content strategy
content strategy

دانلود مجموعه مقالات مدیریتی

آقای مهندس سلجوقی گرانقدر ، زحمت کشیده اند و مجموعه مقالات آقای رضایان را برای نشر در اختیارمان گذاشته اند .ضمن سپاس از هر دوی بزرگواران ، به پیوست تقدیم حضور شده است تا برای شما خوبان هم قابل استفاده باشد .آقای رضاییان در معرفی این مجموعه چنین نوشته اند :

​همانطور که مستحضرید؛ بخش قابل توجهی از دانش نهفته سازمانی در تغییرات مدیریتی و فرآیندهای آن از بین می­رود و از سوی دیگر هفتاد درصد مشکلات سازمان‌ها تکرارپذیر می‌باشند و این در حالی است که نسبت به ثبت و مستندسازی تجارب کوچکترین اقدامی به انجام نمی‌رسد.

اهمیت «مستندسازی دانش و تجارب» به عنوان یکی از سرمایه‌های اصلی سازمان‌ها، توجه روزافزون صاحبان کسب و کارها و صنایع را به دنبال داشته است. هر سازمانی باید شکست‌ها و موفقیت‌های گذشته خود را ثبت و مرور کند و به طور سیستماتیک درس‌هایی از آن بگیرد، به گونه‌ای که همه کارکنان آن را درک کرده و به آن تجارب دسترسی داشته باشند.

 بی‌شک این آورده‌ها موجب افزایش سرمایه‌ها و دارایی‌های پیشین سازمانی شده و به تدریج شاهد پیشرفت، تعالی، اثرگذاری و بومی سازی شیوه‌های مدیریت سازمانی خواهیم بود. از دیگر سو، مستندسازی تجارب می‌تواند، الگوی مناسبی برای ثبت و ضبط دانش پنهان کارکنانِ در آستانه بازنشستگی یا بازنشسته سازمان‌ها باشد.
 باری به پیوست مجلد «انفجار ذهن» جهت استحضار حضرتعالی تقدیم گردیده است؛ مجموعه یافته‌های مبتنی بر تجارب شخصی، فرصت‌های اجرایی و مطالعاتی حقیر است که طی دو دهه گذشته در سازمان صدا و سیما در قالب مقالات و گفتارها ارائه و منتشر شده است. حوزه فناوری، مدیریت و رسانه از جمله عرصه های مورد توجه نگارنده بوده است.
 

امید دارم نقطه نظرات ارزنده جنابعالی را جهت بهره برداری به دست آورده و در صورت صلاحدید برای دوستان و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و علاقه مندان مباحث مدیریت سازمانی  ارسال فرمائید. امید مطالب تنظیمی مورد استفاده علاقه‌مندان واقع شود.

دانلود مجموعه مقالات

درباره ی مدیر سایت

همچنین ببینید

پنج نیروی رقابت

پنج نیروی رقابت – The five forces of competition افکار مدیریتی معمولا در قالب هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *