حتما تا به الان تصویر کاملی از بازاریابی شبکه ای (چند سطحی یا فروش مستقیم) در ذهن شما شکل گرفته است. زنان خانه داری که دور هم جمع شده اند و محصولات این شرکت ها را خرید و فروش می کنند یا یک فروشنده ی سمج که سعی می کند شما را قانع کند اگر وارد بازاریابی شبکه ای شوید به راحتی می توانید میلیونر شوید.هر کدام از این تصورات واقعیت بازاریابی شبکه ای نیستند. نه یک سرگرمی است و نه طرحی برای پولدار شدن، اما فرصتی است که می توانید در کنار کار تمام وقت خود، درآمدی دیگر نیز داشته باشید. در ادامه برای شما از ۶ نکته ای گفته ایم که می تواند به شما در موفقیت در بازاریابی شبکه ای کمک کند.

۶ نکته برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای
۶ نکته برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

 

۱- آگاهانه انتخاب کنید.

۶ عنصر اساسی هستند که حین انتخاب شرکت باید مد نظر قرار دهید.

اول: ثبات. شرکت چند ساله است؟ دوم، کیفیت محصولات یا خدماتی که مصرف کنندگان استفاده می کنند. سوم، نحوه پرداخت، آیا پورسانتی که به شما پرداخت می شود منصفانه است؟ شماره چهار، درستکار بودن شرکت و مدیریت است. درمورد تجربه و سابقه مدیرعامل در بازاریابی شبکه ای تحقیق کنید. آیا امدیران ارشد افراد معتبری هستند؟ شماره پنج، سرعت پیشرفت و برنامه ریزی زمانی شرکت است. ببینید شرکت کجاست و چه وضعیتی دارد و آیا در حال رشد و پیشرفت است؟ شماره شش، سیستم های کاری و آموزشی است. ممکن است یک شرکت عالی با مدیریتی عالی انتخاب کرده باشید، اما اگر سیستم آموزشی و کاری درستی نداشته باشند، نمی توانید در آن شرکت موفق شوید.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  ۱۰۰ تکنیک فروش

شاید این مطلب برای شما مفید باشد!

چطور در بازاریابی شبکه ای موفق شویم؟

۲- آنچه آموزش می دهند را تمرین کنید.

برای موفقیت لازم است خودتان بخواهید که به صحبت های مربی تان گوش دهید و یاد بگیرید. به علت ساختار بازاریابی شبکه ای یا چند سطحی، موفقیت شما به نفع افراد قدیمی شرکت است، بنابراین آنها مشتاقانه حاضرند به شما کل سیستم را آموزش دهند. هر کاری که مربی شما برای موفقیت انجام داده است را شما نیز میتواند انجام دهید و موفق شوید.

۳- از حمایت بالادستی ها اطمینان حاصل کنید.

افراد بالادستی شما در شبکه چقدر از شما حمایت می کنند؟ با شما تماس می گیرند؟ به شما کمک می کنند برنامه ریزی کنید؟ آیا به موفقیت شما و خودشان متعهدند؟ باید بتوانید هر وقت کمک لازم داشتید با آنها تماس بگیرید. اینکه افراد بالادستی شما تا چه اندازه شما را حمایت کنند خیلی مهم است.

۴- افراد زیرشاخه خود را پشتیبانی کنید.

باید آمادگی این را داشته باشید که حداقل ۳۰ روز وقت خود را صرف کمک به افراد تازه وارد کنید، به آنها آموزش دهید، پشتتیبانی کنید و تا زمانی که بتوانند خودشان راهشان را ادامه دهند دستشان را بگیرید. از خودتان بپرسید آیا واقعا تمایلی به این کار دارید؟ آیا توان این کار را دارید؟ موفقیت شما در گروی موفقیت آنها است پس باید با آنها کار کنید و کمکشان کنید رابطه های جدید ایجاد کنند.

۵- از اینترنت کمک بگیرید.

افراد از اینترنت به عنوان ابزار اصلی بازاریابی خود استفاده می کنند. می توانید سایتی با قابلیت پاسخگویی خودکار ایجاد کنید و اطلاعات تماس مشتریان راغبی که به سایت سر می زنند را بگیرید و بعد با آنها تماس بگیرید. یکی از مهمترین موارد کلیدی در موفقیت بازاریابی شبکه ای، پیگیری است. اگر افرادی را می شناسید که به محصولات شما علاقه نشان داده اند، باید به طور منظم با آنها تماس بگیرید و محصولات یا خدماتتان را معرفی کنید. به یاد داشته باشید نباید طوری رفتار کنید که شما را یک مزاحم قلمداد کنند، چون در این صورت اعتبار خودتان و شرکت زیر سوال می رود.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  ۳۰ نکته در مورد کارت ویزیت شما

۶- فورا از شغل تمام وقت خود خارج نشوید.

هیچوقت تا زمانیکه از درآمد حاصل از بازارایابی شبکه ای مطمئن نشده اید از کار تمام وقت خود خارج نشوید. مدتی با شرکت بازاریابی شبکه ای که وارد آن شده اید بمانید و ببینید آیا همیشگی خواهد بود یا می توانید درآمدی حداقل برابر درآمد شغل فعلی خود داشته باشید.

منبع: Entrepreneur– ترجمه: مدیران ایران

 

(انتشار این مطلب صرفا جنبه ی آموزشی دارد و به معنی تایید بازاریابی شبکه ای نیست.)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.