جناب آقای مجید ظفریان
فعال در صنعت هتلداری،ارزیاب رسمی سازمان میراث فرهنگی و مدرس آموزشهای آداب معاشرت،پذیرائی،کاست کنترل و.....
سازمان: هتل هما شیراز ( مدیر تشریفات )
دسته شغلی مرتبط: گردشگری و هتل داری
استان: فارس

ليسانس آمار از دانشگاه شهيد بهشتي تهران ودیپلم ریاضی از دبیرستان البرز تهران . و اخذ مدرک مديريت هتلداري از سازمان فني و حرفه اي مشهد.


کد معرف برای ثبت نام دیگران: 17891
سابقه فعالیت ها:

1. انتقال به هتل هما شیراز از 1/10/96 به عنوان مدیر تشریفات . بیش از دوسال است که مقیم شیراز هستم . 2. انتصاب در مورخه 12/ 8/95 به عنوان سرپرست (مدیر) هتل هما بندرعباس لغایت 4/9/96 . در مدت مذکور فعالیتهای زیادی در راستای، تعدیل نیروهای مازاد،آموزش پرسنل جوان،نوسازی تجهیزات وابنیه، بازاریابی و تبلیغات( بخصوص درفضای مجازی ) ،انعقاد قرارداد با ارگانها ، سازمانها و آژانس های مختلف و بازسازی برند هتل هما بندرعباس صورت گرفت . که باعث افزایش فروش و رضایت مندی مشتریان گردید. 3. ازآبان ماه 1394 تا آبان 1395 ، مدیر هتل آپارتمان آلتین ارس در جلفا که در مدت مذکور اقدامات ذیل در هتل صورت گرفته: 1. نظارت از طراحی تا ساخت و افتتاح سالن چند منظوره . 2. رفع نواقص عدم انطباق ارزیابان استاندارد سازی. 3. تدوین و اجراءبرنامه جهت اطلاع رسانی و تبلیغات ،بازاریابی و بازارسازی بین آژانسهای مطرح و مراکز رزرواسیون مهم و شرکت در نمایشگاه هتلداری تهران. 4. نوسازی ملزومات هتل شامل تخت،تشک،ملحفه،حوله و..... 5. لغو قرارداد برون سپاری لاندری وسرپرستی این قسمت در راستای ارتقإ کیفیت در خانه داری . 6. گسترش اقلام صبحانه سرد و گرم و خرید تحهیزات سرو به صورت بوفه . 7. لغو قرارداد برون سپاری رستوران و صبحانه خوری هتل و بازنگری منو و بازسازی و تجهیز آشپزخانه در راستای ارتقإ بهداشت و کیفیت و رضایت مندی میهمانان . 8. آموزش مداوم پرسنل هتل. 4. مدیر راه اندازی هتل دنیز چهار ستاره مجتمع گردشگری باری ارومیه از بهمن 93 تا مرداد94 (یادآوری میگردد این هتل به مدت دو سال غیر فعال بود که با اقدامات مختلف بازاریابی ،ضمن معرفی هتل به مراکز رزرواسیون و مشتریان قبلی ،عملیات بازسازی و نوسازی نیز صورت گرفت)... 5 . انتصاب به سمت مدیر منطقه ای (آذربایجان غربی و شرقی) شرکت رایزن پاد آفتاب گردشگری عامل تطبیق استانداردهای مراکز گردشگری از ابتدای مهر 93 (کار پارت تایم) . 6. ارزیاب رسمی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در حوزه تجهیزات ،خدمات ،نیروی انسانی و آموزش، دارای کد شناسائی رسمی و موفق به بازدید و تنظیم گزارش ارزیابی ،از بیش از 50 هتل در دو استان آذربایجان غربی و شرقی. وعقد قرارداد مشاوره با هتلهای در حال ساخت مانند اهراب تبریز و ایران پارک و کیمیا ارومیه و چهار ستاره پیرانشهر، چیپال جلفا . 7. مدیر تشریفات ، غذا و نوشیدنی هتل درویشی مشهد(یکا از لوکس ترین هتلهای ایران) بین سالهای 90 تا 92. 8. تدریس در دانشگاه علمی وکاربردی هتل پردیسان مشهد در دروس اصول پذیرائی ،کترینگ ،آشپزخانه صنعتی و کنترل هزینه های غذا و نوشیدنی رشته هتلداری . وسه دوره آموزش حضوری به کارکنان مناطف نفتی و پتروشیمی در عسلویه ، مسجد سلیمان و فلات قاره. 9. تاسيس گروه تشريفات طلائي به اتفاق دو نفر از پرسنل هتل از جمله آشپز هتل و اجاره مجتمع پذيرائي ماهان در چهارراه فرامرز عباسي مشهد با چهارسالن چند منظوره و يک رستوران در طبقه ششم با چشم انداز عالي و دوطبقه منفي يک و دو، شامل آشپزخانه و سردخانه.به مدت چهار سال(86تا90) . 10. مدير غذا و نوشيدني هتل پنج ستاره پرديسان مشهد و در ادامه مدير فروش و بازاريابي و تشريفات از 84 تا 86 . 11 . مدير رستوران بوفه غذاهاي بين الملل پروما مشهد (طبقه سوم شاپينگ سنتر پروما) با بيش 30 پرسنل و طبخ روزانه 20 مدل غذا، سالاد، دسر و پذيرائي به صورت بوفه. 12. فعالیت در عرصه های مختلف از تاسیس رستوران (فست فود) تاپس برگردر عشق آباد ترکمنستان تا مدیریت تبلیغات و بازاریابی رستوران آبشار دبی .


مهارت ها:

راه انداز ومدیریت هتل ومراکزگردشگری

ارزیاب رسمی هتل جهت بررسی مشکلات و اراه راه حلهای منطقی درحوزه افزایش فروش،کاهش هزینه ها و توسعه خدمات و رضایت مندی میهمانان

مدرس آداب معاشرت،پذیرائی و کنترل هزینه های غذا و نوشیدنی(کاست کنترل)

نوع عضویت در باشگاه مدیران ایران: عادی

جادوی سیستم سازی

اطلاعات بیشتر مانند رزومه یا ارسال پیام خصوصی، فقط برای اعضای طلایی قابل مشاهده است.

همین الان طلایی شوید!
+