شناخت انواع شخصیت در کار+دانلود فیلم

فکر میکنم همه ما هم نظریم که اگر ما یک کم شناخت فردی داشته باشیم و حساسیتهایمان یک کم کمتر باشد، تیم هایمان میتوانند موثرتر عمل کنند. یکی از کلیدهای رسیدن به این موفقیت، این است که شخصیت خودتان و افراد تیمتان را بشناسید.

همه مابا شخصیتهای متفاوتی به دنیا آمدیم. میشود به شخصیت مثل قالب فکری و عملی خودتان نگاه کنیم. صفتهای زیادی برای شخصیت هست که ممکن است بعضیهایشان را شنیده باشید. مثلاً  درونگرایی در مقابل برونگرایی، استقبال از تجربه شهودی، سازگاری، وجدان و روح و روان.

برای یک تیم با روحیات و شخصیتهای مختلف، افراد باید به تفاوتهای شخصیتی بقیه احترام بگذارند. ولی متاسفانه برای بعضیها آسون نیست که بخواهند شخصیت متفاوت دیگران را درک کنند و یا بخواهن باآنها کار کنند.

برای همین من این مورد را مطرح کردم که بتوانید یک ارزیابی شخصی خوب داشته باشید. این کار زمان خیلی کمی میگیرد ولی خیلی فایده دارد. مثلاً میخواهید دلیل اصلی تفکر یا کار یکی از همکارانتان را درک کنید.

از دیدگاه تنوع شخصیتی، فارغ از اینکه چی رفتاری درست است و کدام اشتباه، رفتارهای متفاوت بیشتری را در افراد می بینید.

همینطور که پیش می روید، ناسازگاری های شخصی کمتری را تجربه میکنید. و تلاشهایی میکنید که همه آنها ذاتاً ارزشمندهستند. وقتی شروع میکنید، احتمالاً تست های ارزیابی آنلاین و رایگانی را پیدا می کنید که البته واقعاً خوب نیستند.

شما ابزاری لازم دارید که بشود از نظر علمی به آن اعتماد کرد. مدلها و ابزارهای مختلفی برای فروش هست. مثلاً تست شخصیتی مایر بریگ یا پرسشنامه شخصیتی مینه سوتا.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  متولدین دهه ۷۰ در راه اند!

برای خیلی از شما، جایی که باید ازآن شروع کنید، دپارتمان منابع انسانی یا از پیش کسی است که آموزشهای رهبری سازمان را به عهده دارد.

اگر اینها، آنها چیزی را که میخواستید به شما  ندادند، در  اینترنت دنبال تستهای ارزیابی شخصیتی معروف بگردید تا خیلی سریع پیدایشان کنید.

اجازه بدهید یک قدم جلوتر بروم و شما را تشویق کنم که فقط از ابزارهای معتبر و شناخته شده استفاده نکنید. بلکه از یک آدم کاربلد کمک بگیرید که ابزارها را بشناسد و بداند که چطور باید نتایج آنها را برای تیم توضیح بدهد.

این آدم میتواند به شما بگوید که این آزمون ها چه چیزهایی را می گویند و چه چیزی را نمی گویند. و همینطور میتوانند نکاتی را به شما بگویند تا بتوانید از جواب آزمون ها برای عملکرد بهتر تیمتان بهتر استفاده کنید. درست است ، باید یک کم بیشتر خرج کنیم و زمان بیشتری هم روی این کار بگذاریم، ولی ارزشش را دارد.

اگر میخواهید عملکرد تیمتان را بهتر کنید، فقط با پیاده سازی مهارتهای درست ِ کسب و کار، ممکن نیست. باید ارتباطات خوبی ایجاد کنید، و می توانید با یک تست ارزیابی شخصیتی شروع کنید که تا جایی که امکان دارد، هر کسی بفهمد دیگران چطور هستند و چطور باید باآنها برخورد کرد.

مدیران ایران

۰ پاسخ به "شناخت انواع شخصیت در کار+دانلود فیلم"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X