برنامه ریزی برای ترفیع بعدی +دانلود فایل صوتی مقاله

چرا خیلی از مردم فکر می کنند باید ترفیع بگیرند ؟ چون فقط مثلاً یک سال سر ِ یک کار بودند … یا چون درخواست ترفیع داده اند ؟
شاید چون هر چیزی که ارزش ِ داشتن دارد، شما هم باید داشته باشید؟ ترفیع گرفتن هم فرقی نمی کند؟
نباید خیلی راحت انتظار گرفتن یک ترفیع را داشته باشید و همین طور نباید هر از چند گاهی درخواستی با این مضمون مطرح کنید. در عوض، بیایید درباره بعضی از روش های موثر تر صحبت کنیم، بیایید ببینیم ترفیع گرفتن واقعاً یعنی چی ؟
اول از همه، اگر شما در محل کارتان جزء بهترین ها باشید، معمولاً لازم نیست که درخواست ترفیع کنید.

فایل صوتی این مقاله را همین جا بشنوید.
(Mb 3.62)

مدیریت یک مجموعه، همیشه می خواهد نیروهای با استعداد را حفظ کند ، بنابر این معمولاً آنها خودشان پیش پیش از افراد تاپ مجموعه قدردانی می کنند. اما این را هم باید قبول کرد که رئیس‌ها، معمولاً آنقدر پر مشغله هستند که یادشان می رود به این مسائل فکر کنند. بعضی وقت‌ها هم بودجه آنقدر کم است که مجبور می شوند به این مسائل فکر نکنند. بنابراین شما مجبور هستید خودتان برای گرفتن ترفیعی که حق خود می بینید، کمی بیشتر تلاش کنید.
نکته اول: یک دفعه و بدون مقدمه، در مورد ترفیعتان سوال نپرسید. کمی در مورد سناریوی چند صحبت غیر رسمی و دنباله دار در مورد ترفیع بعدی فکر کنید. نحوه عملکردتان و میزان حقوقی که انتظار دارید، می تواند موضوع صحبت‌ها در طی چند ماه باشد.
جدای از مرور عملکردتان، عددی هم از تعداد صحبت هایتان با رییس در مورد پیشرفت های خود باید پیدا کنید. شما باید بدانید روسا، چطور پیشرفت کارتان را بررسی می کنند و آن ها هم لازم است که به وضوح از انتظارات شما با خبر بشوند. بین ۶ تا ۹ ماه بعد از آخرین ترفیع تان، اگر مطمئن بودید که عملکردتان انتظارات روسا را برآورده کرده، به پیش کشیدن موضوع ترفیع جدید فکر کنید. درخواست یک ترفیع نکنید و به جای آن با رییستان بصورت واضح در مورد گرفتن یک ترفیع در هر شش ماه و یا هر بازه زمانی مناسب، صحبت کنید.
با رئیستان در مورد این صحبت کنید که مهارت جدیدی تعریف کند یا یک هدف مشخص ِ دست یافتنی و منطقی که با رسیدن به آن، ترفیع بگیرید. بعد زمانی را مشخص کنید و قرار بگذارید که تا زمان تعیین شده، اگر شما موفق شدید که به هدف برسید، پس خوشا به حال شما، ولی اگه موفق نشدید ، محل کارتان باید این موضوع را در پرونده کاری شما درج کند و شرکت می تواند شما را به بخش های دیگری از سازمان منتقل کند و یا حتی اخراج کند ! در هر دو صورت، به نفع شماست. کار شما فقط این نیست که ترفیع بگیرید. ولی باید طرحی بریزید که به شما فرصت گرفتن ترفیع را بدهد .

این مطلب رو هم از دست ندید:
  مدیرتان را مدیریت کنید + دانلود فیلم

منبع : مدیران ایران

۱ پاسخ به "برنامه ریزی برای ترفیع بعدی +دانلود فایل صوتی مقاله"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X