فیلم ،چطور میتوانیم دنیا را تا سال ۲۰۳۰ به جای بهتری تبدیل کنیم؟

آیا می‌توانیم در ۱۵ سال آینده گرسنگی و فقر را پایان داده و تغییرات آب و هوایی را متوقف کنیم و به تساوی حقوق زن و مرد دست یابیم؟ دولت‌های جهان باور دارند که می‌توانیم. طی نشستی در سازمان ملل در سپتامبر ۲۰۱۵ آنها بر سر مجموعه‌ای از اهداف جهانی برای توسعه جهان تا سال ۲۰۳۰ موافقت کردند. متخصصِ”پیشرفت اجتماعی”، مایکل گرین، ما را به تصور کردن اینکه این اهداف و چشم اندازشان برای جهانی بهتر چگونه محقق می‌شوند فرا می‌خواند.

در فیلم زیر که یک سخنرانی کوتاه و جذاب است به این موضوع پرداخته شده است. این فیلم را می توانید بازیرنویس فارسی مشاهده  کنید.

 

این نقشه ایالت نیویورک است که در ١٩٣٧ از سوى کمپانى جنرال درفتینگ درست شد. نقشه‌ای بی‌نهایت مشهور میان خوره‌های نقشه نگارى، چون این پایین در قعر کوههاى کت‌اسکیل، شهر کوچکی به اسم روسکو هست– در واقع، آسانتر بود اگر آن را در این بالا میگذاشتم– اینجا روسکو هست و درست آن بالا راک لند ، نیویورک قرار دارد، و درست بالای آن هم شهر کوچک اَگلو، نیویورک است. اَگلو، نیویورک میان نقشه نگارها خیلی معروف است، چون شهری کاغذی است. همچنین بعنوان دام حق طبع و نشر هم معروف است. نقشه نگارها– چون نقشه من از نیویورک و نقشه شما نیویورک بسیار شبیه هم خواهند بود، از لحاظ شکل نیویورک– اغلب نقشه نگارها مکانهای جعلی، را وارد نقشه‎هایشان می‎کنند، تا از حق حق طبع و نشر خود محافظت کنند. چون اگر یکی از مکانهای جعلی من روی نقشه شما ظاهر شود، می‎توانم کاملا مطمئن شوم که شما از من دزدی کردید.

اَلگو سرهمی از حروف اولیه از دو یاروی هست که این نقشه را ساختند، ارنست آلپرز و اتو [جی.] لیندبرگ، و آنها این نقشه را در ۱۹۳۷ منتشر کردند. دهه‎ها بعد، راند مک نلی نقشه‎ای را منتشر کرد که اَلگو، نیویورک در آن بود، دقیقا در همان تقاطع دو جاده خاکی در وسط ناکجاآباد. خب، می‎توانید شادی جنرال درفتینگ سر این موضوع را تصور کنید. آنها فورا به رندی مک نلی زنگ زدند و گفتند، “مچت رو گرفتیم! اَلگو، نیویورک، بالا ساختگیه و کار خودمونه. یک جای ساختگی. یک شهر کاغذی. تا پاپاسی آخر اموالت رو ازت بعنوان جریمه می‎گیریم.” و رند مک نلی می‎گوید، “نه، نه، نه،نه، اَلگو واقعی است.” چون مردم به رفتن سر آن تقاطع سر دو جاده خاکی ادامه می دادند– (خنده) در وسط ناکجا اباد، به دنبال جایی که اسمش اَلگو باشد– کسی جایی را ساخت به اسم اَلگو، نیویورک.

همچنین ببینید

قیمت دلار در سال ٩۶ به کدام سو مى رود ؟

شاید بتوان گفت اهمیت قیمت دلار در اقتصاد ایران همانند اهمیت نرخ بهره پایه در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *