۹ پیش بینی تکان دهنده برای زندگی در ۲۰۴۰ و فراسوی آن

۹ پیش بینی تکان دهنده برای زندگی در ۲۰۴۰ و فراسوی آن

زندگی در سال ۲۰۴۰

✔️۱-شتاب پیشرفت فناوری و تغییرات در شیوه زندگی انسان، به گونه ای که امور و روابط انسانی بصورتی که امروز می شناسیم دیگر امکانپذیر نخواهد بود.

✔️۲-انفجار هوش: پیش بینی استفان هاوکینگ که اخیرا در مصاحبه ای گفته که “اگر هوش مصنوعی در طراحی هوش مصنوعی بعدی از انسان پیشی گیرد، آنوقت ما با یک انفجار اینتلجنس روبرو خواهیم شد که تفاوت هوش مصنوعی با ما از تفاوت ما با حلزون نیز بیشتر خواهد بود”.

✔️۳-پیش بینی احتمال کنترل شدن بشر بوسیله ماشین: آلن تورینگ در ۱۹۵۱ گفته بود که زمانی که ماشینها شروع به تفکر کنند مدت زمان زیادی طول نمیکشد که فرایند کنترل محیط اطرافشان را آغاز کنند. ماشنیها نمی میرند و اگر با یکدیگر به تبادل تجربه بپردازند بسیار سریع کنترل اوضاع را در دست خواهند گرفت.۹ پیش بینی تکان دهنده برای زندگی در ۲۰۴۰ و فراسوی آن

✔️۴-برخی معتقدند که همانطور که ما از شاخه homo sapiens شروع به رشد کرده و جانشین انسان اولیه شدیم، پیش بینی شده است که روباتها نیز از دل بشر امروزی بیرون آمده و نسل بعدی موجودات متفکر را بوجود خواهند آورد.

✔️۵-هوش مصنوعی ممکن است دیگر وجود انسان را بدون استفاده ببیند. ایلان ماسک پیش بینی کرده است  که هوش مصنوعی اگر به حال خود رها شود از بمب اتمی هم خطرناکتر است.

✔️۶-رابین هانسن از دانشگاه جورج میسون معتقد است که بشریت تا بحال دو انقلاب را تجربه کرده است. یکی انقلاب کشاورزی و دیگری انقلاب صنعتی. انقلاب بعدی “تکینگی فناوری” است که از حیث ابعاد و میزان تاثیر با آندو قابل قیاس نیست. انقلاب تکنولوژی میتواند رشد اقتصادی در کره زمین را ناگهان تا ۲۵۰ برابر افزایش دهد.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  در داوس ۲۰۱۶ چه گذشت؟/مصاحبه روزنامه شرق با دکتر محمود سریع القلم

✔️۷-اگر همه چیز خوب پیش برود ما میتوانیم تمام بیماریها، پیری و در نهایت مرگ را از فرهنگ لغت انسان پاک کنیم. چه بسا این روزها (هر روزه) نخستین انسانهای جاودانه تاریخ دارند بدنیا می آیند بدون آنکه خود خبر داشته باشند.

✔️۸-تا ۲۰ سال دیگر میتوانیم با ارسال نانوباتها به درون مغز انسان نسبت به استخراج و زیپ کردن اطلاعات و خاطرات اشخاص از عزیزان از دست رفته شان و ترکیب این اطلاعات با اطلاعات بدست آمده از DNA مردگان، یک ورژن ویرچوال از آنان بسازیم.

✔️۹-و تا ۲۰ سال دیگر ۷ میلیارد مغز انسان از طریق کلاود به یکدیگر متصل میشوند. یادگیری در لحظه صورت میگیرد و هر شخص با کل دانش بشری فقط یک کلیک فاصله دارد.

✅آینده هم اکنون است✅

۹ پیش بینی تکان دهنده برای زندگی در ۲۰۴۰ و فراسوی آن

منبع:

دکتر سعید خزایی – عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه و مدرس دوره های آینده پژوهی در دانشگاه تهران و دانشگاه بین المللی قزوین و دانشگاه عالی دفاع ملی

۰ پاسخ به "۹ پیش بینی تکان دهنده برای زندگی در ۲۰۴۰ و فراسوی آن"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X