یک خبر بد! مدیریت فقط یک برخورد ساده ی از بالا به پایین نیست. اگر بخواهید یک فرد حرفه ای و موفق باشید، باید فعالیتتان همه جانبه و ۳۶۰ درجه ای باشد. باید کارکنانتان را که شاید هم سن و سالتان هم باشند، مدیریت کنید. بله همینطور است، باید بیاموزید که حتی رئیستان را هم مدیریت کنید

و حالا خبر خوب این است که وقتی شما یادمی گیرید که چطور از موقعیت و شرایطتان استفاده کنید، خواهید فهمید که اینکار خیلی هم سخت نیست. می خواهم به شما ۵ مرحله را یادآوری کنم که به شما کمک می کند بهترین روابط ممکن را با رئیستان برقرار کنید .

اولین نکته : این است که متوجه شوید روئسا چه چیزی را برای ارتباط برقرار کردن ترجیح می دهند. مثلاً ممکن است آن ها عاشق ایمیل باشند و یا ممکن است تماس تلفنی و یا یک تماس رو در رو را ترجیح بدهند . ممکن است که آن ها آدم پرحرف را دوست داشته باشند و یا برای چیزهای مختصر ارزش قائل شوند و یک رابطه خلاصه و کوتاه را ترجیح دهند.

به هر حال شما باید سلایق ارتباطی آنها را بشناسید و از آن ها به خوبی استفاده کنید . هر چقدر که شما بیشتر و بهتر از روشهای مورد علاقه ی رئیستان برای ارتباط استفاده کنید آن هم مطالبی که می خواهید به او منتقل کنید را بهتر خواهد شنید .

دوم : در مورد انتظارات خودتان از عملکردتان کاملا شفاف باشید . اصلا تصور نکنید که هر دوی شما یک پیش زمینه ی ذهنی دارید و با بیانی شفاف مطمئن شوید که هر دو دقیقا چه انتظاری دارید . پیوسته با هم صحبت کنید و در تماس باشید. حداقل یک یا دوبار در هفته را برای گفتگو در نظر بگیرید تا پیوسته همگام بمانید .فقط اهداف شما نیستند که نیاز به شفافیت دارند، پس همزمان حتماً مراقب باشید که اهداف رئیس را هم باید شفاف و کامل درک کنید .هر چقدر که شما تصویر بزرگتری از آن چیزی که رئیستان آن را مدیریت می کند ببینید، قوانین کار را بهتر درک خواهید کرد و می فهمید که چگونه قطعه ی از کار که در دست شماست در پازل کلی قرار میگیرد. این نکته ی بسیار مهمی است .

این مطلب رو هم از دست ندید:
  انقلاب صنعتی چهارم چیست و چگونه باید به آن واکنش نشان داد؟

سومین نکته : می دانم که ما نمی توانیم صد درصد کامل و درست رفتار کنیم اما باید همیشه عملکردی بالای میانگین داشته باشید .با این حال اگر دوست دارید که پیشرفت کنید و از لحاظ شخصیتی و اخلاقی قوی و خوب باشید، هیچ چیزی نمی تواند بر قدرت پیشینه ی روشن و موفق شما پیروز شود. یک سابقه ی خوب شامل خیلی از چیزهاست که به شما کمک میکند تا با گام پنجم موفق بشوید و آن هم ارسال مداوم سیگناهای مثبت در مورد اهداف و آرزوهایتان است. اگر دوست دارید که پیشرفت کنید، باید بهترین حامی خودتان باشید. تصور نکنید که رئیس ، از آرزوها و افکارتان خبر دارد پس درباره آن ها صحبت کنید و بگذارید همه چیز روشن و مشخص باشد. شما به ارزیابی نیازی ندارید اما ازخود راضی و مغرور نباشید. سعی کنید واقع بین باشید، لزومی ندارد هر روز موضوعات را به خودتان یادآوری کنید. به جای این کار، با آرامش برای رسیدن به اهداف بلند مدتتان کار کنید و در زمان های مناسب، مثلاً هر چند ماه یکبار، در مورد این اهداف فکر کنید.

هر چه می گذرد ، می بینید که فشار ها و غیرممکن ها، کمتر و راحت تر میشد. شما سرنوشتتان را در دستان شخص دیگری گذاشته اید. رییس برای شما بسیار با اهمیت است اما معمولاً بسیار پر مشغله هستند و سرشان شلوغ است. پس به کمک نکاتی که بیان شد، سعی کنید وقت بیشتری رو با هم بگذرانید .

به عنوان نتیجه گیری، هر دوی شما باید بدانید که شخص متقابل دارد روی چه موضوعی کار میکند و کار به کدام سمت در حال پیشرفت است .

این مطلب رو هم از دست ندید:
  راه حل بسازید، سیاستگذاری نکنید !

در فیلم زیر این موضوع به خوبی بیان شده است :

 

منبع : مدیران ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.