آموزش وردپرس

کسب احترام + دانلود فیلم

خیلی از مردم فکر میکنن که معروف شدن، یه هدف بزرگ و حرفه ایه. ولی من اینجام که بگم در این مورد مبالغه شده. شهرت زودگذره، میاد و میره. بعضی وقتها، مردم تصمیمات شما رو دوست دارن و بعضی وقتها هم نه. اما چرا ؟ مشهور شدن هدف شما نیست. هدف شما اینه که بهترین تصمیمی رو که میتونین، بگیرین. بعدش اونو برای به دست آوردن یک چیز بهتر نسبت به معروفیت، به نحو احسن اجرا کنین؛ و اون هم احترامه. احترام یعنی احساس عزت و اعتبار؛ یک چیزی که شما رو از مردم دیگه متمایز کنه و یا گفتن بعضی صفتها و دستاوردها برای بعضی مهارت های حرفه ای.

شما اینو متوجه میشین که چه زمانی احترام ِ دیگران رو جلب کردین. اونا میان پیشتون که از همراهی و مشورت شما بهره مند بشن. اونا شما رو خیلی خوب و مثبت به دیگران معرفی میکنن. و کلاً خیلی خوب از کارهای حرفه ای شما حمایت میکنن.

در بیشتر رابطه های جدید، مردم حتی وقتی شناختی از طرف مقابلشون نداشته باشن، درست یا غلط، برحسب تصورشون از لیاقت طرف مقابل، بهش احترام میذارن. ولی شما باید احترام بیشتری رو کسب کنین. رفتارهای زیادی هست که میتونه بهتون کمک کنه که احترام بقیه رو جلب کنین. من ۴ تاشون رو دوست دارم :

اول : یادتون باشه که وقتی در جای مهمی هستین، حداقل درباره طرز فکر و تصمیماتتون توضیح بدین. و مخصوصاً وقتی در موقعیت تنش زایی هستین.

مطمئن باشین که باید درباره خودتون توضیح بدین. این توضیح میتونه کوتاه و خلاصه باشه ولی حتماً صادقانه باشه. نذارین برای مردم این سوال پیش بیاد که دلیل کارهایی که شما میکنین چیه ؟

بعدی اینکه، هر وقت یه بُرد بزرگ داشتین، اعتبارش رو با دیگران تقسیم کنین. شما برنده شدین و ستاره ی مجلس هستین ولی وقتی این درخشش رو با اعضای تیمتون، همکاراتون و کسایی که ازتون حمایت کردن تقسیم کنین، جمع رو ستاره بارون کردین. و اینطوری اونا میخوان که این لطف رو بعداً براتون جبران کنن.

یه نکته مهم دیگه.. همیشه هوای تیمتون رو داشته باشین. اگه کسی خواست اونا رو بازخواست کنه، شما جوابش رو بدین. اگه کاری که اونا عاشقشن، داره تهدید میشه، شما باید برای اونا بجنگین. وفاداری و تعهد اونا نسبت به شما، به این ربط داره که شما چطور وفاداری و تعهدتون رو نسبت به اونا نشون دادین.

و در آخر، یادتون باشه که فقط حرف نزنید. بعنوان یه رهبر، فقط گفتن چیزهای درست به اونا کافی نیست. باید با رفتارتون  بهشون نشون بدین که کار درست چیه. در واقع، اگه بعضی استانداردها رو در تیم اعمال کنین، ولی کارمنداتون رعایت اونا رو توسط شما نبینن، و یا اگه شما بگین این کارو بکنین ولی خودتون انجام ندین، یه ضربه بزرگ به اعتماد اونا و احترام خودتون زدین. درست کردن سابقه از اعتبارهایی که کسب کردین، مهمه. ولی این تنها کاری نیست که باید انجام بدین.

کسب احترام، در مورد اینه که چطور با مردم و مخصوصاً با تیمتون رفتار میکنین.

یک رهبر خوب  برای کسب و حفظ این احترام ارزش قائل است . در فیلم کوتاه زیر به این نکته اشاره شده است :

 

این فیلم یکی از بخشهای مجموعه ی نکات طلایی مدیریت است که هم اکنون در pack94 قابل دسترس است . برای مشاهده ی اطلاعات کامل این پک آموزشی مدیریت اینجا را کلیک کنید.

http://modiriran.ir/pack


-= لینک کوتاه این مطلب =-

این مطالب را از دست ندهید :
- با آزمون دیسک، شناخت فوق العاده ای نسبت به خودتان یا همکارانتان بدست بیاورید: اطلاعات بیشتر ...
- تا حالا معجون مدیریت زمان رو امتحان کردید ؟
- وقتتون کمه و علاقمند به بروز رسانی اطلاعات مدیریتی تون هستید ؟
- با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...


همچنین ببینید

برداشت اشتباه از زبان بدن

زبان بدن اساس ارتباط اولیه‌ی ما بود. زمانی که مهارت فهمیدن اینکه آیا یه نفر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *