مار چنبره زده بر گنج مدیران ایران

سلام به شما دوست عزیز مدیرایرانی؛

عید سعید فطر را خدمت شما و خانواده محترمتان تبریک عرض می کنیم و امیدواریم همیشه شاد و سلامت باشید .

لازم دیدیم که چند نکته در مورد فعالیت های «مدیران ایران» را با شما خوبان در میان بگذاریم .

ganj

الف:

چند وقت پیش در یکی از جلساتی که ما حاضر نبودیم، دوستی در مورد ما گفته بود آن‌ها مثل مار روی «مدیران ایران» چنبره زده‌اند. نمی‌شود راحت با آن‌ها کار کرد.

راستش وقتی این حرف را شنیدیم، اول کمی ناراحت شدیم ولی بیشتر که فکر کردیم، دیدیم راست می‌گوید.

«مدیران ایران» یک گنج است و باید از آن محافظت کرد و این یکی از ارزش‌های ما در سازمان «مدیران ایران» است که اعضا را مثل خانواده خودمان بدانیم و کاری نکنیم که باعث کدورت و ناراحتی‌شان شود.

و این اعضای فرهیخته، به خوبی می‌دانند که ما ارزش‌های خودمان را زیر پا نخواهیم گذاشت. اگر سمینار یا دوره‌ای آموزشی را به اعضا معرفی کرده‌ایم، حتماً قبلش پرس‌وجو کرده‌ایم که برگزارکنندگان تازه کار و نامعتبر نباشند تا احتمال نارضایتی به حداقل برسد.

دوستمان راست گفته بود: نمی‌شود به‌راحتی با «مدیران ایران» کار کرد. مدیران ایران در انتخاب همکاران خود به شدت سختگیر است.

چه بسیار پیشنهادات جذابی که برای خریدن اطلاعات اعضا داشتیم که کار با پیشنهاد‌های رنگارنگ شروع و پس از مخالفت ما، بعضاً با دلگیری از عدم همکاری ما، پایان یافته است.

 

ب:

روند ارسال مطلب برای اعضای گروه بدین شکل است که هر کسی می‌تواند نامه‌اش را برای گروه ارسال کند؛ نامه‌ها در لیست انتظار قرار می‌گیرند و ما فقط می‌توانیم آن‌ها را تأیید و یا حذف کنیم (امکان ویرایش و یا پاسخ به نامه‌ها را نداریم).

این مطلب رو هم از دست ندید:
  استخدام در کانال فرصت های شغلی

روزانه تعداد زیادی نامه برای گروه ارسال می‌شود و یکی از کارهای وقت‌گیر روزانه‌ی ما این است که از بین نامه‌های رسیده، انتخاب کنیم که کدام نامه باید حذف و کدام‌یک ارسال شود.

اگر قرار باشد همه نامه‌ها تأیید شوند، گروه در کمتر از یک هفته از بین خواهد رفت، حال آنکه بیش از ۶ سال از عمر گروه می‌گذرد؛ و این سخت‌گیری برای انتخاب نامه‌ها، گهگاه موجب ناخرسندی دوستانی شده است که نامه‌هایشان پاک شده است.

دوست عزیز؛ اگر نامه شما از لیست ارسال حذف شده است، پوزش صمیمانه ما را بپذیرید و به ما حق بدهید که به‌عنوان مسئولین گروه، بعضی نامه‌ها را (بنا به دلایل مختلف که گهگاه قابل توضیح هم نیست) حذف کنیم.

ملاک ما برای تأیید نامه‌ها، مفید بودن برای اکثریت، تکراری نبودن، علمی بودن، غیر خشن بودن و … است.

 

ج:

در غرفه‌ای که در یکی از سمینار ها داشتیم، با یکی از شرکت‌کنندگان، هم‌صحبت شدیم که مدرک دکترای مدیریت آموزشی داشتند. پس از کمی صحبت و درد و دل و نالیدن از وضع آموزش (!)، متوجه شدیم که یکی از اعضای قدیم و قبلی «مدیران ایران» هستند که به‌تازگی گروه را اسپم کرده‌اند! علت را که جویا شدیم، فرمودند خیلی تبلیغ می‌فرستادید.

در مورد لزوم درآمد مجموعه که گفتیم، گفتند درسته، حق دارید! در مورد اسپم کردن و نه لغو عضویت که پرسیدیم، پاسخی نداشتند!

دوست عزیز مدیرایرانی؛

گروه «مدیران ایران» یک گروه علمی و مدیریتی و نه تبلیغاتی است ولی مانند هر فعالیت دیگری، برای بقا، نیازمند صرف هزینه نیز هست. در گروه مدیران ایران، برای تأمین بخشی از هزینه‌ها، گاهاً تبلیغ هم ارسال می‌شود. منتها تبلیغات ِ مرتبط با فضای مدیران ایران، اکثراً آموزشی، اکثراً به همراه تخفیف برای اعضا و همان‌طور که قبلاً هم ذکر شد، همراه با شناختی که «مدیران ایران» از برگزارکنندگان پیدا می‌کند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  دانلود رایگان سمینار فرانچایز - هدیه نوروزی مدیران ایران و آکادمی یادگیری مجازی

ذکر دو نکته خالی از لطف نیست :

۱ – «مدیران ایران» حتی اگر درخواست ارسال ایمیل تبلیغی داشته باشد، تعداد محدودی را در هفته برای ارسال در نظر می گیرد و بیش از آن ارسال نمی کند . ( برخلاف گروه های تبلیغاتی که ممکن است ۳ ایمیل تبلیغاتی در یک روز ارسال کنند )

۲ – گاهاً ایمیل هایی که از گروه های تبلیغاتی ارسال می شوند، به حساب «مدیران ایران» نوشته می شوند ! که خواهشمند است به فرستنده نامه ها دقت داشته باشید .

و در آخر ، به هر دلیل اگر صلاح می دانید که دیگر از طرف مدیران ایران نامه ای دریافت نکنید ، می توانید با ارسال یک ایمیل خالی به unsubscribe+modiriran@googlegroups.com از دیگر اعضای گروه جدا شوید .

 

د:

مدتی است که سعی کرده‌ایم تعداد ایمیل‌ها را کمی کمتر کنیم. و پیرو بازخورد هایی که از بعضی دوستان داشته ابم ، بعضی ایمیل‌ها را که پاسخ دوستان را طلب می‌کند، به سایت مدیران ایران ارجاع می‌دهیم که با ارسال چند ایمیل در پاسخ یک نامه، کمتر باعث مزاحمت شما بشویم. امیدواریم از این روند راضی باشید.

 

ممنون که همیشه همراه و حامی ما بوده‌اید.

اگر پیشنهادی برای بهبود «مدیران ایران» دارید، همیشه با جان‌ودل شنوای اندرزتان هستیم:

info@modiriran.ir

 

با سپاس و احترام

شاهین شاکری – ندا مفاخری

ششم امرداد ۹۳

منبع : مدیران ایران

۱۰ پاسخ به "مار چنبره زده بر گنج مدیران ایران"

 1. سلام استاد
  صبح بخیر
  پیشاپیش عید بر شما هم مبارک
  به شخصه از این همه تلاش و سخت کوشی شما و تیم کاری ارزشمندتان سپاسگذارم
  حتی اگر روزانه یک کلمه هم از ایمیل های شما به دانش و اطلاعات من اضافه شده باشد الان یک کتاب قطور از خاطرات و نظرات گوناگون دارم که یک گنج است
  بنظرم اگر صلاح دانستید یک آمار تحلیلی از وضعیت اثربخشی و ترافیک مطالب و نظرسنجی کمی و کیفی مخاطبان و همراهان آماده فرمائید تا میزان انرژی صرف شده برای به روزنگهداری این گروه برای همه ملموس تر بشود
  کسب و کارتان پررونق
  دلتان قرص
  نامتان نیک

 2. با سلام و احترام
  يكي از چالشهاي بزرگي كه در حوزه فرهنگي جامعه ما با آن دست به گريبان است اين است كه نمي تواند افراد و گروههاي خلاق ، كارا ، تاثير گذار ، با انگيزه و پيگير را تحمل نمايد . اين شايد ريشه در هواي نفس و عدم خودساختگي ما داشته باشد ، انجمن مديران نيز كه شما همكاران محترم پايه گذار ، هدايتگر آن هسيد از اين قاعده مستثني نيست ، اما چه كنيم كه اين چالش يك واقعيت تلخ است كه ريشه در فرهنگ ما دارد .
  لذا با توجه به اين واقعيت درك انگيزه ها و اهداف افرادي كه گاها اينطرف و آن طرف به تخريب شما خوبان مي پردازند چندان
  پيچيده نيست . از ديد اينجانب هر چقدر اين بدگويي ها و سخن پراكني ها بيشتر شود ، اين مساله نشاند هنده آن است كه شما روز به روز در تحقق اهداف ، ماموريت و رسالتتان موفق تر هستيد و اساسا پيشنهاد مي كنم اين مساله را بعنوان شاخصي جهت افزايش توفيقتان تعريف و مورد پايش قرار دهيد .
  در خاتمه از صميم قلب براي شما عزيزان سلامتي و توفيق روز افزون از درگاه خداوند سبحان مسالت مي نمايم ، عيد فطر بر شما پيشاپيش مبارك باشد .

 3. با سلام واحترام وتشکر از زحمات شما من از مطالب شما راضی هستم وبعضی ها را دروبسایت http://novelschoolmanagement.com/
  درج می کنم
  وتقاضا دارم از انجاییکه مدیریت آموزشی به معنای عام ومدیریت آموزشگاهی به معنای خاص تاثیر سرنوشت سازوغیر قابل انکاری در آینده هر کشوری دارد به هرشکلی که مقدور است نیم نگاهی هم به آن داشته باشید من هم به سهم خودم با تجربه 34 ساله در این مورد وسابقه رتبه اول در کشور آمادگی همکاری در این زمینه را دارم از آنجاییکه این بخش کاملا مظلوم واقع شده تقاضا دارم گامی جدی برداشته شود تا از تاثیرات مثبت آن بر تربیت آینده سازان کشور برخوردار شویم …باز هم تاکید می کنم که من هم به اندازه توان خود اعلام آمادگی می نمایم …موفق وموید باشید
  حسن میرزایی

 4. با سلام خدمت دوست خوبم شاهین شاکری عزیز
  از مطالعه مطلب متوجه بتن ماجرا شدم.
  در تصدیق کلام شما باید بگم : بسیار خرسندم که درایت و دلسوزی شما و سرکار خانم مفاخری را همیشه در این جامعه مجازی احساس میکنم.
  مهم نیست که خواسته ارسال مطلب و یا آگهی من و دیگری مورد قبول واقع شود یا نه ، مهم تنها یک چیز است و آن مطالب پر بار و تاثیر گذار ی است که در بین حجم روزهای هر هفته حداقل باعث کمی تفکر میشود.
  ایام بکام
  نیما حکیمی
  شیراز.6 مرداد93

 5. سلام عزیزان
  من همواره از مطالب ارسالی شما استفاده کردم و برای دوستان دیگرم هم که عضو گروه نبوده اند ارسال نمودم. کم لطفی برخی از اعضاء را به حساب عملکرد خود نگذارید
  امیدوارم همچون گذشته با تلاش و همت فراوان در مسیر موفقیت گام بردارید.
  آتشانی
  مدیر موسسه فرهنگی هنری و انتشارات پرورش ذهن فرزام

 6. با سلام و درود
  ابتدا این عید سعید را خدمت شما نبریک و تهنیت عرض میکنم و پیرو نامه ای که ارسال فرمودید ذکر این نکته را دارم :
  من با اینکه کمتر فرصت میکنم در برنامه های شما مشارکت داشته باشم (علی رغم عضویت حدود شش ساله) اما همواره مطالب مفید و ارزنده تان را مطالعه میکنم و در جهایی هم رفرنس قرار میدهم و دوستان علاقه مند را نیز به سوی سایت و گروه وزین مدیران ایران سوق میدهم. این که گلایه مند شده اید از فرمایش عزیزی که ظاهرا در برنامه ای نقد شما را کرده است ، نباید ناراحت شوید هم شما باید نقد منصفانه را بپذیرید و هم اینکه خوشحال باشید که منتقد دارید چرا که این بدان معناست که شما توفیق داشته اید . بالشخصه مجموعه شما را توانمند و پویا میدانم و امید بهروزی بیشتر برایتان متصورم . دختر گلتان را هم ببوسید .
  حق نگهدارتان / داود سیاری

 7. شش سال است عضو مدیران ایران هستم و دقیقا همان ارزش هایی که به آن اشاره کردید باعث شده است به عضویت در آن ادامه دهم . نکات مختلفی را در میان ایمیل ها آموخته ام .
  کلاس آموزشی پیوسته ای رایگانی که شما برای مدیران ایران با ارائه ایمیل ها انجام می دهید واقعا یک بدعت عالی است آنهم در بازار آشفته آموزش که برای کارهای کوچکو ساده پولهای هنگفت طلب می کنند.
  همین الان انواع اقسام MBA است با محتوایی که شاید واقعا چندان قوی نیست .شما بی ادعا اما صادق سالهاست در حال آموزش قشر وسیعی از مدیران در سراسر کشورهستید اجرتان با خدای متعال. ماهم دعاگویتان هستیم.

 8. با سلام و تبریک عید سعید فطر به تمامی شما عزیزان
  اینجانب مدتی است که عضو این مجموعه شایسته شده ام و شایستگی به دست نمی آید مگر با تلاش فراوان ،خلاقیت در کار و مهمتر از همه استمرار کار، که خوشبختانه شما در این زمینه ها بسیار مناسب و خوب عمل نموده اید
  ضمن سپاس از تلاش های شما عزیزان، خواهشمندم جای پای برای فرصت طلبان باز نکنید.
  با سپاس مجدد.

 9. واقعا مطالب جالب است حرف مردم هم زیاده یکی از بزرگان می گفت حرفهای مردم پله های رشد وترقی وبهتر دیده شدن می باشد. فقط پیشنهاد داشتم اگه میشه حکایت مدیریتی مانند درس مباحث ویژه هم در مطالب ارسالی داشته باشید خیلی خوب هست باتشکر

 10. از مارهایی که بر این گنج چنبره زده اند سپاسگزارم. خدا خیرتان دهد و فکر
  می کنم تبلیغات شما بیشتر جنبه اطلاع رسانی راداشته است چرا که برای
  افزایش دانش مدیریتی اعضا شرکت در سمینارها و همایش های مفید و کاربردی
  هم مطمئنا لازم است.
  ممنون از زحماتی که در این مدت کشیده اند، برای من که بسیار مفید بوده
  است، و امیدوارم در رسالتتان همچنان پایدار باشید.

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X