منوهای نصب در پنل مدیریت

فراهم آوری سرمایه لازم برای کسب وکار نوآورانه

بخش عمده ی تجارت های جدید به طور غیر رسمی توسط افرادی سرمایه گذاری می شود که خود مستقیما در تجارت دخالت دارند یا خویشان آنها در ان فعالیت می کنند.

سرمایه گذاری اولیه معمولا مبلغ کمی است و متناسب اب خود تجارت .فروشگاههای جدید خرده فروش و تولیدکنندگان کالاها در منزل یا واردکنندگان و شرکت های کوچک اجاره دهنده ی تجهیزات مثال هایی از میلیون ها تجارت کوچک هستند که هرساله ایجاد می شود.

این تجارت ها چگونه سرمایه لازم را فراهم می اورند و عملکردشان چگونه است؟

شاید شنیده باشید که بیش از نیمی از تجارت های جدید درسال اول ورشکست می شوند. شاید هم شنیده اید که تجارت های موفق و جدید باید به شرکت های سرمایه گذار در کسب و کار – شرکت هایی که منابع عظیم مالی برای سرمایه گذاری در شرکت های کارآفرین فراهم میکنند – مراجعه کنند. هردوی این شنیده ها اشتباه است.

نرخ شکست بهتر از آن چیزی است که مردم می اندیشند ، اما درخشان نیست. تنها یک چهارم تجارت های جدید در سال اول با شکست رو برو می شوند. نیمی از انها در طی ک دوره چهارساله ورشکست می شوند. پس از ۱۰ سال تنها یک سوم آنها فعال هستند.

همچنین حقیقت ندارد که شرکت های سرمایه گذاری اکثر شرکت های جدید را تغذیه مالی می کنند . شرکت های سرمایه گذار کسب و کار منابع مالی وسیع تری رادر مقایسه با اشخاص سرمایه گذار فراهم می کنند و اغلب در معروفترین تجارت ها سرمایه گذاری می کنند، بنابراین بیشتر از آنچه واقعیت دارد مهم به نظر می رسند. اگر تجارتی کوچک و محلی شروع می کنید صلاحیت دریافت سرمایه گذاری کسب و کار شرکتی را ندارید.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  چرا خیلی از کالاها در بازار ایران شکست می خورند؟

هرچند اگر تجارتی را شروع می کنید که براساس یک نوآوری دارای زمینه موفقیت ملی یا بین المللی شکل گرفته ، جا دارد از این شرکت ها بخواهید برنامه تجاری شما را بررسی کنند؛ شاید برای یکی از این شرکت ها موردی جالب توجه باشید.

بخشی از کتاب نوآوری در کسب و کار

مدیران ایران

 

۰ پاسخ به "فراهم آوری سرمایه لازم برای کسب وکار نوآورانه"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X