آموزش وردپرس

متولدین دهه ۷۰ در راه اند!

✅ ویژگی قابل توجه ، حضور تدریجی متولدین دهه ۷۰ شمسی با ویژگی های خاص خود است. ویژگی هایی نظیر تولد و رشد در خانواده های کم جمعیت(تک فرزند یا حداکثر ۲ فرزند)، عمدتاً شهرنشین، برخوردار از تحصیلات دانشگاهی، رشدیافته در فضای فرزندسالار و … از متولدین این دهه، افرادی با الگوهای رفتاری خاص ساخته است.

✅ بازار کار ایران دارای ویژگی های منحصربفردی است. حضور انبوه کارجویان تحصیلکرده که بخش عمده ای از آنها را بانوان تشکیل می دهند یکی از این ویژگی هاست.

✅ به استناد تجارب شخصی می توان گفت متولدین این دهه عمدتاً افرادی هستند جاه طلب و مدعی، کم توجه به سلسله مراتب و برخوردار از روحیه پذیرندگی پایین، عجول برای پیشرفت، فردگرا و کمی خودکامه، کمتر مسءولیت پذیر و پاسخگو، جسور و ریسک پذیر، منفعت طلب و بیشتر مادی گرا و ….
✅ مدیریت موثر دهه هفتادی ها در سازمان نیازمند سبک خاص خود است که با سبک مدیریت مناسب متولدین دهه های ۵۰ و ۶۰ متفاوت است.
✅ ارزشها و اولویت های متفاوت متولدین دههای ۵۰، ۶۰ و ۷۰ و حضور همزمان آنها در سازمان(دهه ۵۰ و ۶۰ ها بعنوان رءیس و دهه ۷۰ ها بعنوان مرءوس)، نتیجه ای جز شکل گیری “تعارض های عمدتاً مخرب” در پی نخواهد داشت.
✅ قاطعیت، تاکید بر کنترل نتایج تا فرایند انجام کار، تقدیر در جمع، تعریف شفاف منافع، سپردن وظایف هیجان انگیز و جذاب و … از جمله نکاتی است که در مواجهه با دهه هفتادی ها باید بخاطر داشت.
@modiriran کانال مدیران ایران


-= لینک کوتاه این مطلب =-

این مطالب را از دست ندهید :
- با آزمون دیسک، شناخت فوق العاده ای نسبت به خودتان یا همکارانتان بدست بیاورید: اطلاعات بیشتر ...
- تا حالا معجون مدیریت زمان رو امتحان کردید ؟
- وقتتون کمه و علاقمند به بروز رسانی اطلاعات مدیریتی تون هستید ؟
- با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...


همچنین ببینید

مدیران پیشرو و مدیران بزرگ چگونه افراد هوشمند را می یابند؟

تناسب شخص وشغل از مهم ترین وجوه موثر بر موفقیت افراد و سازمانهاست . وقتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *