چالش خوش بینی

استاندارد

معمولاً اگر اخبار را دنبال کنید، خبرهای تلخی شامل جنگ، حادثه، کمبود آب و … را خواهید شنید.
اگر هم کمی دوروبرمان را نگاه کنیم، بازهم معمولاً چیزهایی دیده می‌شوند که شاید خیلی خوشایند نباشند: ناملایمتی ها، مشکلات کاری، مشکلات اجتماعی و …
و وقتی دوروبر ما از این اخبار نازیبا احاطه شده باشد، انرژی مثبت ما را کم‌کم کاهش می‌دهد و ما هم کم‌کم به همان اخبار دوست‌نداشتنی می‌پیوندیم!! پس چه کسی قرار است ایران را بسازد؟؟

ادامه نوشته

دانلود For Dummies E-Books Collection – مجموعه تمام کتاب های انتشارات برای احمق ها

استاندارد

احتمالاً همه شما حداقل یک کتاب از مجموعه کتب انتشارات For Dummies را خوانده اید.

کتاب‌های دامیز؛ کاربردی و سودمند هستند . ترجمه ی واژه ی دامیز را در زبان فارسی به شکل های مختلف داشته ایم …ترجمه هایی مثل احمق ها ، خنگ ها ، تازه کار ها ..

استفاده از نام دامیز  در عنوان برای خنگ ها، کنایه ای جسورانه برای مخاطبان کتاب است، چرا که ساختار کتاب به گونه ای است که برای کلیه اقشار قابل درک است.

وب سایت انتشارات دامیز : http://www.dummies.com  و مطالب بسیار مفیدی را در آن خواید یافت . سری مطالب آموزشی Dummies که عمده اونها به صورت کتاب و جزوات هستند که الان به صورت Video و صدا هم وجود دارند مطلق به انتشارات Wiley هستند.

 

managementd

مشخص ترین خصوصیات کتاب های For Dummies:
– عناوین متعدد و بسیار گوناگون در تمام زمینه ها
– متن و زبان گویا و ساده
– انگلیسی بسیار دقیق و با استفاده از روش ساده به سخت (که هر کتاب را در این مجموعه مبدل به یک کتاب آموزش زبان نموده است)
– استفاده از ساختار مشابه در کلیه کتاب ها
– استفاده از علائم مشابه در کلیه کتاب ها
– استفاده از ته مایه طنز در ارائه مسائل و راهکارها

اینجا لینکی است که  شامل ۹۷۸ عنوان کتاب در کلیه زمینه ها می باشد. که لیست کامل آن را به ترتیب حروف الفبا را مشاهده خواهید نمود و می توانید آنها را دانلود کنید .

 

اینجا هم  می توانید برخی از این مجموعه را به فارسی ترجمه شده است به شکل آنلاین تهیه کنید .

مراقب هک شدن اکانت های ایمیل تان باشید !

استاندارد
​​هک شدن
یکی از روشهای هک کردن یک ایمیل اینست که با یک ترفند و بهانه ای به صفحه ای می برند که دقیقا شبیه صفحه ی ورود عادی صفحه ایمیل شماست اما متعلق به سایتی است که هکر برای اینکار طراحی کرده .
با کلیک کردن روی لینک شما تصور می کنید داخل سایتی مثل یاهو یا گوگل هستید پسورد خودتان را می زنید و با اینکار عملا پسورد تقدیم جناب هکر می شود.
امروز ایمیلی به شکل زیر به دستم رسید که به نظر می رسد موج جدیدی از هک کردن ایمیل های جیمیل است . همانطور که مشاهده می فرماید با هشدارو اخطار ترغیب می کند تا روی لینک کلیک کنیم .
آنچه نوشته شده است آدرس گوگلی است اما عملا با کلیک روی آن به صفحه ی مشابه می رویم که برای دزدی اسم رمز طراحی شده است .

ادامه نوشته

چگونه تصمیم های سخت بگیریم؟

استاندارد
disision
این سخنانی است که ممکن است به معنای واقعی زندگی شما را تغییر دهد. باید دنبال چه شغلی بروم؟ آیا باید رابطه عاطفی را تمام کنم- یا ازدواج کنم؟ کجا زندگی کنم؟ تصمیمات بزرگی شبیه این به طرز زجرآوری سخت هستند. ولی این به خاطر طرز تفکر اشتباه ماست، این نظر فیلسوف روث چانگ است. او یک ساختار جدید قدرتمند برای شکل دهی به آنچه که واقعاً هستیم، پیشنهاد می کند.

برای دیدن این سخنرانی جذاب در سایت تد با زیر نویس فارسی روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

چگونه تصمیم های سخت بگیریم ؟

رسانه های اجتماعی چگونه می توانند تاریخ را عوض کنند .

استاندارد
دیروز روز جهانی ارتباطات بود .
“ارتباطات” یکی از واژه های کلیدی عصر ماست که داشتن نگاه عمیق و علمی به آن می تواند اثری عمیق بر تصمیمات مدیریتی هر کدام از ما بگذارد .
فیلم زیر که از مجموعه فیلم های تد است با موضوع “رسانه های اجتماعی می توانند تاریخ را عوض کنند” فیلم جالب و تامل برانگیزی است که تصور می کنم برای شما هم می تواند جالب باشد .
حجم فیلم ۱۰۰ مگا بایت است و زیر نویس فارسی خوبی نیز دارد .دانلود فیلم
اگر دوست داشتید ،  برداشتهای خود را لطفا در بخش کامنتهای این پست درج بفرمایید تا از نظرات ارزشمند شما هم استفاده کنیم .

غنی سازی انسان ها -۱

استاندارد
خوشبختانه ما در کشورمون کلاس و درس و استاد خوب کم نداریم .
دانشجو و تحصیل کرده هم کم نداریم اما واقعیت ها نشان می دهد کمتر توانسته ایم از سرمایه انسانی کشورمون بخوبی استفاده کنیم…تا جایی که بعد از چندین سال افتخار کردن به اینکه کشور جوانی داریم کم کم داریم نگران پیر شدن جمعیتمون در سالهای آینده می شویم …
حتی اگر نگوییم ما یک فرصت طلایی را برای استفاده ی بهینه از سرمایه ی انسانی جوان کشورمون از دست دادیم ، مجبوریم اعتراف کنیم ازآن بخوبی استفاده نکردیم …

ادامه نوشته

خلاصه ای از سخنرانی دکتر گرام کودرینگتون

استاندارد

ششمین مجمع جهانی مدیریت ، ۱ و ۲ اسفند ، در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد …

 اگر از کیفیت خوب اجرای سمینار و صحبت های انگیزشی سخنرانان بگذریم ، یکی از سخنرانان که برای چندمین بار بود که به ایران می آمد ، از لحاظ بیان مطالب علمی و کاربردی ، با بقیه کمی متفاوت بود .آقای دکتر گرام کودرینگتون .

دو سه سال پیش ، ایشان در مورد شکاف نسل ها صحبت کردند ..

نسل جنگ جهانی – نسل ایکس ( کامپیوتر و موبایل و .. ) و نسل وای ( فیسبوکی ها )

 آقای کودرینگتون در صحبت های امسال مطالب دیگری را ارائه دادند که البته در بعضی قسمت ها باز هم به شکاف نسل ها مربوط می شد . یکی از موضوعات کلیدی بحث ایشان این بود که دنیای جدید ، نیازمند تفکرات جدید است .

آنچه در ادامه می آید ، خلاصه ای از برداشت های شخصی من است از آنچه بیان شد.

 با سپاس و احترام

شاهین شاکری

www.modiriran.ir

  ادامه نوشته

غر می زنم ، پس هستم !

استاندارد

غر می زنم ، پس هستم !

امروز صبح رفته بودم نان بربری بگیرم ؛ روی میز جلوی نانوایی فرچه ایست که با آن از نان ها آرد زدایی می کنند ! منتها فرچه نانوایی ما انقدر استفاده شده که دیگر کارایی ندارد . مرد میانسالی که متوجه شد فرچه کارایی اش را از دست داده ، شروع کرد به غرولند کردن های زیر لب … مملکت قانون نداره !

ادامه نوشته

باغ ملی گیاه شناسی – یک زمین بی آب و علف

استاندارد

چند روز پیش فرصتی شد تا از باغ ملی گیاه شناسی بازدیدی داشته باشیم .

این باغ ، در سال ۱۳۴۸ با هدف تحقیق و آموزش ایجاد شده و بعد از این همه سال ، به تازگی امکان بازدید از آن برای عموم فراهم شده است . و در توصیف آن باید بگویم که این بازدید ، یکی از زیباترین روز های زندگی مرا رقم زد .

یکی از نکات قابل توجه این باغ اینست که در زمینی بی آب و علف ایجاد شده است و هم اکنون جنگلی زیبا در آن پدید آمده. یعنی هر آن چه که در آن مشاهده می شود ، با تحقیق و برنامه ریزی و به همت کارشناسان و مهندسان کشاورزی ایجاد شده است .

تصوری که خیلی از ما از اوضاع نا بسامان داریم اینست که نمی شود برایش کاری کرد و حتماً باید زمینه کاملاً مساعد باشد تا بتوان کار خوبی انجام داد . ولی تجربه خوب باغ گیاه شناسی نشان می دهد که می شود با مدیریت درست ، کارهای خوبی را انجام داد .

می شود در یک زمین بی آب و علف ، جنگل ، دریاچه و انواع گیاهان زیبا از سراسر جهان را بوجود آورد .

اطلاعات بیشتر در مورد : باغ ملی گیاه شناسی ایران

انتخابات و نظرات شما

استاندارد

این روزها حال و هوای کشورمان بازهم بوی انتخابات می دهد .
انتخابات یکی از مهمترین مقاطعی که مسولین فرصت می کنند بیشتر متوجه  اهمیت نگاه و نظر مردم شوند.
زمان انتخابات ، بهترین زمان و بهانه است برای آنکه ، آنها که به رای مردم عهده دار مسولیت ها بودند ،گزارش دهند چه کرده اند و آنها که می خواهند این امانت را تحویل بگیرند ،بگویند که برای برعهده گرفتن سرنوشت کشورمان ایران و سرنوشت بیش از ۷۵ میلیون نفر مردمان ایران زمین چه توان و برنامه ای دارند …
انتخابات بدون این نگاه عملا نمی تواند به هدف نهایی خود که رشد همه جانبه ی کشورمان است منجر شود .
اما این روزها همه ی ما می بینیم که متاسفانه انتخابات از این نگاه فاصله گرفته است .
ادامه نوشته