منوهای نصب در پنل مدیریت

خط باریک بین مدیریت خوب و مدیریت غیراخلاقی

هر مدیری رویای داشتن مهارت های کسب و کاری خوب را دارد. با اینحال افرادی هم وجود دارند که قدرتشان آنها را به تباهی می کشاند و فراتر از مرزهای اخلاقی عمل می کنند. غالبا خودخواه می شوند، حق کارکنان را نمی دهند و از آنها کارهای غیراخلاقی می خواهند که غیرمنطقی است.

مدیریت

چطور مدیریت غیر اخلاقی را تشخیص دهید؟ مدیریت غیراخلاقی چیست؟

مدیریت غیراخلاقی را فقط می توان با مقایسه با مدیریت خوب تعریف کرد. یک مدیر خوب وقت و تلاش خود را وقف موفقیت فعالیت اقتصادی شرکت می کند. طبق قوانین و مقررات دولتی رفتار می کند و برای کسب سود کار غیرقانونی انجام نمی دهد. همه ی تصمیماتش بر اساس ملاحظات اخلاقی و تمرکز بر مناقع کارکنان و مشتری است.

در مقابل، مدیر بی اخلاق فرآیندهای ممنوع، غیر اخلاقی و غیرقانونی را در محیط و نیروهای کار خود ترویج می دهد. یک مدیر بی اخلاق باعث ایجاد محیط کاری می شود که در آن ترس و تنفر دیده می شود.

این نوع مدیران تمایل به خودخواهی دارند و به هر فعالیت کسب و کاری به عنوان وسیله ای برای رسیدن به امیال و اهداف شخصی خود نگاه می کنند. اگرچه همه ی تصمیمات غیراخلاقی عمدا گرفته نمی شوند، اما باعث می شوند بعدها تصمیمات غیراخلاقی بزرگتری گرفته شود.

انواع مدیران بی اخلاق

شناخت انواع بی اخلاقی ها برای مدیران ضروری است تا بدانند چطور از تبدیل شدن به مدیران بی اخلاق جلوگیری کنند.

۱- رئیس حریص

افرادی که با سود بیشتر انگیزه پیدا می کنند. از کارکنانشان می خواهند هر کاری انجام دهند تا فروش بیشتر شود حتی اگر به کارکنان آسیب وارد شود. در ظاهر پیشنهاد دستمزد و پاداشهای خیلی خوب می دهند، اما وقتی واقعا آنها را بشناسید به اسرار کثیف تجارت آنها پی خواهید برد.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  شیوه های رسمی تحقیقات بازار

۲- مدیر بد غیرعمدی!

بعضی مدیران در تلاش برای اعمال روشهای کسب و کاری خوب تصمیمات بدی می گیرند که نتیجه ی آنها غیراخلاقی می شود. اینها معمولا دوراندیش نیستند و احساس تعهدی نسبت به کارکنان ندارند و اثر بد تصمیماتشان بر آنها را در نظر نمی گیرند.

از این دو نوع، مورد دوم را راحت تر می توان به سمت خوب برد. به این منظور باید مهارت های تصمیم گیری خود را افزایش دهد و به احتیاجات کارکنان حساس باشد.

منبع :http://incedogroup.com/the-thin-line-between-good-business-leadership-and-unethical-management/ 

ترجمه : مدیران ایران

 

 

۱۰ آبان ۱۳۹۵

۰ پاسخ به "خط باریک بین مدیریت خوب و مدیریت غیراخلاقی"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X