تا به امروز هیچ گاه چنین تفاوت نسلی در بازار کار بین افراد وجود نداشته است. شما با بازار کاری مواجه اید که ترکیبی از نسل های مختلف می باشد و این منصفانه است اگربگوییم ، کار کردن موثر این نسل ها در کنار هم، نیاز به توانایی مدیریت فوق العاده ای دارد که هر مدیر ممکن است در سال های آینده با آن مواجه بشود. پس بگذارید در رابطه با مدیریت نیروهای کار که تفاوت نسل دارند به کمک همدیگر بیاییم.

فایل صوتی این مقاله را همینجا بشنوید!

حجم این فایل صوتی ۳MB و در حدود ۴ دقیقه می باشد.

این روش ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما موثر تر خواهد بود. بسیاری از اوقات، پرسنلی که از نسل های مختلف هستند تمایل دارند خودشان را به ارزش های موجود در محل کار نزدیک کنند اما از آنجایی که تصور می کنند این تفکر بی فایده است، سخنی نمی گویند. پس سعی کنید با پرسنلتان گفت و گو داشته داشته باشید.

هدف شما این است که با مردم گفت و گو کنید. پس به جای این که به درست بودن یا نبودن افکار آن ها توجه کنید فکرتان را معطوف به تفاوت های جالب آن ها بکنید . فکر کردن به تنوع ارزش های موجود در روش های مختلف، کاری است که میتواند در گروه ، خلاقیت ایجاد کند. افکار همه ی پرسنلتان در سطوح مختلف کاری را در نظر بگیرید ؛ حرفه ای با آن ها برخورد کنید و یاد بگیرید که در مورد افکارشان با آن ها صحبت کنید. حتی گاهی اوقات در مورد طرز فکرشان با آن ها شوخی کنید. به هرحال این موضوع را فراموش نکنید که بیشتر حرف زدن بهتر از کم حرف زدن است.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  بررسی و تحلیل عوامل موثر بر مدیریت و تحول اداری

دوم اینکه، افرادی را برای راهنمایی دیگران در سطوح مختلف در نظر بگیرید. در هر نسلی کارکنان لایقی وجود دارند که دوست دارند نقش راهنما را برای بقیه نسل ها بر عهده بگیرند.

به این روش فکر کنید، هرکس با توجه به سن و سالش، شایستگی و صلاحیت هایی دارد. مثلا، یک فرد از نسل Y میتواند تکنولوژی های جدید را به بزرگترها آموزش داده و بزرگترها هم در مقابل تجربیاتشان را به جوانتر ها انتقال بدهند. از همین الان به دنبال این نوع راهنماها و افراد شایسته بگردید. بنابراین میتوانید به عنوان یک ارزش، از این تفاوت ها استفاده کنید و آن ها را جایگزین موانع گفتگو کنید. همچنین اگه می خواهید کارمندانتان روابط سازنده ای با نسل های مختلف ایجاد کنند، به آن ها انگیزه بدهید و اهدافتان را به اشتراک بگذارید.

مطمئن باشید که سیستم های ارزیابی و جبران خسارت از این هدف پشتیبانی می کنند. به اشتراک گذاشتن اهداف مثال بسیار خوبی است. مثلا وقتی هر یک از افراد گروه بدانند که هرکس کارش در قالب یک کار گروهی، مورد ارزیابی قرار می گیرد دلیل خوبی برای بهتر کردن رابطه اش با بقیه اعضای گروه پیدا میکند.

پیشنهاد آخر این است که منعطف باشید. اول اینکه در شیوه ی مدیریت خود انعطاف زیادی به خرج بدهید. مثلا، برای هر نسل شیوه های ارتباطی متفاوتی ایجاد کنید ،اگرچه این میتواند سخت باشد اما از این موضوع هم آگاه باشید که “یک پیراهن تن همه نمیرود”.

از این که در نحوه ی کارکردن کارمندان خود انعطاف پذیری نشان دهید سود می برید. کارمندان نسل قدیم علاقه مند هستند از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر کار کنند در حالی که نسل جدید ترجیح می دهند در تعیین ساعت کاری خود، کمی منعطف باشند. سعی کنید بیشتر نگران خروجی کارتان باشید تا روند کاری.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  برای تبدیل شدن به یک رهبر بزرگ چه چیزی لازم است?

پس این تفاوت نسلی که رو به افزایش است یک چالش تلقی می شود یا یک فرصت؟ هرچه بیشتر در این زمینه راهنمایی بگیرید و تجربه برخورد با نسل جدید را پیدا کنبد ، بیشتر پی خواهید برد که این تفاوت نسل ها یک فرصت خواهد بود نه یک چالش.

در فیلم زیر به صورت کاملتری به این موضوع پرداخته ایم :

منبع : مدیران ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.