منوهای نصب در پنل مدیریت

چگونه میتوانم همانند بیل گیتس، استیو جابز و یا ایلان ماسک باشم؟

پرسشی که در تیتر مقاله مطرح شده است ابتدا از سوی یک مخاطب عادی بر روی سایت Quora قرار گرفت. یکی از افرادی که در این پرسش نام او مطرح شده است ایلان ماسک (Elon Musk)، یک کارآفرین بسیار موفق در حوزه خودروهای برقی، ساخت موشک های فضایی و فناوری اطلاعات است که ثروت کلانی به دست آورده است. او از مؤسسین شرکت پرداخت اینترنتی Paypal بوده که در سال ۲۰۰۲ به eBay فروخته شد.

بیل گیتس استیو جابز ایلان ماسک MUSK JOBS GATES

پرسش هایی که بر روی سایت Quora قرار می گیرند از سوی افراد مختلفی پاسخ داده می شوند و این پاسخ ها به همراه اسم و مشخصات آنها در مقابل دید عموم قرار می گیرد. چیزی که موجب جذابیت این پرسش کلی شد پاسخ دادن همسر سابق ایلان ماسک به این پرسش، بر اساس تجربه زندگی شخصی با او بود. پس از ثبت این پاسخ در سایت میلیون ها نفر از آن بازدید کردند و اصالت پاسخ از سوی همسر سابق ایلان ماسک نیز تایید شد. در ادامه، متن ترجمه شده پاسخ جاستین ماسک نقل شده است.

متن پاسخ:

موفقیت فوق العاده از شخصیت فوق العاده و هزینه کردن بسیاری چیزهای دیگر به دست می آید. موفقیت فوق العاده با آنچه که تنها به عنوان موفقیت شناخته می شود متفاوت است. پس بدانید نیازی ندارید که حتما مانند ایلان ماسک باشید تا بتوانید زندگی راحت و موفقی را تجربه کنید. چه بسا در صورتی که مانند افراد فوق العاده نباشید شانس خوشحالی بیشتری در زندگی داشته باشید. اما اگر مطلق گرا هستید باید خود واقعی تان باشید و بدانید که شاد بودن و رضایت از زندگی در مرحله دوم اولویت قرار می گیرد. افراد این چنینی گرایش به خاص بودن و متفاوت بودن دارند و عموماً در جایی از زندگی مجبور به درک جهان اطرافشان به سبکی متفاوت و چالش برانگیز شده اند. آنها برای بقا در هر شرایطی تربیت و رشد یافته اند و در طول زندگی خود آموخته اند که این استراتژی های بقا را به مسائل دیگر اعمال کنند و از این راه برای خود مزیت های متمایز و قوی بسازند. آنها مانند سایر مردم فکر نمی کنند و به زندگی از زاویه ای می نگرند که قفل های ایده ها و دیدگاه های نو را می گشاید. سایر مردم آنها را دارای نوعی از جنون قلمداد می کنند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  ۷ سوالی که قبل از شروع کسب و کار باید از خود بپرسید

عاشق باشید – عاشق باشید – عاشق باشید

اگر عاشق نیستید هر کاری را که مشغول به آن هستید ترک کنید و چیزی را بیابید که عاشق انجام دادن آن باشید. داشتن عزت نفس و هدف شخصی به شما کمک می کند اما برای اینکه  بتوانید سایر افراد را برای همراهی خود ترغیب کنید باید در خدمت هدفی والاتر از فقط اهداف خود باشید. آن هدف والا تر از اینکه بر اثر تعریف و تمجید اطرافیان  به بیراهه بروید پیش گیری می کند به خصوص وقتی که کارتان هنوز به معنای واقعی بزرگ و عالی نشده است و مردم شما را ستایش می کنند. کاری را به دلیل اینکه “دوست دارید بزرگ باشید” انجام ندهید بلکه کارهایی را دنبال کنید که شما را شگفت زده می کنند؛ کارهایی که انجام دادنشان شما را راضی و خوشحال کند. انسان های فوق العاده، استعداد و ذکاوت را با اخلاق کاری “دیوانه وار” ترکیب می کنند پس اگر کاری که انجام می دهید به شما انگیزه ادامه دادن ندهد در جایی از مسیر خسته می شوید و یا رقیبی فوق العاده شما را از میدان به در می کند و اشکتان را در می آورد.

علایق خود را دنبال کنید تا جایی که یک مساله و یا چالش خود را نشان دهد. مساله ای که تعداد زیادی از افراد جامعه درگیر آن باشند و تلاش برای حل کردن آن، شب و روز را از شما بگیرد. ممکن است سال ها در جستجوی چنین مساله ای سپری شود زیرا باید حوزه های مختلف دانش را کشف کنید و نقاط را به هم متصل کنید.

قطعا داشتن انرژی و استقامت ابر انسانی به شما کمک می کند! اگر از ژنتیک فوق العاده ای برخوردار نیستید حداقل تلاش کنید به بهترین وضع جسمی ممکن خود برسید. مسیر شما پر است از خستگی سفرهای طولانی هوایی، خستگی ذهنی، تنهایی، ملاقات های بی نتیجه، مشکلات خانوادگی، عقبگردهای زیاد، افرادی که شما را اذیت و ناراحت می کنند، خواب کم و خواب حتی کمتر از کم!! بدن خود را سالم نگه دارید که قطعاً این سلامتی در فشار مشغله زیاد به کارتان خواهد آمد.

 سطحی از استرس را تحمل کنید که معمولا سایر افراد را خرد می کند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  روابط عمومی و بیل گیتس

مسیرهای پیش ساخته را دنبال نکنید و سعی نکنید رفتار کسانی که الگوی شما هستند را تقلید کنید. هیچ قدم بعدی وجود ندارد؛ موفقیت فوق العاده مانند سایر انواع موفقیت نیست و روشی که برای یک نفر کارآمد بوده لزوماً برای سایرین کارآمد نیست. افراد فوق العاده موفق افرادی هستند که نقطه نظرات جسورانه ای دارند و مزیت های منحصر به فرد و برجسته خود را در دستیابی به اهدافشان به کار می گیرند. آنها خاص هستند و یکی از دلایلی که به موقعیت های ویژه می رسند اینست که در قالب های شغلی و اجتماعی موجود جایگاهی به دست نمی آورند و توان تطبیق با آن را ندارند.

آنها از شکست نمی ترسند – شاید هم میترسند اما به هر حال پیش می روند. آنها موقعیت های اجتماعی مطلقی همچون قهرمان پنداشته شدن، ستایش شدن و یا تحقیر شدن و شکست های بسیار مفتضحانه را تجربه می کنند اما راهی می یابند که از آن عبور کنند. وقتی در راه هایی که دیگران وارد نمی شوند شکست می خورند درس هایی می گیرند و چیزی می آموزند که دیگران به دلیل وارد نشدن به این راه ها از آن بی بهره هستند.

احتمال اینکه آنها مطالبی مانند آنچه که اینجا نوشته شده را بخوانند بسیار کم است. آنها مستقیما سراغ کتاب هایی همچون زندگینامه اسکندر کبیر یا زندگینامه کاترین کبیر یا هر کس دیگری که او را کبیر می پندارند می روند. گشت و گذار در اینترنت یک سیاهچاله بزرگ وقت است و با توجه به ارزشی که می دانند وقتشان دارد از آن پرهیز می کنند.

من می توانم ادامه دهم چرا که این یک موضوع بسیار جذاب است اما تا همینجا منظورم را دریافته اید. برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

منبع: Quora – اصفهان پلاس


با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...
شما هنوز وارد سایت نشده اید تا پیشنهاد فوق العاده ما را برای همکاری در فروش بشنوید !
ورود

۰ پاسخ به "چگونه میتوانم همانند بیل گیتس، استیو جابز و یا ایلان ماسک باشم؟"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X