آموزش کارکنان ، به نظر برخی از مدیران یک هزینه است . هزینه ای که چندان به بازگشت آن امیدوار نیستند و شاید حتی به اهمیت آن هم چنان که باید باور ندارند . به همین جهت در زمانهایی که شرایط مالی چندان مناسب نیست، یکی از اولین هزینه هایی که حذف می کنند هزینه آموزش کارکنان است .

عده ای دیگر از مدیران اما آموزش و سرمایه گذاری برای آن را یک موضوع کلیدی می دانند .این دسته از مدیران اعتقاد دارند که در دنیای پر تغییر امروز کارکنان به شکل های مختلف باید رد معرض به روز رسانی خود و دانش و مهارتهای خود باشند

برای درک بهتر  اهمیت آموزش کارکنان بهتر است به نکات زیر نگاهی گذرا داشته باشیم ک

  1. کارکنانی که آموزش های مناسب دیده اند کمک می کنند تا مشتریان راضی تر داشته باشیم . بنابراین هزینه های آموزشی در راستانی تبلیغات ، برندینگ و وفاداری مشتریان اثر گذاری مستقیم خواهد داشت.
  2. کارکنانی که اموزش های مناسب دیده اند شادتر و بهره ور عمل می کنند.
  3. کارکنانی که آموزش های مناسب دیده اند هزینه های کمتری را برای سازمانتر تولید می کنند و از هدر رفتن منابع سازمان جلوگیری می کنند.
  4. کارکنانی که آموزشهای مناسب دیده اند می توانند خلاقانه تر در فعالیت هایی که انجام می دهند مشارکت فکری داشته باشند

البته طبیعی است که حد توقع کارکنانی که آموزشهای مناسب می بینید از مسیر شغلی و سایر شراط حاکم در سازمان هم ارتقا پیدا می کند و سازمان هم به همراه کارکنان خود باید پیوسته در حال رشد باشد تا این آموزشها و سرمایه گذاری ها بتواند در میان مدت و بلند مدت به منافع سازمان منجر شود .

این مطلب رو هم از دست ندید:
  راه‌های ایجاد انگیزش در کارکنان

 

فایل صوتی زیر  گفتگوی کوتاهی است که توسط رادیو اقتصاد با خانم  دکتر ندا مفاخری در این زمینه انجام شده است و ممکن است برای شما هم مفید باشد .

 

دانلود فایل صوتی – گفتگوی رادیویی – اهمیت آموزش کارکنان

آموزش کارکنان
آموزش کارکنان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.