آموزش وردپرس

چرا فکر می کنید حق با شماست، حتی اگر اشتباه کنید؟

زاویه ی دید، همه چیز است، بویژه وقتی پای امتحان کردنِ اعتقاداتتان در میان باشد.

چرا فکر می کنید حق با شماست ؟

از شما می خواهیم که برای لحظه ای تصور کنید که سربازی هستید در دل جنگ ، شاید یک پیاده نظام رومی یا یک کماندار قرون وسطایی  و یا شاید جنگجویی آفریقایی هستید، فراغ از زمان و مکان در شما چه چیزهایی وجود دارند که ثابت هستند؟

  • سطح ادرنالین بدن شما افزایش می یابد
  • رفتارهای شما برگرفته از واکنش هایی ریشه دار خواهند بود

واکنش هایی که ریشه در نیاز شما از حمایت از خودتان و تیمتان و شکست دادن دشمنتان دارند.حال از شما می خواهم تصور کنید که نقشی کاملا متفاوت داریدو ان دیده بان است .کار دیده بان حمله و دفاع نیست، وظیفه پیشاهنگ فهمیدن است.د یده بان کسی است که می رود تا از کوهها نقشه برداری کند و موانع بالقوه را بشناسد، و بعنوان مثال اوبه یافتن پلی امید خواهد داشت که در جای مناسبی از رودخانه قرار گرفته باشد، اما فراتر از هر چیز می خواهد بداند که واقعا چه چیزی آنجاست ان هم با بیشترین دقت.

در یک سپاه واقعی سرباز و دیده بان هردو اهمیت دارند اما شما می توانید به هر دو اینها بعنوان یک الگوی ذهنی بیاندیشید، استعاره ای از چگونگی عملکرد همه ما در پردازش اطلاعات و تفکرات در زندگی روزمره.

آنچه در این فیلم گفته می شود این است که درست قضاوت کردن، درست پیش بینی کردن و درست تصمیم گرفتن به این بستگی دارد که چه طرز تفکری دارید. برای به تصویر کشیدن این الگوهای ذهنی شما را به فرانسه قرن نوزدهم میبریم.

آیا شما یک سرباز، در صدد حفاظت از دیدگاه های خود به هر قیمیتی هستید — یا یک مامور شناسایی که کنجکاوی، شما را به جلو می برد؟

«جولیا گالف» د ر سخنارنی خود در تد  انگیزه هایی که در پسِ این دو طرز تفکر قرار دارند و چگونگیِ شکل گیریِ روشِ تفسیرِ اطلاعات توسط آنها را با ذکر داستانی تاریخی از فرانسه ی قرن نوزدهم بررسی می کند.


-= لینک کوتاه این مطلب =-

این مطالب را از دست ندهید :
- با آزمون دیسک، شناخت فوق العاده ای نسبت به خودتان یا همکارانتان بدست بیاورید: اطلاعات بیشتر ...
- تا حالا معجون مدیریت زمان رو امتحان کردید ؟
- وقتتون کمه و علاقمند به بروز رسانی اطلاعات مدیریتی تون هستید ؟
- با کانال تلگرامی مدیران ایران، همیشه بروز باشید ...


همچنین ببینید

تجربه زندگی در گود معرکه

آیا تا به حال فکر کرده اید چه زمانی، وقت تغییر است؟ همه ما دوست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *