چگونه بهره هوش مالی خود را بهتر کنید ؟ از ارقام نترسید هیچ چیز ترسناکی وجود ندارد.

همانند اغلب چیزهایی که برای ما مفید است ،( مثل تجربه ، یک خواب شبانه مناسب، خوردن جوجه کباب) بررسی دقیق امور مالی تجاری نیز از جمله کارهایی است که باید همواره بیاد داشته باشید چرا که به سلامت کسب و کار شما بسیار کمک میکند.با این وجود،شمار زیادی از مالکین کسب و کار از ارقام و حساب کتاب خود غفلت میکنند و هزینه این کار را از روی کسب و کار خود میپردازند.

hoshmali

دو اشتباه بزرگ مالی از نظر من اینها هستند:

  • غفلت کامل از خرج و دخل با افزایش و انباشت سررسید ها یا از دست رفتن انها و وارد نکردن داده ها در دفاتر
  • بروز رسانی خرج و دخل و ثبت انها اما عدم استفاده از ارقام برای پاسخ به سوالات موجود پیرامون وضعیت مالی

 

 

باانکه میدانم مسلما بسیار بیشتر از چند صاحب کسب و کار   از بلای مذکور در ایتم ۱ اطلاع دارند(چراکه شما خود را بهتر از هر کسی میشناسید) ،اما نوع دوم غفلت مالی در میان صاحبان کسب و کارهای کوچک تا متوسط به ایپدمی تبدیل شده است.بار ها شنیده ام و دیده ام که این افراد گفته اند:” من خیل به حساب وکتاب(رقم ها) توجه نداشتم”.اگر شما صرفا بر اساس اصول کار کنید میتوانید کسب و کار خود را از این بلای مالی نجات دهید. اما اگر از داده هایتان برای گرفتن تصمیمات استراتژیک استفاده نکنید، فرصت رشد را از دست خواهید داد.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد!

آیا شما قابلیت رشد و ارتقا را دارید؟

اگر در رابطه با امور مالی کسب و کار خود سر تان را در برف کرده اید بدانید تنها نیستید. هزاران نفر از صاحبان موفق کسب و کار از مواجهه با ارقام بیزارند. انها با ترس و لرز و عدم اطمینان در مورد مدیریت مالی حرف میزنند. یا خیلی ساده میگویند سرشون شلوغ تر از ان است که به کار حساب و کتاب و یا دخل و خرج برسند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  چگونه طرح بازاریابی یا برنامه بازاریابی بنویسیم ؟

خبر خوب این است که نرم افزارهایی وجود دارند که به صورت خودکار این کارها( از پیگیری ترازهای مالی تا ارایه گزارشات پیچیده مالی ) را انجام میدهند.اگر واقعا دوست ندارید حساب و کتاب کنید یا واقعا وقتش را ندارید،شخص ذیصلاحی را برای اینکار استخدام کنید.

اما،شما به عنوان کسی که مالک این کسب و کار هستید و انرا مدیریت مینمایید،باید از امور مالی کسب و کار خود اگاهی داشته باشید.بنابراین اگر کسی را هم برای انجام این امور استخدام کردید باید در جریان امور باشید.از راهنمایی خواستن از حسابدارتان خجالت نکشید. اگر به میزان دانش مالی خود اطمینان ندارید،در شرکت خوبی کار میکنید. سعی کنید در کنار کارتان این مسایل را نیز بیاموزید.

 

نگارنده: پری پکرو|   ترجمه :  مدیران ایران

اگر به این مطلب علاقمند هستید ،کتاب هوش مالی خود را افزایش دهید نوشته ی رابرت کیوساکی می توانید برای شما بسیار جذاب باشد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.