حفظ مجریان برتر با استعداد

یافتن استعداد های درخشان و برجسته، کاری سخت و پیچیده است که رفته رفته سخت تر هم می شود. شما باید بفهمید که چطور می توانید این استعدادها را حفظ کنید. منظور از استعدادهای درخشان ۲۰ تا ۳۰ درصد از کارمندان برتر سازمان شماست. استعدادهای درخشان در بازارهای رقابتی وجود دارند. این حقیقت که استعداد ها همیشه متحرک هستند، موضوعی پذیرفته شده و طبیعی است که در طول زمان به نفع یک تیم با مدیریت و برنامه ریزی خوب می انجامد. با این حال این امر نیازمند این است که یک محیط کاری خوب و رابطه ی مثبت را فراهم کنید که برای کارمندان برجسته سازمان جذاب باشد. هدف شما تطمیع یا رشوه خواری نیست، بلکه ایجاد گروهی است که همه خواهان عضویت داشتن در آن باشند. محیطی که در آن، همه اعضاء، آن را همانند خانه بدانند.

راه های زیادی برای این که شما بتوانید مهارت حفظ این استعداد ها را در خود بالا ببرید وجود دارد. در اینجا به چهار مورد از روش های مورد علاقه ی خود اشاره می کنم.

مواردی که در آن ها شکست خورده اید را بررسی کنید. هرگز اجازه ندهید جدا شدن یک کارمند فوق العاده با ارزش، عاملی برای ایجاد تنش یا کاهش رابطه موثر شما با بقیه شود. خطوط ارتباطاتی خودتان را تا زمان ترک محل کار و حتی فراتر از آن با وی باز نگاه دارید. در پایان، رسیدن به یک نتیجه رسمی برای جدایی، باید با یک صحبت غیر رسمی همراه باشد. تمامی این موارد برای این است که به شما کمک کند آن ها را درک کنید. چه این جدایی نتیجه خوبی برای تیم و سازمان داشته باشد چه نداشته باشد .

این مطلب رو هم از دست ندید:
  چگونه رهبری ایده ال باشیم ؟

به هرحال , زمانی که آن ها شما را ترک می کنند، به معنای واقعی آنجا را ترک نکرده اند.

از linkedine و دیگر شبکه های اجتماعی در کنار ایمیل برای تماس با آنها استفاده کنید. هرگز نمی دانید که چقدر امکان کمک کردن شما به یکدیگر در آینده وجود دارد. نکته بعدی این که بهترین مدیران اجرائی خود را در اختیار بهترین عوامل اجرایی خود بگذارید. قرار گرفتن هر یک از این استعداد ها در کنار یک استعداد دیگر به افزایش توانایی شما منجر می شود. رهبران برجسته می دانند که چطور این روندها را بسط داده و کارمندان برتر خود را افزایش دهند. این رهبران در صورت نیاز و در موارد خاص ترسی از ارائه بازخورد که البته مورد نظر استعدادهای برتر سازمانی است ندارند و فراموش نکنید که مجریان برتر همیشه از اینکه به رسمیت شناخته شوند لذت می برند.

بنابر این، حتما در جمع، از عملکرد استثنائی کارکنان خود تقدیر کنید. همچنین توجه داشته باشید که ایجاد طرحهای توسعه ای بلند مدت کاری، مسئله ای حیاتی و مهم به حساب می آید. تمامی کارکنان از برنامه ریزی شغلی سود می برند، اما هیچکدام به اندازه ی استعدادهای برتر از آن منتفع نمی شوند. این افراد را در جریان روندهای شرکت قرار دهید و همکاری دو سویه ای با آنها داشته باشید. هر قدر که بیشتر پی به حمایت شما در رسیدن به اهداف شغلی خودشان ببرند، احتمال باقی ماندن و همراهی با شما در آن ها افزایش می یابد. در نهایت راههایی را برای ارتباط مجریان برتر با مدیران اجرایی شرکت پیدا کنید. خصوصاً زمانی که در پی پیدا کردن جنبه های جدیدی از استعدادهای آنها هستید، خواه از طریق آموزش های رسمی، کارهای کمیته ای یا جلسات سریع و کوتاه مدت.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  نرم افزار کامفار چیست؟ + لینک دانلود

از طریق فراهم آوردن دسترسی برای آن ها به تصمیم گیرندگان ارشد، به آن ها اجازه دهید از میزان اهمیت خودشان برای شما آگاهی پیدا کنند. این افراد اولین و مهمترین دارایی مهم شما هستند. بنابراین با دنبال کردن این دستور العمل ها مطمئن باشید که این افراد برای باقی ماندن به عنوان اعضایی موثر و بهره ور در تیم شما، دلایل زیادی برای خودشان دارند.

منبع : مدیران ایران

۰ پاسخ به "حفظ مجریان برتر با استعداد"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X