دوره MBA چیست؟

MBA مخفف ترکیب Master of Business Administration یا مدیریت ارشد کسب و کار است. این تخصص در حدود ده های ابتدایی 1900 پایه گذاری شد اما در ابتدای ظهور و شکل گیری چندان مورد استقبال قرار نگرفت. چرا که صاحبان کسب و کارها نیازی به حضور یک علم واحد که بتواند نحوه رهبری و سکان داری یک مجموعه، در هر کسب و کاری را آموزش دهد حس نمی کردند. رهبران سنتی کسب و کارها با تکیه بر همان اصول کهنه مدیریتی که اغلب بر پایه رئیس و مرئوسی بنا بود پیش می رفتند و شاید این علم را خطری برای اقتدار خود تلقی می کردند.

اما با پیشروی جسورانه علم mba در بافت کسب و کارهای قرن جدید و موفقیت های طوفانی بیزینس هایی که رهبرانشان به اصول مدیریت ارشد کسب و کار پایبندی می کردند، کم کم باور همگانی به سمت پذیرش حداکثری MBA رفت. اینجا بود که عصاره تمام علومی که می توانست رهبر یک کسب و کار را به مدیر ارشد بیزینس خود تبدیل کند، در قالب دوره MBA تولد پیدا کرد. دوره هایی که در شرایط و قالب های مختلف حتی در آکادمی های غیر دانشگاهی نیز برگزار می شوند و فرد فراگیر دوره می تواند مدرک MBA دریافت نماید. همچنین بعد از اخذ مدرک mba می توانید در دوره dba نیز شرکت کنید. 

دوره‌های MBA چرا برگزار می‌شوند؟

دوره MBA برگزار می شود چون تمامی کسب و کارها از جمله آن هایی که مدیرانشان تحصیلات غیر مدیریتی دارند (که خیلی هم زیاد هستند مانند بسیاری از مهندسان که کسب و کارهایی راه اندازی می کنند) نیاز مبرم به دریافت علم روز مدریت ارشد کسب و کار یا همان MBA را دارند. قطعا همه نمی توانند با هر سن، شرایط و درگیری های مرتبط به کسب و کارشان، برای کنکور درس بخوانند و به دانشگاه بروند و رشته مدیریت را به شکل دانشگاهی بخوانند و متخصص MBA شوند.

طبیعی است که مدیران و رهبران کسب وکارها وقت و شرایط همچین کاری را نداشته باشند. اما MBA چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. این جاست که دوره MBA در شرایط و بسترهای مختلف توسط موسسات آموزش عالی آزاد برگزار می شود تا همه حتی افرادی با رشته های غیر مرتبط با مدیریت، بتوانند در آن شرکت کنند.

مراکز آموزشی گسترده ای در اقصی نقاط جهان اقدام به برگزاری دوره های کوتاه مدت مدیریت ارشد کسب و کار کرده اند. یکی از برجسته ترین مرکز های آموزشی برگزار کننده دوره MBA، مؤسسه آموزش عالی آزاد هفتاد است که از همکاران مجموعه «مدیران ایران» می‌باشد.

کلیه دروس دوره های MBA به صورت اختصاصی و مبتنی بر استاندارد های روز دنیا طراحی شده است. مباحث آموزشی این دوره در قالب 300 ساعت آموزش در اختیار دانش پژوهان قرار می گیرد.

یکی از هدف های برگزاری دوره MBA پرورش مدیرانی مجرب است که با خلق فعالیت های جدید در داخل یک سازمان به کارآفرینی بپردازند.

بی شک یک فرد فارغ التحصیل از دوره مدیریت ارشد کسب و کار در مقایسه با یک مدیر معمولی به شکل مؤثر و کارآمد تری می تواند اداره سازمان را بر عهده بگیرد. بهتر است بدانید کسب و کار شامل کلیه عملیات هایی می شود که در فرآیند تولید، فروش و خدمات پس از فروش شکل می گیرد.

چرا دوره‌های MBA اینقدر پرطرفدار هستند؟

به طور کلی شرکت در دوره های MBA و دریافت مدرک آن امتیاز مثبت و بسیار قدرتمندی است که می تواند آینده شغلی شما را دستخوش تغییرات دلپذیری دارند. امروز که تمامی سازمان ها به ارزشمندی علم MBA پی برده اند و هنوز بسیاری از صاحبان کسب و کارها فرصت و شرایط شرکت در دوره های مدیریت ارشد کسب و کار را ندارند، وجود عنصر جوان و قدرتمندی که بر این علم تسلط داشته باشد و مدرک دوره mba خود را از مرجعی معتبر دریافت کرده باشد، حکم کیمیا را دارد و قطعا جایگاه بسیار عالی برای فرد رقم خواهد زد.

علاوه بر احتمال بالای دریافت سَمت های مدیریتی در صورت نشان دادن توانمندی ها و تسلط بر دانش mba ،شما با شرکت در دوره های ام بی ای توانایی بالقوه خود را برای راه اندازی کسب و کار شخصی تان در هر زمانی، به توانایی بالفعل تبدیل خواهید کرد.

شرکت در دوره mba برای همه کسانی که سودای موفقیت در کسب و کارشان را دارند (چه این کار به صورت خدمت به یک سامان باشد و از شما مهره ای کلیدی برای آن ها بسازد و چه بیزینس شخصی خودتان باشد)، بسیار سودمند، کاربردی و نتیجه بخش خواهد بود.

درواقع فارغ التحصیلان دوره مدیریت ارشد کسب و کار می توانند در نقش کارآفرین، رهبری بخش های تولید، تحقیق، امور مالی، فروش و طراح شرکت ها مشغول فعالیت گردند

مخاطبین دوره MBA چه کسانی هستند؟

مخاطب دوره های MBA صاحبان کسب و کارها، مدیران ارشد، مدیران اجرایی و مدیران میانی سازمان ها هستند. قطعا صاحبان استارتاپ های نوین نیز با تسلط بر دانش mba ،کسب و کار نوپای خود را با احتمال بسیار بالاتری به موفقیت می رسانند.

کوچ ها و مشاوران کسب و کارها، پژوهشگران و افرادی که برنامه راه اندازی کسب و کاری را در آینده نزدیک دارند از دیگر مخاطبان دوره mba هستند.

چرا MBA موسسه هفتاد؟

(همکار مجموعه مدیران ایران)

حالا که اهمیت گذراندن دوره mba برای ما روشن شد، دغدغه پیدا کردن و انتخاب یک آکادمی آزاد که بتوانیم دوره mba را در آن بگذرانیم و در نهایت با دریافت به روزترین علم روز کارشناسی ارشد کسب و کار، مدرک معتبری هم دریافت کنیم را خواهیم داشت. موسسه ای که بتواند شرایط شرکت در دوره را برای همه مخاطبانش تسهیل کند و با در نظر گرفتن احتمال شلوغی برنامه صاحبان کسب و کارها، بتواند پلنی منعطف و کاربردی برای شرکت در دوره mba فراهم نماید.

سطح این دوره حرفه ای است و پیش نیاز شرکت در آن تنها دارا بودن مدرک کارشناسی می باشد.

مزیت های دوره MBA موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد دلایل برجسته دیگری هم دارد که در ادامه خواهید خواند:

1- اساتید برجسته دوره mba موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد
موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد، با در کنار داشتن افراد برجسته و اساتید بزرگ حوزه مدیریت و روانشناسی کشور و همچنین حضور صاحبان کسب و کارهای درخشانی که می توانند به عنوان اساتید عملی راه در طول دوره کنار فراگیر باشند، یکی از موفق ترین و بهترین دوره های mba داخل کشور را برگزار می کند.
2- امکان شرکت در دوره بصورت حضوری و نیمه حضوری

شرکت در دوره mba موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد به صورت حضوری و نیمه حضوری، طی 300 ساعت آموزش امکان پذیر است. ما خوب می دانیم که مخاطبین زیادی برای این دوره ها وجود دارند که پرمشغله هستند و وظیفه مدیریت سازمان ها را بر عهده دارند.

قطعا مدیر اجرایی یا مدیر میانی یک مجموعه دغدغه ها و وظایف فراوانی دارد. مدیر عامل یک مجموعه هم به احتمال زیاد امکان شرکت کردن در کلاس های یک دوره mba را به شکلی که یک جوان دانشجو فرصت دارد نخواهد داشت. آکادمی هفتاد امکان برگزاری دوره mba نیمه حضوری و حضوری را فراهم کرده تا شما با هر میزان مسئولیت و وقت آزادی که دارید بتوانید در کلاسها شرکت کنید و مدیر ارشد کسب و کار خود شوید.

3- پشتیبانی 24 ساعته

شما در دوره mba موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد 24 ساعته به صورت تخصصی پشتیبانی خواهید شد. این پشتیبانی به صورت حضوری، تماس تلفنی، استفاده از پیام رسان ها و همچنین سیستم تیکتینگ می باشد.

 
4- گواهی شرکت در دوره mba ، مورد تایید وزارت علوم

گواهی شرکت در دوره mba موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد، مورد تایید و اعتبار وزارت علوم است و امکان استعلام آن بصورت آنلاین نیز وجود دارد. همچنین گواهی نامه شما امکان ترجمه از سوی دادگستری را نیز دارد؛ این یعنی شما مدرک معتبر و قابل ترجمه ای دارید که علاوه بر داخل کشور، حین مهاجرت شغلی و درسی نیز برایتان مفید و کارآمد خواهد بود. تایید وزارت علوم اعتباری است که مدرک دوره mba هفتاد را بسیار خاص، معتبر و در رده مدارک دانشگاهی قرار داده است.

سرفصل‌های آموزشی دوره‌های MBA

در دو گرایش استراتژی و بازاریابی، سرفصل‌های زیر ارائه می‌گردند:

 • مبانی سازمان و مدیریت
 • اصول بازاریابی
 • رهبری و مهارت های رفتاری و ارتباطی
 • مدیریت منابع انسانی
 • حسابداری برای مدیران
 • مدیریت مالی و بودجه ریزی بنگاه ها
 • راهبری (حاکمیت) شرکتی و مسئولیت های اجتماعی
 • مدیریت مالی و بودجه ریزی بنگاه ها
 • اصول و فنون مذاکره
 • اصول انتقال فناوری
 • مدیریت پروژه مقدماتی
 • برنامه ریزی استراتژیک
 • مدل‌های کسب و کار
 • تفکر استراتژیک
 • تدوین طرح کسب و کار
 • استراتژی های بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • مدیریت برند

درخواست مشاوره رایگان