کارکنان باهوش مدیریت رئیس
کارکنان باهوش چطور رئیس خود را مدیریت می کنند؟

کارکنان باهوش چطور رئیس خود را مدیریت می کنند؟

احتمالا دوست ندارید رئیس داشته باشید! اما تا زمانی که کسب و کار خودتان را راه اندازی نکنید، داشتن رئـیس یکی از واقعیت های زندگی است. رابطه ی شما با رئـیس تعیین کننده ی کیفیت زندگی کاری و پیشرفت شغلی شما است. وقتی بتوانید رئیس خود را مدیریت کنید کار خود را نیز آسان می کنید.

برای اینکه بدانید چطور ارتباطی مفید و موثر با رئیس خود داشته باشید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

۱- رئیس خود را بشناسید.

نمی توانید شخصی را که به خوبی نمی شناسید رهبری کنید. برای شناخت کامل رئیـس خود زمان بگذارید. باید اهداف او را شناسایی کنید. از مسائل و مشکلاتی که با آنها روبرو است و بخاطر آنها تحت فشار است آگاه شوید. توانایی ها، ضعف ها و نقاط ضعف او را کشف کنید و ببینید سبک کاری ترجیحی او چیست.

۲- هر آنچه می توانید در مورد کسب و کاری که در آن مشغول هستید یاد بگیرید.

طوری برای شناخت و یادگیری درمورد کسب و کاری که در آن فعالیت دارید تلاش کنید که گویی خودتان صاحب یا مدیرعامل آن هستید. اگر بعدا بخواهید ارتقا پیدا کنید لازم خواهد بود این کار را انجام دهید، و حتی اگر ارتقایی در میان نباشد، شناخت کامل کسب و کار برای شما مفید خواهد بود.

۳- ارتباطی عالی ایجاد کنید.

غالبا و در زمان مناسب رئیس خود را در جریان امور قرار دهید. اگر مرتکب اشتباهی شدید به رئیس خود اطلاع دهید. بهتر است راه هایی برای جبران پیشنهاد دهید. حرف های او را باور کنید مگر اینکه خلافشان اثبات شود.

۴- از رئیس خود بپرسید چه چیزهایی برای او مهم است.

بهتر است در شروع هر هفته از رئیـس خود درمورد مهمترین اولویت های هفته سوال کنید. وقتی اولویتها را بدانید می توانید درمورد آنها اطلاعاتی جمع آوری کنید، راه حل های پیشنهاد بدهید و در نهایت تبدیل به فردی تاثیرگذار شوید. ایده ها و پیشنهادهای شما باعث می شود توجه رئیس را به خود جلب کنید و نزد او از محترم شوید.

۵- بازخورد مثبت بدهید.

اگر از رئیـس خود متنفر هستید، این مورد کمک چندانی نمی کند! اما اگر تصمیمات و اقدامات درستی از او می بینید، حتما کار او را تایید کنید و او را تشویق کنید. از تملق پرهیز کنید. موارد مثبت او را علاوه بر خودش به دیگران نیز بگویید، از جمله رئیس او!

۶- به موفقیت رئیس خود اهمیت دهید.

تا زمانی که برای رئیسی خود کار می کنید باید با او هماهنگ باشید. ذهنیت و روش شما باید در راستای موفقیت رئـیس باشد، با موفقیت او، شما هم موفق خواهید شد.

منبع:

Here’s how the smartest employees manage their bosses

مدیران ایران

 

 

همچنین ببینید

شبکه سازی

فیلم کامل دوره شبکه سازی حرفه ای

واقعا فرقی نمی کند شما در چه حرفه ای مشغول به فعالیت هستید؛ در هر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *