مزاياي انجام کار مشارکتي به جاي فردي

سلام دوستان و همرامان عزيز

تجربه شخصي خودم در راه اندازي پتساکو بدين ترتيب بود که بر اساس نياز کشور در دوره تحريم ها به تامين قطعات یدکي از روش ساخت داخل، تصميم به راه اندازي شرکت پتساکو گرفتم. تنهاي تنها و با هيچ سرمايه اوليه اي . البته چون در سالهاي قبل آن در پتروشيمي بندرامام، یه کوچولو نفت مرکزي و يک سال گاز کرمانشاه کار کرده بودم، به صورت اسمي و نه فني با انواع تجهطزات و قطعات مختلف آشنائي داشتم ولی تجربه امروزم ميگه که اين مسئله اصلا کافي نبود. 

براي همين از همون اوائل گشتم و يه مهندس ساخت و توليدي خوب پيدا کردم و در چند سال اول شرکتم خیلی خوب توسعه پيدا کرد، حتی بدون داشتن سرمايه اوليه و با سعي و تلاش هاي فراوانم. اما در دوره هاي بعد که آن دوست عزيز بدليل اينکه تصميم گرفته بود جداگانه و مستقل شرکت بزنه و کار کنه با آمدن نفرات جديد شرکت هيچ وقت مثل اول نبود و روز به روز خطاهائي کم و زياد در بين مدير و کارشناسان فني مشاهده مي شد و خساراتي به شرکت وارد مي شد. 

امروز دوباره در صدد قوي کردن شرکت هستم. ولی نه به شکل قبل. امروز با خودم فکر ميکنم نه فقط من بلکه براي اداره و توسعه يک شرکت حداقل چند نفر که با هم سرمايه ها، امکانات، مسئوليت ها و غيره را بايد با هم بزارن وسط و هر کسي با توجه به توانائيها و توافقات اوليه بايد یه گوشه کار را بگيره. يکي فني باشه ، يکي مثل من تبليغات ، بازاريابي و مديريت کلي شرکت، يکي بازرگاني و يکي هم مالي. با همه امکانات خصوصا گذاشتن املاک همه دوستان تو رهن بانک براي گرفتن اعتبارات و ضمانتنامه و غيره. اين ميشه يه شرکت خوب. 


نوشته شده توسط سيد فريد بلادي موخر در پنجشنبه 1395/07/01 .

+