پیش بینى نوسانات شدید در بازارهاى جهانى در ده روز آینده

سال ٢٠١۶ به سال شگفتى تبدیل شده است . بزرگترین شگفتى سال میلادى جارى رأى آرى مردم انگلستان به خروج این کشور از اتحادیه اروپا بود که کمتر کسى میتوانست آن را پیش بینى کند و همزمان نوسان عجیبى در فرصتى کوتاه در بازارهاى جهانى شکل گرفت .

پیش بینى نوسانات شدید در بازارهاى جهانى در ده روز آینده
پیش بینى نوسانات شدید در بازارهاى جهانى در ده روز آینده

بعد از آن چندین انتخابات در اروپا شکل گرفت و نتایج غیر قابل انتظارى داشتند . ظرف ده روز آینده نتیجه انتخابات امریکا مشخص مى شود و شاید جهان منتظر یک شگفتى دیگرى است ، شگفتى که اگر رخ دهد ، تکانه هاى آن بسیار از سایر رخدادهاى سال ٢٠١۶ جدى تر است .

این شگفتى هم انتخاب ترامپ ، کاندیداى پوپولیست ریاست جمهورى امریکا است . هر چند که بیشتر راى گیرى هاى مقدماتى نشان از انتخاب کلینتون دارد ، ولى باز بازارهاى مالى انتظار یک شگفتى دیگر را دارند. بنابراین از روز دوشنبه که بازارهاى مالى باز مى شود ، با هر خبر از انتخابات شاهد نوسان قابل توجهى در بازارهاى مالى خواهیم بود.

به عنوان نمونه ، روز جمعه که FBI اعلام کرد که ایمیل هاى پاک شده خانم کلینتون را قرار است وارسى کند ، یکباره دلار سقوط کرد و طلا در کمتر از چند دقیقه بیش از ده دلار افزایش یافت .

در این ده روز باقیمانده تا انتخابات ریاست جمهورى امریکا هر خبرى میتواند بازاهاى جهانى را تکان دهد . در مجموع میتوان پیش بینى کرد که با هر خبرى که انتخاب ترامپ را تقویت کند دلار سقوط بیشترى میکند ، طلا به شدت بالا مى رود و یورو و سایر ارزهاى مقابل دلار امریکا نیز قوى خواهند شد. از آن گذشته شدت این تغییرات نیز بالا خواهد بود.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  مسابقه ی بزرگ عکس نوشته مدیریتی

دکتر مرتضى ایمانى راد
@bamdad_institute

مدیران ایران

۰ پاسخ به "پیش بینى نوسانات شدید در بازارهاى جهانى در ده روز آینده"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X