ده اصل کلیدی دست دادن

ده اصل کلیدی دست دادن

میدانستید که دست دادن شما ممکن است چیزی باشد که یک نفر از همه بیشتر از یک ملاقات به یادش میماند؟

دلیلش این است  که تماس بدنی اساسی ترین و قویترین نشانه ی غیرگفتاریست. در حقیقت یک تحقیق در مورد دست دادن نشان داد که با دست دادن به یک نفر احتمال بخاطر سپردن شما توسط او دوبرابر میشود.

ده اصل کلیدی دست دادن
ده اصل کلیدی دست دادن

همچنین محققین کشف کرده اند که افراد با کسانی که به آنها دست میدهند دوستانه تر و بازتر برخورد میکنند. اما این را هم بدانید که آدمها غالبا براساس نوع دست دادن شما قضاوتهای شخصی میکنند. دیده ام که دست دادن ضعیف یک شخص اورا برای پُست فروش کم رو نشان داده است.

همچنین متوجه شده امم آن نوع دست دادن استخوان شکن مردانه که یک شخص دستش را خیلی محکم فشار میدهد، احساس مغرور بودن یا خشک بودن را القا میکند.

و وقتی یکی با بازوی صاف شده دست میدهد، که باعث ایجاد فاصله ی بیشتر بین خودش و طرف مقابل میشود، به عنوان بی اعتمادی و دوری کردن ارزیابی میشود. برای یک دست دادن کاری عالی، اینجا ده پیشنهاد دارم که بهتره بخاطر بسپارید.

بایستید. همیشه باید وقتی به یکی معرفی میشوید یا دستتان را به سمتش دراز میکنید، باید بایستید .

همچنین باید مطمئن باشید که دست راستتان برای دست دادن آزاد است، پس کیف پول، کیف دستی، نوشیدنی یا موبایلتان را به دست چپ بدهید تا آماده ی دست دادن باشید.

یادتان باشد ارتباط چشمی برقرار کنید. وقتی که دست میدهید، مستقیما به چشم طرفتان نگاه کنید. ارتباط مستقیم چشمی در این لحظه احساسات خیلی خوبی از برقراری ارتباط ایجاد میکند.

لبخند بزنید. وقتی لبخند میزنید باعث میشود تا نفر دیگر هم ناخودآگاه در مقابل لبخند بزند. و به علت پدیده ای که بازخورد چهره ای نامیده میشود، وقتی حالات چهره به احساسات نظیرشان متصل میشود، آن لبخندی که در پاسخ زده میشود باعث میشود تا طرف مقابل  احساس خوشحالی بیشتری کند.

رو در رو بایستید. بدنتان را در مقابل طرفتان قرار بدهید، تا کاملا روبرویش قرار بگیرید.

دستتان را طوری دراز کنید که کف دست را به پهلو باشد. اگر دستتان را در حالیکه کف دستتان را به بالاست دراز کنید، باعث میشود سلطه پذیر بنظر برسید. وقتیکه کف دستتان به سمت پایین یا دستتان را به سمت پایین بپیچانید در حین دست دادن، این را میرساند که شما احساس برتری دارید، چون شما دستتان را بالای دست طرف مقابل قرار داده اید.

اما وقتی دستتان را در حالیکه کف دست را به پهلوست دراز میکنید، برابری و همکاری را میرساند.

مطمئن شوید که کف دستتان با هم تماس پیدا کند. و بافت دستتان، آن پوستی که بین انگشت شست و اشاره است، با بافت دست شخص مقابل تماس پیدا کند. تحقیقی را فروشنده ها نشان داد  اگر مشتریان این تماس کف دست را کامل حس نکنند، ممکن است برای بقیه ی تراکنش احساس راحتی نکنند و ممکن است  نتیجه اش کاهش میل به خرید باشد.

مطمئن باشید که محکم دست میدهید. خصوصا اگر زن هستید این موضوع درست است. زنهایی که محکم دست میدهند احساسات مورد قبول بهتری ایجاد میکنند و  شایسته و قابل اطمینان قضاوت میشوند.

این که قبل اینکه دست طرف مقابل را رها کنید حرف بزنید. “خیلی از آشناییتون خوشحالم” یا ” خیلی خوشحالم که اینجام”.

در نهایت، چشمتان را مستقیم نگه دارید. وقتی دستتان را رها میکنید و عقب میروید یادتان باشد که سطح چشمتان را حفظ کنید. وقتی پایین را نگاه میکنید، نشان از سلطه پذیری شماست  و شما میخواهید آخرین برداشت از شما خونگرم بودن و با اعتماد به نفس بودنتان باشد.

بزرگترین چیز درمورد تمرین دست دادنتان این است که فرصتهای زیادی برای اینکار دارید. با دوستان و اعضای خانواده شروع کنید، و سعی کنید این اصول را همزمان با هم بکار ببرید تا زمانی که باآنها احساس راحتی کنید.

بزودی برایتان تبدیل به عادت میشود و در مسیرتان به سمت دست دادن کاری بی نقص بهتر و بهتر عمل خواهید کرد.

مدیران ایران

influencing

چگونه بر دیگران اثرگذار باشیم؟

  • آیا تابه‌حال برای ترغیب دیگران به چیزی مشکل داشته‌اید؟ حتی اگر آن چیز باب میل آن‌ها باشد؟
  • آیا تاکنون سعی کرده‌اید که دیگران مثلاً گروه پروژه، خانواده یا افرادِ جامعه را وادار به کاری کنید که برایشان بهتراست و شکست‌خورده باشید؟
  • گاهی افراد راضی نمی‌شوند، ولی شما چیزی بیشتر از تنبیه و پاداش در اختیاردارید.

همچنین ببینید

سه مرحله‌ی فرایند کوش دادن

سه مرحله‌ی فرایند کوش دادن

گوش کردن در سه مرحله انجام می‌پذیرد: مرحله‌۱- دریافت: در این مرحله، پیام فرد سخنگو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *