منوهای نصب در پنل مدیریت

گران‌ترین طرح اشتغال زایی تاریخ اقتصاد ایران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مصوبه ۲۸۰ هزار میلیاردتومانی شورای عالی اشتغال خبر داد و گفت: این رقم به گونه‌ای اشتغال ایجاد خواهد کرد که موجب تورم نشود.به گزارش «اقتصادنیوز» در نظر گرفتن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان برایاشتغال زایی کشور در حالی است که پیش از این نیز علی ربیعی خبر داده بود که با اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی در امسال حدود ۵۰۰ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

این بار نیز ربیعی از مصوبه ۲۸۰ هزار میلیاردتومانی شورای عالی اشتغال خبر داد و گفت: این رقم به گونه‌ای اشتغال ایجاد خواهد کرد که موجب تورم نشود.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد!

متولدین دهه ۷۰ هم آماده اشتغال شدند

آن طور که مهر گزارش داده، ‌ربیعی افزود: ۵۰ درصد این میزان می‌تواند در حوزه‌های جدید اشتغال و نیمی دیگر روی کارهای سنتی بانک‌‌ها تخصیص یابد.

او گفت: اقدام دیگری که وزارت کار پیگیری می‌کند ایجاد خوشه‌بندی با آموزش مهارت است که خوشبتخانه این امر تاکنون نتایج خوبی هم داشته است. ما بیش از هر چیزی نیاز داریم که کار کنیم و خود را از خودکاهندگی نجات دهیم. باید وقت بگذاریم، زیرا بیش از هر زمانی به خلاقیت و کار زیاد نیاز داریم. حق نداریم حرکت بی‌برنامه انجام دهیم، زیرا فرصت اقتصادی کشور بسیار محدود است.

در نظر گرفتن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال زایی در کشور در حالی است که پیش از این بیشترین میزان اعتباری که برای اشتغال زایی  در کشور در نظر گرفته شده ۶۳ هزار میلیاردتومانی بود که در دولت‌های نهم و دهم برای بنگاه‌های زودبازده در نظر گرفته بودند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  ماجرای FATF چه شد ؟

البته در عمل آن طور که بانک مرکزی گزارش داده تنها ۲۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این طرح صرف شد که توانست یک میلیون شغل ایجاد کند.

حال به نظر می‌رسد دولت یازدهم هزینه‌برترین طرح اشتغال زایی تاریخ اقتصاد ایران را می‌خواهد اجرا کند که جزییاتی از آن اعلام نشده و معلوم نیست با این میزان اعتبار چقدر شغل جدید ایجاد خواهد شد.

منبع : اقتصاد نیوز


با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...
شما هنوز وارد سایت نشده اید تا پیشنهاد فوق العاده ما را برای همکاری در فروش بشنوید !
ورود

۲ پاسخ به "گران‌ترین طرح اشتغال زایی تاریخ اقتصاد ایران"

  1. سلام وقت بخیر. من نمیتوانم هدف گذاری کنم . من تولید کننده گرانول پلاستیک(بازیافت ضایعات پلاستیک و نایلون)و نایلون هستم تولید روزانه من 3تن در شبانه روز است قیمت گرانول من 2400تومان در بازار است البته دلالان دو ماهه 2800تومان میفروشند جون ما سرمایه اولیه کم داریم نقد میفروشیم.اگر ممکن است یک برنامه ریزی و هدف گذاری برای من انجام دهید و قیمت حق الزحمه شما چقدر است ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر بهرام سیدی09112749078

  2. باسلام
    به نظر من دولت باید جلوی بنگاههای خصوصی تولیدی را که بدون در نظر گرفتن ظرفیت تولید خود اقدام به تولید مضاعف مینمایند را بگیرد چون این بنگاهها با تولید بیش از ظرفیت خود باعث ازبین رفتن سایر رقیبان خود میشوند ودر نتیجه در آمد فراوانی نصیب خود میکنند وبا این درآمد میتوانند در سایر زمینه ها نیز به فعالیت بپردازند وتوازن کسب وکار آنهارا نیز برهم زنند ویا میتوانند درآمدهای خود را به راحتی از کشور خارج نموده وبه اشتغال در آن کشورها بپردازند خانم مفاخری لطفا در مورد ظرفیت تولید واحدهای تولیدی که از سوی وزارت صنعت معدن وتجارت برای تولید کنندگان در نظر گرفته میشود ودر پروانه بهره برداری آنها نیز درج میشود دقت داشته باشید ودر این زمینه نیز تحقیق نموده وراهکارهای لازم را از تمامی مدیران جویا شوید چون واحدهای تولیدی خاصی به وجود آمده اند که تمامی سرمایه هارا با استفاده از پولهایشان به غارت میبرند وسایر رقبا را زیر پا له میکنند باتشکر

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X