معرفی کتاب جدید – از سر راه کارکنان کنار بروید!!

از سر راه کارکنان کنار بروید !! نام کتاب جدیدی است که دکتر بهزاد ابوالعلایی آنرا به علاقمندان دنیای مدیریت عرضه نموده اند .مدیریت یعنی هنر تبدیل منابع به مطلوبیت، ما مدیران باید از منابعی که در اختیار داریم به بهترین شکل و میزان ممکن برای تحقق اهداف سازمان استفاده کنیم.

در بین این منابع، کارکنان به دلیل ظرفیت استفاده نشده ای که دارند از تمایز و موقعیت ویژه ای برخوردارند.

دستیابی به اوج ظرفیت های کارکنان تا حدود زیادی در گرو آن است که مدیران ما نقش مربی را بازی کنند. مربیان موفق وظایف پرتعدادو متنوعی انجام می دهند که مهمترین آن عبارت است از هدف گذاری، آموزش، ارزیابی و بازخورد و همچنین استفاده از ابزارهای موثری مثل تشویق و تنبیه که در مجموع به بهبود عملکرد می انجامد.

در کتاب”از سر راه کارکنان کنار بروید” همین مطالب و موضوعات مورد بحث قرار گرفته تا مدیران را برای ایفای نقش مربی آماده تر کند.

🗒فهرستی از عوامل موثر بر عملکرد، تشریح ابعاد نقش مربی گری مدیران، مهارت های مورد نیاز مربیان، مراحل مختلف فرآیند هدفگذاری، توصیه هائی برای اثربخشی آموزش های کارکنان، راهنمائی هائی برای سازنده کردن بازخوردها، سیاست هائی برای افزایش اثرگذاری پاداش و تنبیه، همراه با تاکید بر ضرورت وچگونگی انجام گفتگوهای بین مدیران و کارکنان و بالاخره فهرستی نسبتا کامل از سیاست ها و ابتکارات انگیزشی از بخش های مختلف این کتاب است.

🌀ضمیمه شماره سه کتاب هم فهرستی بلند بالا از سئوالاتی را پیشنهاد کرده است که مدیران محترم با کمک آن می توانند به خودشان در این مورد که چقدر از عهده ” مربی گری ” به خوبی برآمده اند امتیاز بدهند و پتانسیل های خود را در این مورد بهتر بشناسند.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  رهبری در عصر اطلاعات

🤲به امید روزی نه چندان دور که مدیران ما مربیان موفق تری برای کارکنانشان

این کتاب عالی “از سر راه کارکانانتان کنار بروید”  ، که توسط دکتر بهزاد ابوالعلایی نگارش شده است توسط سازمان مدیریت صنعتی به نشر رسیده است و شما میتوانید آنرا از سایت سازمان مدیریت صنعتی و یا فروشگاه آن واقع در  خیابان ولعیصر تهیه بفرمایید .

 

اگر به موضوع مربیگری کارکنان و ایفای نقش یک مدیر به عنوان کوچ ، علاقمند هستید محصول کوچینگ برای مدیران می تواند بسیار برای شما هم مفید و جذاب باشد :

بازخورد در مدیریت

 

کوچینگ برای مدیران

۰ پاسخ به "معرفی کتاب جدید - از سر راه کارکنان کنار بروید!!"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X