آموزش وردپرس

چگونه طرح تجاری شما می تواند راهنمای آینده شما باشد؟

یک طرح تجاری یک سند ساکن نیست بلکه یک دستورالعمل تکاملی و تحول ساز است که باید در همه عمر تجارتتان به آن مراجعه کنید . طرح تجارتیتان را باید حداقل دوبار در سال به روز کنید ٬ یعنی یکبار در آغاز سال مالیتان و دومین بار در یک موعد معین در طول سال . بسیاری از مالکان هر سه ماه یکبار طرح را بازبینی می کنند .

طرح تجاری می تواند به صورت ابزاری برای نظارت بر پیشرفت شما عمل کند . مثلا با توجه به مراحل مهم پیش بینی شده و با معین کردن آنهایی که به آنها رسیده یا نمی رسید ٬ شما قادر خواهید بود که چارچوب های زمانی دقیق تری برای رسیدن به چنین مراحل مهمی قرار دهید . شما ابعاد طرح اولیه تان را که کار نکرده است و نیاز به بازبینی یا حذف کامل دارد را مشاهده خواهید نمود . متقابلا مشاهده خواهید کرد که در چه جاهایی انتظارات بیش از اندازه دارید . درصورتیکه برای مثال فروش از کاتالوگ ها بسیار بیشتر از حد انتظار باشد ٬ می توانید طرح را با قرار دادن تاکید بیشتر بر کاتالوگ ها ٬ انتشار دو یا سه بار در سال به جای انتشار سالیانه آن تغییر دهید .

چگونه طرح تجاری شما می تواند راهنمای آینده شما باشد؟
چگونه طرح تجاری شما می تواند راهنمای آینده شما باشد؟

همچنین می توانید تعیین کنید که آیا به پیش بینی های مالی رسیده یا از آن پیش افتاده اید . این به شما کمک خواهد کرد که راههایی برای تغییر استراتژی های فروش و بازاریابی یا برای ادامه وضع موجود بیابید .

همچنین می توانید طرح خود را برای راهنمایی شما در آینده به خوبی تنظیم کنید ٬ می توانید یک خط تولید جدید اضافه کرده یا طرح خود را برای انعکاس یک روش جدید عملیات تغییر دهید . مثلا ممکن است تعداد کارکنان را برای خدمت سریعتر به مشتریان افزایش داده یا برنامه تولیدتان را مجددا تنظیم کنید تا این امکان را برای تحویل کالاها فراهم کنید که به دلیل قوانین منطقه بندی جدید پیش از ساعت ۱۰ قبل از ظهر بوجود آیند . کسب و کار باید تغییر در عوامل متعدد بیرونی را مدنظر داشته باشد و این موضوع باید در طرح تجاری شما به حساب آید .

همچنین شما طرح تجاریتان را برای سرمایه گذاری های دوم و سوم و نیز برای وام های بانکی برای تجهیزات جدید ٬ تغییر وضع یا اهداف دیگر به روز خواهید کرد . هر وام دهنده ای می خواهد که بیشترین به روز رسانی های جاری که برای طرح تجاری شما انجام شده است و نشان دهنده آگاهی شما از نقاط قوت معمول و توجه به همه نقاط ضعف می باشد ٬ را مشاهده کند .

با استفاده از طرح تجاری به عنوان ابزاری برای نظارت ٬ آنالیز و ارزیابی تجارتتان ٬ می توانید بر مبنای داده های پیش از شما طرح ریزی کنید .

منبع : allbusiness.com

ترجمه : مدیران ایران

منبع : مدیران ایران


-= لینک کوتاه این مطلب =-

این مطالب را از دست ندهید :
- با آزمون دیسک، شناخت فوق العاده ای نسبت به خودتان یا همکارانتان بدست بیاورید: اطلاعات بیشتر ...
- تا حالا معجون مدیریت زمان رو امتحان کردید ؟
- وقتتون کمه و علاقمند به بروز رسانی اطلاعات مدیریتی تون هستید ؟
- با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...


همچنین ببینید

تلگرام یا اینستاگرام

تلگرام یا اینستاگرام،کدام‌یک شاه تبلیغات در ایران هستند؟ بخش دوم

تعاملی بودن (اگر برایتان مهم باشد!) بیایید در تلگرام و اینستاگرام نحوه دنبال کردن یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *