منوهای نصب در پنل مدیریت

فرآیندهای اصلی شبکه سازی

شبکه سازی

اگر بخواهید سیاست اهدا و به اشتراک گذاردن منابع را در خود تقویت نمایید نیاز به تمرین و زمان دارید. در کتاب “چگونه میتوان شبکه سازی را تحت کنترل در آورد” نوشته شده است که این سیاست “فرآیند تقاضا و درخواست کمک از دیگران و یا ارائه ی آن به دیگران ،بدون انتظار پاداش است “. این عبارت به دو فرآیند هم زمان (ارائه و درخواست) اشاره میکنند که ترتیب آنها معلوم و ثابت نیست.

دونوع ارائه کمک به دیگران :

  • ارائه اطلاعات مفید
  • آماده بودن برای هر نوع کمکی که ممکن است مورد نیاز باشد

حال به نوبت نگاهی به این دو مورد می اندازیم و در آخر فرایند دو طرفه را تعریف خواهیم کرد .

 

ارائه اطلاعات مفید

یک فرد مفید برای شبکه ، در بحث گفتگو با سایرین ، دانش، اطلاعات ،مهارت ها ،ایده ها ،منابع و رهنمود هایش را به راحتی ارائه مینماید بدون اینکه انتظاری برای جبران آن به هر شکلی داشته باشد. این بحث و گفتگوها ممکن است برنامه ریزی شده یا بدون برنامه ریزی ، رسمی و یا غیر رسمی انجام شوند. در حقیقت تنها منفعت آن لذتی است که شما از کمک و ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند به دیگران کسب می نمایید.اگر چه شما توقعی برای جبران کمک خود ندارید اما خواه ناخواه یک ذهنیت مثبت از شما در ذهن دریافت کننده اطلاعات ایجاد می گردد به گونه ای که او تلاش خواهد داشت در آینده به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ، این کمک شما را جبران نماید.

آماده بودن برای هر گونه کمک

این مطلب رو هم از دست ندید:
  پیشرفت شغلی از طریق گوش دادن

آمادگی و داوطلب بودن برای ارائه هر گونه کمک و حمایت احتمالی ، از طرف یک فرد موثر در شبکه هیچ گاه به عنوان یاریگر یک طرفه بودن ، شخص برتر و یا یک فرشته نجات که خودش هر گز به کمک احتیاج ندارد ، مطرح نیست . او به صورت واقع بینانه درباره اهداف و برنامه های شخصی ،چالش ها ، مسائل و مشکلات خود نیز صحبت میکند(این احساس را که به تنهایی قادر به انجام همه کارهایش نخواهد بود را بیان می نماید) آماده بودن برای کمک ، بدین معناست که آماده ارائه هر کمکی که در خواست میشود باشیم و در صورت نیاز نیز از شبکه درخواست کمک برای ارائه راهکار و رهنمو د برای حل مشکلات خود داشته باشیم.

فرآیند دوطرفه

این فرآیند چرخه ای را ایجاد میکند که در آن کمک ها پیوسته شامل همه اعضا شبکه میگردد. این ماعدت ها هم ارائه و هم گرفته میشود تا شبکه را مستحکم تر و قوی تر نموده و توانایی رشد و افزایش تعداد اعضای شبکه را فراهم سازد. این فرآیند که میتوان آن را “بده و بستان” نامید ، صرفا بدین معناست که شبکه موثر مثل سکه ای است که دورو دارد. بنابراین شما نمیتوانید یکی از این دورا بدون دیگری داشته باشید. یک شبکه موفق همزمان به موارد ذیل توجه دارد:

  • ارائه و دریافت خدمات
  • ارائه و پذیرش حمایت ها
  • ارتقاء نیاز سایرین و خود
  • اعتماد کردن و تسلیم ناپذیری

منبع: کتاب کلید طلایی شبکه سازی –  مدیران ایران (www.Modiriran.ir)


با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...
شما هنوز وارد سایت نشده اید تا پیشنهاد فوق العاده ما را برای همکاری در فروش بشنوید !
ورود

۰ پاسخ به "فرآیندهای اصلی شبکه سازی"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X