استفاده از برنامه های راهبردی تجمل است یا ضرورت؟

بسمه تعالی

با سلام 

به نظر شما چرا با توجه به اینکه اکثر ارگان ها ادعا میکنند برنامه راهبردی دارند. ولی نتایج عمکلرد آنها این موضوع را تایید نمیکند؟ یا اینکه حداقل با اهداف تصویر شده در اول  برنامه فاصله زیاد دارند ؟ 

نوشته شده توسط مجيد غلامي و در روز شنبه 1395/10/11
---------: پاسخ های مطرح شده :---------

سلام به نظر من حتی در مرحله نگارش هدف اجرا نیست ...

چیزی شبیه مد ، شبیه انجام وظیفه است .

ضمن اینکه خیلی از برنامه های استراتژیکی هم که نوشته می شوند هم برای اجرا در زمان حال چندان مناسب نیست !

نوشته شده توسط ندا مفاخری در يكشنبه 1395/10/19
----------------------------

با سلام

به نظر بنده در نگارش برنامه ها به هدف اصلی کمتر توجه می شود و اهداف معمولا آرمانی و به دور از تحقق هستند.از طرفی برای رسیدن به هدف نهایی باید هدف های کوچکتر مدنظر قرار گیرد و دوره های زمانی متناظر با آنها برای رسیدن به هدف های کوچک و در نهایت هدف اصلی برنامه ریزی گردد.

نوشته شده توسط امیرحسین بلندی در سه شنبه 1395/10/21
----------------------------

با سلام

ضمن تشكر از همراهي دوستان گرامي

سوالات خود را با اين سوال تكميل ميكنم، كه چه روش يا مدلي وجود دارد كه بتواند اين اختلاف را درزمان اجرا شناسايي و كم كند تا در پايان برنامه به هدف نزديك تر شويم؟ 

نوشته شده توسط مجيد غلامي در يكشنبه 1395/12/15
----------------------------

باسلام و احترام؛  داشتن آن ضروری است زیرا بدون آن اتلاف های سازمانی؛  گم کردن هدف اصلی ؛ افزایش هزینه‌های فرصت ؛  عدم همگامی با تغییرات سریع محیط؛  ناهماهنگی و اختلال در عملکرد ه و تعارض ها؛  نقش ها و. .... را خواهیم داشت . در سالهای بحران اقتصادی دنیا حدود هزار شرکت را ارزیابی کردند و فهمیدند که کمتر از صد شرکت در مقابله موفق تر بوده اند ؛ آنهایی که راهبردهای درست تری داشته و در پیش بینی دقیق تر عمل کرده بودند.     سازمان را نمی توان با آزمون و خطا پیش برد. اما چگونگی تدوین سند و نقشه راهبردی ؛  مدل متناسب ؛ طراحی دقیق و اجرا ؛ پایش  و نتیجه‌گیری بسیار مهم ؛ علمی و فنی است . سازمان هایی که سند راهبردی تنظیم می کنند و برای تزیین در قفسه هیات مدیره می گذارند راه را به خطا رفته اند. دکتر گودرزی 

نوشته شده توسط سیاوش گودرزی در چهارشنبه 1399/10/17
----------------------------

برای مشارکت در این بحث، لطفاً وارد سایت شوید:
+