آموزش وردپرس

عدد جادویی انتقال پیام

با پیروی از این قانون ساده می توانید پیام خود را بهتر منتقل کنید. اگر شما هم مثل من باشید، حتما تا به حال بارها تلاش کرده اید که ساده و واضح پیام خود را به مخاطب منتقل کنید.

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری مردم برای مواجه شدن با چیزهای پیچیده وقت ندارند، آنها می خواهند سریع و راحت به اطلاعاتی که می خواهند دست پیدا کنند.

به این دلیل شما به قانون ۳ نیاز دارید.

قانون 3 سه

ممکن است قبلا در ریاضیات یا نویسندگی در مورد این قانون شنیده باشید. Gord Hotchkiss متخصص بازاریابی در مورد این قانون می گوید: ” ما انسان ها تمایل داریم سه بخشی فکر کنیم. ۳ عدد خوبی است تا بتوانیم ذهنمان را حول آن متمرکز کنیم و در اکثر موقعیت ها این موضوع را می بینیم. وقتی نکاتی را در ۳ مورد به ما می گویند آنها را بهتر بخاطر می سپاریم. اشیاء بصری را وقتی ۳ تایی باشند بهتر در حافظه ی تصویری ذخیره می کنیم و ترجیح می دهیم ۳ گزینه ی انتخابی داشته باشیم.

حفظ ۷ مورد کار سختی است. ۹ مورد را اصلا به یاد نخواهیم آورد. اگر نتوانید پیام خود را با یک نفس ( ۳ بخش ) بیان کنید، احتمالا خیلی طولانی است.

قانون ۳ می تواند به شما کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنید. همچنین به شما کمک می کند تا سهامدارانی که می خواهند تمام جزئیات را بدانند مدیریت کنید. چه کسی می تواند با یک قانون مخالفت کند؟!

در مجموع، اینها ۳ موردی هستند که باید درمورد قانون ۳ بدانید: باعث سادگی می شود، راحت بیاد آورده می شود و کار شما را راحتتر می کند.

منبع: inc.com

ترجمه: مدیران ایران

 


-= لینک کوتاه این مطلب =-

این مطالب را از دست ندهید :
- با آزمون دیسک، شناخت فوق العاده ای نسبت به خودتان یا همکارانتان بدست بیاورید: اطلاعات بیشتر ...
- تا حالا معجون مدیریت زمان رو امتحان کردید ؟
- وقتتون کمه و علاقمند به بروز رسانی اطلاعات مدیریتی تون هستید ؟
- با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...


همچنین ببینید

سنجیدن تن صدا در زبان بدن

یک استاد دانشگاه استنفورد در کلاس روانشناسی اش برای یک آزمایش(سنجیدن تن صدا در زبان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *