ؛ ولی برای تنوع بیشتر ، روش ها و سناریو های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد .

در سازمان ها هم یک اصل اولیه حاکم است و روش های مختلف برای رسیدن به آن اصل و هدف . مثلاً همه سازمان ها برای خودشان هدفی را تعریف می کنند و با استخدام نیرو های کارآزموده ، سعی می کنند با برنامه ریزی های قوی ، از رقبای دیگر پیشی بگیرند و سهم بیشتری از بازار را به دست بیاورند . ولی اگر ما دو سازمان در یک صنعت که هدف مشابهی دارند را بررسی کنیم ، احتمالاً با روش ها و تاکتیک های مختلفی برای رسیدن به این هدف مواجه خواهیم شد .

از یک نگاه دیگر ، همه بازیکنان پینتبال ، یک قاعده کلی دارند که باید آن را رعایت کنند ، ولی اینکه چطور و با چه مهارتی آن را اجرا می کنند ، مهم است .

یک بار در جلسه ای ، دوستانی که برای بازدید از صنایع مختلف به ژاپن رفته بودند ، گزارش می دادند که در آنجا ، همان چیزهایی که در کتابهای آموزشی ما نوشته شده است ، رعایت و اجرا می شود . آنها هیچ کار خاصی نمی کنند ، مگر اجرای درست و اصولی قواعد کاری .

 

  1. علاقه نداری ، خُب بازی نکن !

در بازی ، برای اینکه تیم ها به حد نصاب برسند ، بعضی از دوستان به خاطر معرفت و رودربایستی آمدند ! همین کار باعث شد نه آنها از بازی لذت کافی را ببرند و نه بگذارند به دیگران خوش بگذرد . خیلی وقت ها باید غر زدن ها و خسته شدن ها و بی مسئولیتی افرادی را تحمل می کردیم که دلشان با تیم نبود .

در سازمان ها هم ، آنهایی موفق هستند که دل در گرو کار سازمانی گذاشته باشند؛ آنهایی که نه برای لقمه ای نان ، که برای لذت بردن از کار کردن ، کار می کنند . این افراد همیشه راضی هستند ، همواره پیشرفت می کنند و اصلی ترین سرمایه سازمان به حساب می آیند .

از آن طرف ، کسانی که دائم در حال گله گذاری و نق زدن هستند ، همانهایی که از فشار کار می نالند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند ، و همانهایی که انگیزه دیگران را هم به تدریج از بین می برند ، هیچگاه درک نمی کنند که چرا مانند همکاران پرتلاششان ، پیشرفت نمی کنند !

 

  1. یا به موقع بیا ، یا اصلاً نیا !

پینت بال یک بازی تیمی است . همه افراد تیم باید حاضر باشند تا بتوان بازی را شروع کرد . اگر کسی دیرتر به سر زمین بازی برسد ، به ناچار همگان را معطل خود خواهد گذاشت …

در سازمان هم کارها به صورت تیمی انجام می شود و چه بسا که اگر یکی از کارمندان حضور نداشته باشد ، کل پروژه معطل بماند .

پس بهتر است از همان اول ، کسانی را برای بازی یا همکاری انتخاب کنیم که می توانیم روی بودنشان در تیم یا بدنه سازمان حساب باز کنیم . اگر کارمندی از فردا نخواهد بیاید ، یا اگر بی خبر دچار تاخیر یا غیبت شود ، هزینه اش را کل سازمان می پردازد .

 

  1. بدون آموزش ، هرگز !

قبل از اینکه وارد زمین شوید، لازمست که مربیان و مسئولین ، اصول اولیه بازی را آموزش دهند . حتی اگر یکی از افراد تیم برای بار اولش باشد که می خواهد بازی کند ، همه افراد مجبورند در یک دوره آموزشی چند دقیقه ای شرکت کنند .

این آموزش ها خیلی مهم هستند و رعایت نکردن هر مورد از آنها ، ممکن است به صدمه دیدن جدی افراد منجر شود .

در کسب و کار نیز آموزش حرف اول را می زند . بدون اینکه کاری را بلد باشیم ، نمی توانیم آن را شروع کنیم و به موفقیت برسیم . حتماً باید از حضور مربی و مشاوری در کسب و کارمان کمک بگیریم که قواعد کار را بهتر از ما بداند و به ما یادآورری کند .

همین نکات آموزشی کوچک ، می تواند مسیر سازمان ما را عوض کند و یک سازمان شکست خورده را به پیروزی برساند .

 

  1. عالم بی عمل ، زنبور بی عسل

بعد از بازی اول که ما شکست سنگینی از تیم مقابل خوردیم (!) ، با حضور هر دو تیم به بررسی عوامل پیروزی و شکست پرداختیم و متوجه شدیم که تیم مقابل کاملاً به حرف مربی خود عمل کرده بود و تیم ما فقط آنها را شنیده بود و در آخر کار خودش را کرده بود ! ما فکر می کردیم بلدیم در حالیکه اینطور نبود !!

شرکت ها ، برای آموزش نیرو های خود هزینه های زیادی را صرف می کنند ولی ممکن است به نتایج خوبی نرسند . باید بررسی کرد که مشکل از کجاست . نوع آموزش خوب و مناسب سازمان نبوده ؟ محتوا به خوبی طراحی نشده و یا اینکه پرسنل علاقه ای به ایجاد تغییر در رفتارشان ندارند ؟

تا وقتی که به مقوله آموزش ، بطور جدی پرداخته نشود و به لزوم بکار گیری دانش جدید و ایجاد تغییر در سازمان آنطور که باید ، پرداخته نشود ، هیچ چیز عوض نمی شود .

فراموش نکنید که اگر همان کاری را بکنید که قبلاً می کردید ، همان نتایجی را خواهید گرفت که قبلاً می گرفتید .

 

  1. هر کسی را بهر کاری ساختند

گاه پیش می آید که در تیم ، افراد برای اینکه تیمشان باقی بماند ، اعلام می کنند که حاضرند همه کاری بکنند . ولی این مخالف اصول تیم است .

تیم یعنی هم افزایی برای رسیدن به موفقیت . هر کسی استعداد و توانایی خاص خودش را دارد و تیم جایی است که این توانایی ها در کنار هم قرار می گیرند تا همدیگر را تکمیل کنند و نیروی بزرگ ایجاد کنند .

پینت بال هم که یک بازی تیمی است ، از این قاعده مستثنی نیست . بعضی ها اصطلاحاً تیز و فرز هستند . بعضی ها قدرت تحلیل بالایی دارند . بعضی ها بهتر می توانند رهبری تیم را به عهده بگیرند و …

در بازی اول ما ، یک نفر فقط مسئول شده بود که موقعیت افراد تیم مقابل را شناسایی کند و به دیگر اعضای تیم اعلام کند . این فرد بدون اینکه جنب و جوش زیادی داشته باشد و یا گلوله هایش را هدر دهد ، به شدت به تیم کمک کرد و باعث پیروزی های مداوم تیم می شد .

در سازمان ها دیده می شود که افراد گاهاً در جای درستی قرار نگرفته اند . مثلاً کسی که مترجمی زبان انگلیسی خوانده است ، مسئول آمار می شود ! و یا کسی که برونگرا یا اجتماعی نیست ، در پست بازاریابی و فروش گذاشته می شود . در حالیکه اگر همان فرد مثلاً اگر در بخش پشتیبانی قرار بگیرد ، ممکن است عملکرد بهتر و موثر تری برای سازمان داشته باشد . ضمن اینکه خودش نیز از رضایت شغلی بالاتری برخوردار خواهد شد .

 

در شماره های بعدی ، نکات دیگری را از این بازی مهیج ، در جهت بهبود کسب و کار ها ، خدمتتان بیان خواهم کرد .

 

نوشته : شاهین شاکری | مدیران ایران

shakeri@modiiran.ir

نقل از مجله خلاقیت – منبع : مدیران ایران

همچنین ببینید

پولدار شدن به روش وارن بافت

پولدار شدن به روش وارن بافت

دومین ثروتمند جهان، کسی جز وارن ادوارد بافت نیست، که جالبترین سرگذشت را میان ثروتمندان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *