ایده های خلاقانه برای راه اندازی کار با سرمایه کم

حتما شما هم همانند بسیاری از افراد میخواهید یک کار با سرمایه کم راه اندازی کنید تا در نتیجه هم خودتان رئیس خودتان باشید و هم بتوانید مخارج زندگی خود را تامین کنید. ما در این مطلب برای شما پیشنهادهایی داریم که می توانید با کمک آنها یک کار با سرمایه کم راه اندازی کنید. این کار های نیاز به سرمایه ی زیادی ندارند و اگر به کاری علاقه داشته باشید و با پشتکار و تلاش آن را دنبال کنید، اطلاعات خود را در آن زمینه افزایش دهید حتما موفق خواهید شد. به یاد داشته باشید قرار نیست با این روش ها یک شبه میلیونر شوید، موفقیت یک شبه وجود ندارد و برای رسیدن به موفقیت باید تلاش و سرمایه گذاری (وقت، انرژی، پول)کنید.

ایده های خلاقانه برای راه اندازی کار با سرمایه کم

 

۱- صنایع دستی و کارهای هنری

کسب درآمد با این روش کار ساده ای نیست. اما غیرممکن هم نیست. افراد زیادی با فروش صنایع دستی و کارهای هنری خود در جشنوارها و نمایشگاه ها درآمدهای میلیونی دارند و از این کار با سرمایه کم سود زیادی عایدشان می شود. طراحی و نقاشی، معرق کاری، مجسمه سازی، کار با شیشه و  فلز و جواهرسازی کارهایی نیستند که همه هنر انجام آنها را داشته باشند. پس اگر در این زمینه ها دارای مهارت هستید، از همین امروز دست به کار شوید. به نکات ذیل توجه کنید.

– می توانید کارهای خود را در گالری های هنری و نمایشگاه با هزینه ی اندک به نمایش بگذارید و مشتریان خود را بیابید. برای فروش محصولات خود بهتر است با تکنیک های فروش و بازاریابی آشنا شوید و بر علم فروش خود بیافزایید.

– به نمایشگاه های هنری مراجعه کنید و کارهایی که در آنجا به فروش می رسد را با کارهای خود مقایسه کنید، آیا آثار هنری شما به اندازه ای خوب هستند که بتوانید آنها را بفروشید؟ علاوه بر این با این کار می توانید نمایشگاه ها و گالری های هنری که برای آثار شما مناسب هستند را پیدا کنید و همچنین با افراد حرفه ای که معمولا در این مکان ها هستند آشنا شوید و از آنها کمک و راهنمایی بگیرید.

– باید بخاطر داشته باشید همانند هر کار دیگری برای این کار نیز نیاز به برنامه ریزی دارید و اینکه این کار یک کار با سرمایه کم است، نیاز به برنامه ریزی را برطرف نمی کند. باید بدانید چه افرادی مشتری شما خواهند بود، چقدر می توانید درآمد داشته باشید، چه هزینه هایی باید بپردازید، به چه مجوزهایی نیاز دارید، محصولات خود را باید با چه قیمتی بفروشید تا هم سودی عاید شما شود هم مشتری خود را حفظ کنید و…

– بهتر است در اماکنی که می خواهید آثار خود را بفروش برسانید در صورت امکان از دوستان و آشنایان کمک بگیرید. همچنین باید به نحوه ی چینش و مکان قرار گیری محصولات خود توجه کنید.

– اطلاعات تماس مشتریان خود را دریافت کنید تا آنها را در جریان کارها و نمایشگاه های بعدی قرار دهید.

– امیدوار باشید، معمولا هر کاری در اوایل سود زیادی ندارد، حتی اگر در ابتدای کار هیچ سودی حاصل نشد عاقلانه و طبق اصول با تلاش و پشتکار کار خود را ادامه دهید و باور داشته باشید که موفق خواهید شد.

۲- ارائه مشاوره های خلاقانه و نو

مشاور نوآوری و خلاقیت به دیگران، چه افراد چه کسب و کارها، کمک می کنند تا مهارت های لازم برای اثربخشی بیشتر و موفقیت در بازارهای رقابتی را یاد بگیرند؛ با تعریف مسائل و حل آنها و یافتن فرصت های جدید محصولات و خدماتی جدید تولید کنند. امروزه سازمان ها بدون خلاقیت و نوآوری موفق نخواهند بود.

کارهایی که می توانید در این زمینه انجام دهید:

نوشتن پیام ها و شعارهای تبلیغاتی خلاقانه

ارائه ی پیشنهادهای در زمینه سبک تبلیغات و طرح های تبلیغاتی

این مطلب رو هم از دست ندید:
  از افراد موفق تقلید نکنید!

یافتن فرصت ها و ایده های جدید در یک کسب وکار

این کار نیز یک کار با سرمایه کم است که هزینه راه اندازی، هزینه بازاریابی جهت یافتن افراد و کسب وکارهایی است که این کار را به یک کار تمام وقت برای شما تبدیل کنند.

۳- طراحی داخلی

در صورتیکه به طراحی و دکوراسیون علاقه مند هستید، طراحی داخلی می توانید شغل ایده آل شما باشد.

طراح داخلی وضعیـت داخلی ساختـمان را طـراحی و سازماندهی می کند. این ساختـمان ها می تواند خانه های شخـصی، ادارات و شرکتـها، هتل ها، رسـتوران ها و مغازه ها باشند. برای موفقیت در این کار باید فردی خلاق باشید، دارای مهارت های ارتباطی موثر باشید و بتوانید زمان و کارهای خود را به خوبی مدیریت کنید.

۴- طراحی و ساخت طلا و جواهر

این کسب و کار یک کار با سرمایه کم و توام با هنر است، در ایران همیشه رونق دارد و درآمد خوبی برای شما خواهد داشت. اگر به این کار علاقه مند هستید و می توانید در آموزشگاه ها این هنر را آموزش ببینید و به تنهایی یا با همکاری طلاسازان دیگر کارگاه کوچک طلا و جواهر سازی خود را حتی در زیر زمین خانه تان راه بیاندازید. محصولات جدید به طلا فروشی ها بفروشید و از آن ها سفارش های جدید بگیرید (آن ها مواد لازم کار را به شما خواهند داد) و یا به بازسازی طلا و جواهرات دست دوم بپردازید. همچنین می توانید در زمینه ی بدلیجات مشغول به فعالبت شوید. با خلاقیت و پشتکار می توانید در این کار به یک حرفه ای تبدیل شوید و درآمد زیادی داشته باشید.

۵- بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه‌ای  (Network Marketing ) نوعی شیوه فروش است که در آن شرکت ها محصولات خود را بدون تبلیغ و واسطه به فروش می‌رسانند، و مشتریان بعد از خرید در صورت تمایل می‌توانند محصولات شرکت را بازاریابی کنند و سود بگیرند. درآمد در بازاریابی شبکه‌ای هم در ازای فروش مستقیم کالا و هم در ازای فروش از طریق زیرمجموعه کسب می‌شود.

در ایران سایت بازاریابی شبکه ای وابسته به وزارت صنایع و معادن وضعیت شرکت های فروش مستقیم و طرح های درآمدی آن ها را بررسی می کند که می توانید برای اطمینان از درست بودن فعالیت شرکت های که در زمینه بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند به این سایت مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با کسب درآمد از طریق این شبکه ها به این شرکت ها مراجعه کنید و از آنها مشاوره بگیرید. البته قبل از مراجعه توصیه می کنیم مطلب ۱۰ قانون بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را مطالعه کنید.

۶- حسابداری

با شرکت در دوره های آموزشی می توانید حسابداری یاد بگیرید و در شرکت ها مشغول به کار شوید.

۷- منشی گری و مسئول دفتر مدیرعامل

تا چند سال پیش وظایف منشی ها پاسخگویی به تلفن ها، تایپ و یا تندنویسی بود اما امروزه کار جمع آوری اطلاعات، پیاده سازی و مستند سازی، وارد کردن اطلاعات در رایانه و پاسخگویی حرفه ای به تلفن را انجام می دهند.

تقاضا برای این شغل زیاد و به همان اندازه متقاضیان این کار زیاد هستند. شما می توانید با گذراندن دوره های آموزشی مثل آموزش مسئول دفتر حرفه ای و صرف هزینه ای اندک برای آموزش خود، خود را از دیگران متمایز کنید. این کار نیز یک کار با سرمایه کم است.

۸- مراقبت از کودک یا سالمند

امروزه غالبا هم پدران و هم مادران هر دو شاغل هستند، اگر عاشق بودن در کنار کودکان و غرق شدن در دنیای جادویی آنان هستید، این کار را گزینه ی مناسبی است. شما می توانید این کار با سرمایه کم را پس از گرفتن مجوزهای لازم جهت تاسیس مهدکودک آغاز کنید.

۹- تدریس خصوصی

چنانچه در زمینه ای خاص دارای مهارت هستید، می توانید آن را به دیگران نیز بیاموزید و از این را کسب درآمد کنید. تنها هزینه ای که باید بپردازید هزینه هایی است که باید صرف بازاریابی و تبلیغات برای یافتن مشتری کنید.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  چرا خیلی از کالاها در بازار ایران شکست می خورند؟

۱۰- مشاور و برنامه ریز مراسم عروسی

این شغل در ایران کمتر جاافتاده است. شاید بتوانید با خلاقیت خود از آن استفاده کنید و درآمد خوبی از این راه عاید شما شود. با گذر زمان برگزاری مراسم عروسی پر هزینه تر و پر دردسرتر می شود. بنابراین بسیاری از زوج های در شرف ازدواج حاضرند فرد یا شرکتی را استخدام کنند تا برنامه ریزی و مدیریت برگزاری این مراسم را به عهده بگیرد و آن ها را از فشار و استرس نجات دهد. مراسم عـروسی در ایران بـسیار جدی گرفته می شـود و عروس و دامـاد می خـواهند این روز را به یکی از به یاد ماندنی ترین و خـاص ترین روزهـای زندگی آنها تبدیل کنند.

اگر خوش سلیقه هستید و می توانید چند کار را با هم مدیریت کنید، این کار برای شما مناسب خواهد بود. شما باید شبکه ای از همکاران برای خود تشکیل بدهید، مانند عکـاس، فیـلمبردار، گل فروشی، سفره آرایی، رستوران، تـالارها و …

کافیست یک دفـتر کوچـک اجاره کنید که مشتریان بتوانند به شما مراجعه کنند. البته بدون دفتر هم می توانید به کمک یک سایت به صورت مجازی کار کنید. این کار تجهیزات زیادی نمیـخواهد. اگـر بتوانید توانایی خود را در بـرگزاری یک یا دو مراسـم کوچک یا بزرگ به اثبات برسانید به زودی مشتریان زیادی به سمت شما خواهند آمد.

۱۱- رستوران ‌ها

تفکر غالب این است که راه اندازی رستوران به یک فضای بزرگ، با تزئینات و مبلمان عالی سرمایه ی زیاد نیاز است. اما بهتر است بدانید بسیاری از رستوران های بزرگ امروز، کـار خود را از یک فضـای کوچک شروع کرده اند. مثلا، شهرام فـخار بنیانـگذار رستوران های زنجیره ایی پدر خوب، کـارش را از ساندویـچ فروشی آغاز کرده است.

انواع و اقسام رستوران های کوچک و بزرگ در جای جای شهر وجود دارند ورقابت در این بازار بسیار شدید است اما اگر خوراکی که می فروشید، بتواند نظر مشتریان را جلب کند، بهداشت را رعایت کنید و فضایی آرام حتی اگر کوچک باشد، مهیا کنید، قطعا کلی مشتری جذب خواهید کرد. کافی است حواستان به دخل و خرج، امور مالی، موجودی یخچال و انبار، باشد. با خلاقیت به خرج دادن خودتان را منحصر به فرد کنید. با ایجاد مزیت رقابتی، می توانید از سایر رقبا پیشی بگیرید و موفق شوید.

۱۲-  بازاریابی تلفنی برای شرکت ها

شرکت های زیادی وجود دارند که محصولات و خدماتی را ارائه می دهند اما توان لازم برای معرفی یا فروش آنها را ندارند. یکی از راه حـل هایی که مـی تواند به این شرکت ها کمک کند و باعث درآمدزایی برای شما شود، بازاریابی محصولات آنها و دریافت درصدی از فروش محصولات است. یکی از روش های کم هزینه و موثر بازاریابی، بازاریابی تلفنی است که شما تنها با داشتن یک خط تلفن می توانید این کار را انجام دهید.

۱۳- طراحی سایت

با آمدن تکنولوژی های امروزی، پیاده سازی سایت آسان تر شده است و حتی کسانی که اطلاعاتی در مورد سایت و برنامه نویسی ندارند هم می توانند برای خودشان و یا حتی دیگران، سایت طراحی کنند! می توانید با استفاده از موتور سایت ساز WordPress  و به کمک معجون وردپرس به راحتی برای خودتان یا دیگران سایت راه اندازی کنید و از این راه کسب درآمد کنید. یک کار با سرمایه کم که می تواند آینده ی شغلی شما را تامین کند.

این مطلب در آینده کاملتر خواهد شد…

لطفا ایده ها و نظرات خود را برای ما در بخش نظرات بنویسید.

مدیران ایران

۴ پاسخ به "ایده های خلاقانه برای راه اندازی کار با سرمایه کم"

 1. سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون
  در زمینه کسب و کار اینترنتی هم میشه کارهای زیادی کرد
  مثل راه اندازی وبسایت برای فروش محصولات دانلودی
  که درآمد نسبتا خوبی هم داره
  یک نمونه از این سایت ها:
  http://newbp.ir
  برای کسانی که می خوان کار اینترنتی کنند یه نمونه خوب هست

 2. سعیده یعقوبی نژاد۲۱ مهر ۱۳۹۶ از ۲:۲۵ ب.ظپاسخ

  سلام خسته نباشید
  مطالبتون بسیار عالی وآموزنده بود برام ممنون

  من ایده های زیادی دارم برای کسب وکار
  والان یک مورد در حال اجرا دارم که مرکز زیبایی ((خانه ابرو)) ویژه خانمها به ثبت رسوندم که بتونم برندسازی کنم نمایندگی بدیم تو سراسر کشور و دنیا (مراحل بعد) که برای اصلاح و قرینه سازی ابرو
  به یک مرکزی برن که فوق تخصصی قرینه سازی صورت در زمینه آرایش و زیبایی …در اون مرکز یکسری برنامه های کارآفرینی و جلب مشتری و خانمهای خانه دار هنرمند جهت چرخش درآمد راحت تر و در محیطی سالم وآرامبخش و امن برای کمک اقتصاد خانواده بتونیم به امید در کنار هم به بهترین شکل ممکن چرخه کارآفرینی اقتصادی خوبی تو کشورمون به اجرا دراریم .

 3. سلام من در مورد صادرات تحقیق مى کنم چنانچه طرحى دارید ممنون مى شم
  باتشکر اقدم

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X