کتاب های دبستانک

دعوت به مشارکت در پروژه : آینده‌ی نظام آموزشی دبستان در ایران

کتاب های دبستانک – آینده‌ی نظام آموزشی دبستان در ایران و مرجعی برای ترویج مفاهیم مورد نیاز فردای بهتر ایران است.

در زندگی، ما از آموخته‌هایی بهتر می‌توانیم استفاده کنیم که هنگام یادگرفتن آن‌ها و از یادگرفتن آن‌ها، لذت برده‌ایم.

کتاب های دبستانک به طور اعم بر مبنای این فرضیه تدارک و عرضه شده‌اند؛ یعنی ما در پی آموزشی هستیم که تحت آن، آموزش‌پذیر ضمن آن‌که یاد می‌گیرد، از این یادگرفتن لذت ببرد. اما کدام در الویت است؟

به نظر ما، لذت‌بردن از یادگیری مهم‌تر از خود یادگیری است.

اما هدف بزرگ‌تری نیز داریم: عادت کنیم از یادگیری لذت ببریم.

چنین عادتی، حتی از عشق به یادگیری هم پیشرفته‌تر و متعالی‌تر است. کسی که از کوه رفتن لذت می‌برد و کسی که از شعر خواندن لذت می‌برد، برای خواندن شعر و رفتن به کوه نیازی به دلیل دیگر و حتی تصمیم و فکر قبلی ندارد.

عادت؛ سخت‌جان‌تر و منطقی‌تر و مؤثرتر و متعالی‌تر از عشق است.

چرا به سراغ کودکان و آموزش پایه رفتیم.

سابقه و کار اعضای نشر و مدیران آن حدود چهار دهه کار و تلاش در حوزه‌ی کودکان و بالاخص دبستانی‌ها بوده است.

همیشه اعتقاد داشته‌ایم و داریم که آموزش و فرهنگ‌سازی در سنین دبستانی بیش‌تر به بار می‌نشیند و تأثیر آن ماندگارتر است. برای ساختن جامعه‌ای بهتر در فردای ایران و نهادینه‌کردن مفاهیم اصلی و ترویج اهدافمان، شروع آموزش باید از این سنین باشد.

کتاب هایی که تا به حال تالیف و منتشر کرده ایم، سواد خواندن، فلسفیدن، شاهنامه، دبس‌نامه‌ها (الگوی آموزشی جدید دبستانک)، مجموعه‌های کاملی در آموزش پیش‌دبستانی، آموزش‌های زیست‌محیطی و … بوده اند که به طور کامل در سایت dabes.ir قابل مشاهده‌اند.

شش کتاب ها برای شش پایه‌ی دبستان؛ ابزار مؤثر و فرهنگی در ترویج مفاهیم موردنظر شما مدیران عزیز.

ویژگی اصلی این شش کتاب، انطباق کامل و هفته به هفته‌ی موضوع موردنظر با متن کتاب‌های درسی دبستان در هر شش پایه‌ی دبستان است.

مثلاً شش کتاب پیشنهادی برای موضوع کارآفرینی برای پایه‌های اول دبستان تا ششم دبستان است و در هر پایه‌ی درسی، به ازای هر فصل از کتاب‌های درسی ریاضی، علوم و فارسی و متناسب با موضوع همان فصل در همان پایه‌ی درسی، یک متن کاربردی و آموزشی، طراحی می‌شود و به نگارش درمی‌آید. یعنی مثلاً کتاب (با موضوع کارآفرینی) برای پایه‌ی سوم دبستان شامل ۲۹ متن کاربردی و آموزشی با موضوع کارآفرینی برای ۲۹ فصل کتاب‌های ریاضی، علوم و فارسی سوم دبستان است.

ویژگی‌های اصلی شش کتاب

  1. برای آشناکردن دانش‌آموزان با موضوع موردنظر از آشناترین موضوع زندگی آن‌ها استفاده شده است: مباحث درس‌هایی که می‌خوانند.
  2. انطباق کامل موضوعی مطالب کتاب‌ها با متن کتاب‌های درسی، مبحث به مبحث.
  3. انطباق مباحث با محتوای تک‌تک مبحث‌های کتاب‌های درسی.
  4. عمق‌بخشیدن به مفاهیم مباحث کتاب‌های درسی که باعث رضایت دانش‌آموز و خانواده‌اش از شما نیز می‌شود.
  5. برجسته‌کردن «مباحث موردنظر» از طریق کاربردی‌کردن مباحث کتاب‌های درسی.
  6. و مهم‌ترین ویژگی شش کتاب‌ها:

ترویج مفاهیم و اهداف در موضوع موردنظر در بهترین زمان ممکن

از آن‌جا که ترویج مفاهیمی مانند (به طور مثال کارآفرینی) در سنین دبستان، در معرض شناخت و داوری مخاطب قرار می‌گیرد و با اصلی‌ترین قسمت زندگی کودکان ارتباط دارد، پس از مدتی، به نحوی کاملاً پایدار و از زاویه‌ی مثبت باور به جایگاه تأثیرگذار کارآفرینی در حال و آینده‌ی جامعه‌ی ایران نهادینه خواهد شد و اثرات چنین برنامه‌ی آموزشی ماندگار، پایدار و مؤثر خواهد بود.

و در خاتمه

از آن جا که گروه مدیران ایران بیش از سی و شش هزار عضو مدیر دارد و هر کدام از شما مدیران عزیز در حوزه ی بخصوصی فعال هستید که ممکن است با توجه به چالش هایی که در حرفه ی خود با آن برخورد کرده اید نیاز به آموزش پایه ای را در موضوع موردنظر خودتان در نظام آموزشی حس کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که در انجام این امر با صاحبنظران این حوزه مشارکت کنید تا بتوانیم هدف مشترک خود برای کودکان ایران را محقق سازیم.

برای طرح موضوع و دریافت پروپوزال های ما جهت سرمایه گذاری و مشارکت در پیشبرد پروژه ها لطفا با شماره تماس ۸۸۸۰۱۳۷۱ در تماس باشید. در حال حاضر نشر فردین چند طرح پیشنهادی برای موضوعات مختلف از جمله کارآفرینی، پتروشیمی، بانکداری، حقوق شهروندی و … آماده‌ برای کار دارد.

فرستنده درخواست مشارکت  : پریا فرهادی از اعضای خوب مدیران ایران

همچنین ببینید

ارائه خدمات – ارائه سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

نام شرکت : تدبیرگران ماندگار نام محصول: نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان در روندهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *