براساس تحقیقات صورت گرفته، به طور تقریبی سه تا پنج درصد انسانها به موفقیت های دلخواه خود می رسند، هر روز رشد می کنند و به درآمد بیشتری دست می یابند. دلایل بسیاری باعث رشد و پیشرفت این افراد می شود. مهم ترین آنها این است که این افراد وقتی تصمیم به انجام کاری می گیرند، قاطعانه دست به عمل زده و شروع به کار می کنند، هرگز امروز و فردا نمی کنند، با مسئولیت پذیری تمام اقدام می کنند و دلیلی برای به تأخیر انداختن آن نمی بینند؛ زیرا به خوبی بر این موضوع واقف اند که تأخیر در انجام کار، آنان را روز به روز از رسیدن به اهداف و خواسته هایشان دور می کند و عدم موفقیت را در پیش خواهد داشت.

جالب است بدانید که این افراد بیشترین سرمایه و بهترین زندگی را در اختیار دارند. حال این سؤال پیش می آید:

چرا بیشتر انسان ها با دیدن افرادی که توانسته اند با این روش به آنچه می خواهند برسند، خودشان چنین کاری نمی کنند؟

البته نباید از این موضوع بگذریم که همه انسانها خواهان موفقیت هستند، اما تفاوت های کوچکی در این میان وجود دارد که انسان های برنده را از بازنده جدا می کند؛

عدم موفقیت اما متاسفانه انسان های عادی و انسان های ناموفق همیشه در جزیره بالاخره یک روز انجامش می دهم گرفتار شده اند؛ بهانه تراشی می کنند، با دلایل متعدد خود را توجیح می کنند، امروز و فردا می کنند و با وجود اینکه میدانند کاری که در صدد انجام دادنش هستند به نفعشان است و عامل رسیدن آنها به موفقیت است، با دلایل و بهانه های مختلف انجامش را به تأخیر می اندازند: بالاخره یک روز ورزش را شروع خواهم کرد؛ بالأخره یک روز مطالعه خواهم کرد، بالأخره یک روز برنامه ریزی خواهم کرد و این افراد به بیماری بهانه تراشی و عقب ماندگی دچار شده اند.

بله! تعجب نکنید! این هم یک نوع بیماری است که می تواند بسیار نابود کننده تر از دیگر بیماری ها باشد. چنین انسان هایی همچون افراد موفق در ذهنشان فکرها و ایده های بسیاری دارند؛ اما داشتن ایده و فکر به تنهایی نمی تواند عامل رسیدن به موفقیت و جایگاه مدنظرشان باشد. در واقع، اقدام کردن پلی است میان ایده ها و افکار شما برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان. هر اندازه ایده و فکرهای بزرگی در سر داشته باشید، تا زمانی که دست به کار نشوید هیچ سودی در پی نخواهند داشت. بهانه هایی چون دوران کودکی خوبی نداشتم، تحصیلات عالیه ندارم، موقعیت زندگی من برای اجرای این ایده ها مناسب نیست، هیچ کسی مرا حمایت نمی کند، رئیسم آدم خوبی نیست و … کارساز نخواهد بود. اگر قصد دارید به افراد موفق و تأثیرگذار بپیوندید، هر چه سریعتر از این جزیره وحشتناک خارج شوید و هر آنچه را در توان دارید به کار بندید. هر کاری را که قصد دارید انجام دهید با تمام وجود شروع کنید، برنامه ای برایش درنظر بگیرید و بی وقفه برای رسیدن به آن تلاش کنید. به این فکر نکنید که در طول مسیر چه اتفاقاتی پیش خواهد آمد؛ اگر اطمینان دارید که کار مدنظرتان به نفع خودتان، اطرافیان و جامعه خواهد بود زودتر شروع کنید و یقین داشته باشید در بین راه با مواردی مواجه خواهید شد که شما را در راه رسیدن به هدفتان، یاری خواهند کرد؛ اما تا زمانی که در مسیر قدم نگذارید، هیچ اتفاق خاصی پیش نخواهد آمد.

سال ها پیش، زمانی که می خواستم به کار مشاور املاک وارد شوم، همه دوستان و آشنایان می گفتند که پیش از شروع به کار، باید چند ماه یا چند سال نزد اشخاص با تجربه و کاربلد شاگردی کنم تا در نهایت بتوانم به طور مستقل یک دفتر املاک را مدیریت کنم؛ اما از آن جایی که به توانایی های خود واقف بودم و به آنها ایمان داشتم، می دانستم که پس از شروع به کار، می توانم تجربه های بسیاری به دست آورم. به همین دلیل، اولین اقدام من اجاره یک دفتر املاک بود. با توجه به اینکه در این حرفه به دلیل بالا بودن قیمت ها و بعضی مسائل حقوقی باید دقت بالایی داشت، یک سال اول را با احتیاط پیش رفتم و در این زمینه از دوستان مجرب کمک و راهنمایی گرفتم. سال اول فقط توانستم به اندازه اجاره مغازه درآمدی کسب کنم و برای مخارج زندگی و پرداخت اجاره منزلی که در آن سکونت داشتیم، قرض کردم. متعهد شده بودم که با مسئولیت پذیری تمام پیش  بروم و همه معاملاتی را که پیش می آمد به سرانجام برسانم. با این کار تجربه هایی به دست آوردم که نزد هیچ شخصی نمی توانستم به آنها دست یابم.

پس از گذشت یک سال، با استفاده از تجربه های به دست آمده، توانستم به درآمدزایی بالایی برسم. اکنون چهارده سال از آن روزها می گذرد و دوستانی دارم که تحسینم می کنند و هم زمان با من قصد داشتند چنین کاری را انجام دهند، اما متاسفانه امروز پس از گذشت چهارده سال، هنوز هیچ اقدامی نکرده اند و در جزیره بالأخره یک روز انجامش میدهم گیر افتاده اند و در کار مشاور املاک هنوز شاگردی می کنند.

من همیشه عاشق خطر کردن و دست به کار شدن هستم، حتی اگر در کاری سررشته نداشته و فقط به آن علاقه مند باشم و البته در جست و جوی درونی خود به این نتیجه رسیده باشم که توانایی انجام آن را دارم، بی هیچ وقفه ای شروع به کار می کنم و می دانم در مسیری که پیش می روم، با کسب تجربه های بسیار می توانم به موفقیتهای دلخواهم برسم.

هرگز دنبال فرصت مناسب نباشید؛ هیچ فرصتی بهتر از اکنون وجود ندارد. با یک برنامه اولیه شروع به کار کنید و با ایمان و باور قلبی پیش بروید. فراموش نکنید زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که برای رسیدن به اهداف دلخواهمان امروز و فردا کنیم. سخت ترین بخش انجام هر کاری شروع آن کار است؛ به محض شروع کار، به تدریج همه مسیر برایتان نمایان خواهد شد. ممکن است به این نتیجه برسید که انجام آن کار و اجرای ایده های خود به آن انداره که تصور می کردید، دشوار نبوده است.

خواهی که دلت محرم اسرار آید                       در دایره شو تا چه پدیدار آید

برای رسیدن به خواسته هایتان، به هرگز تسلیم نشدن متعهد شوید؛ زیرا قطعا در مسیری که حرکت می کنید موانعی بر سر راه شما قرار خواهد گرفت که شاید شما را خسته، نگران و آشفته کند. در نهایت، این شما هستید که باید پای تعهدتان باقی بمانید و همه سختی های راه را به جان بخرید تا به خواسته های خود به لذت، خوشی و استقلال مالی دست یابید. در نظر داشته باشید که رسیدن به اهداف و خواسته های بزرگ و موفقیت های چشمگیر هرگز کار آسانی نخواهد بود؛ زیرا اگر آسان بود همه می توانستند به آن جایگاه برسند.

                                            بلندی هایی که رسیدند بزرگان          نبود حاصل یک شب پرواز

                                       بلکه آنها سخت کوشیدند               شباهنگام که بودند دوستان در خواب

* * * * * *

عدم موفقیت

این مطلب برگزیده از کتاب الماس و تراش ، انسان و تلاش و نوشته جناب آقای نوراللهی می باشد که برای اعضای مدیران ایران  ۴۰ درصد تخفیف به همراه ارسال رایگان به سراسر کشور در نظر گرفته شده است در صورت تمایل به سفارش این کتاب با شماره های ۰۲۶۳۲۷۴۳۱۴۱ و  ۰۹۳۵۴۲۳۸۱۱۰ تماس حاصل فرمایید.

مسیر شکوفایی

مدیران ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.