منوهای نصب در پنل مدیریت

کار کردن با رییس های سختگیر+دانلود فیلم

 

خوب یا بد، ما همیشه با افرادی کار میکنیم که شاید الزاماً دوستشان نداشته باشیم. بعضی وقت‌ها این افراد، رییس شما هستند. انواع مختلفی از رییس های سختگیر هست. بعضیهاشان اهل داد و فریادند. بعضیها به شدت و با نگاه منفی روی کار بقیه نظارت میکنند. حتی بعضیها انتقاد دیگران را هم قبول نمیکنند.

بطور کلی، همه اینها بازتاب یه برخورد غیرحرفه ای و وضع بدی است که به شما استرس بیخودی وارد میکند. هیچکس از این وضعیت خوشش نمی اید. ولی چیکارش میتوانید بکنید ؟ جواب خلاصه این  که هیچوقت با رفتارهای غیرحرفه ای آنها موافق نیستید.

چه، مستقیماً این رفتار با شما بشود یا با یکی دیگه. همچنین هیچوقت همین این رفتار را با خودشان نمی کنید.  چون باعث عصبانیت بیشترشان میشود و دودش در چشم خودتان میرود.

وقتی با یک رفتار بد از طرف یک رییس سختگیر و بد مواجه شدید، انتخاب اولیه شما یکی از این رفتارهاست که یا یک جواب فکر شده و متناسب به آنها بدهید و یا اینکه کلاً بیخیال شوید.

اینکه کدام را انتخاب کنید، به موقعیت شما، موقعیت رییس و اینکه تا کی قرار است بااو کار کنید بستگی دارد.

اول به موقعیت خودتان فکر کنید. آیا با کارتان درگیر هستید ؟ یک عضو ساده ی تیم هستید ؟ یا جزء افراد مهم و کارامد گروه ؟ هرچی موقعیتتان درکار بالاتر باشد، ریسک صحبت کردنتان با رییس پایین تر است.

هیچ وقت ریسک از بین نمیرور. ولی مقدار ارزش شما در تیم، ریسک را کمتر میکند. بعد اینکه در مورد موقعیت رییس فکر کنید. در ۲۰ سال گذشته درجا زده یا خیلی سریع توانسته پله های ترقی را طی کند ؟

این مطلب رو هم از دست ندید:
  ۵ شیوه اساسی در روابط با بالا دستان محیط کار

موقعیت بالای رییس، ریسک صحبت کردنتان را بااو بیشتر میکند.  و در آخر به این فکر کنید که دوست دارید چقدر با این آدم کار کنید ؟

اگر برای یک سال است، صحبت کردن بااو خیلی استراتژی مناسبی نیست. چون ریسک این هست که شما یا آنها جابجا بشوید.

ولی اگر قرار است چند سال با هم کار کنید، باید تصمیم بگیرید که آیا میتوانید با این رفتار کنار بیایید و یا حاضرید که صحبت کنید و هر پاسخی را بشنوید.

یادتان باشد که اگر خواستید با رییستان صحبت کنید، بصورت خصوصی، با احترام ، واضح و به دور از تهدید، اینکار را بکنید.

بعنوان مثال بیاید در مورد موضوعی صحبت کنیم که رییس خیلی داد و بیداد به راه انداخته و باعث شده که شما و بقیه حسابی اعصابتان خورد شود…

ممکن است شما بگویید : ببخشید آقای رییس، فکر کنم شما متوجه نشدید ولی وقتی شما یا آقای محمدی یا آقای حسینی شروع کردید به داد زدن، باعث شد که بقیه نسبت به ما احساس ناراحت کننده ای داشته باشند.

خیلی چیز بدی نیست ولی میخواهم بگویم میدانم که از کارهای ما عصبانی بودید، اما میخواستم از این هم مطمئن شوم که شما حواستان به اتفاقی که افتاده هست. اینطوری شما اعلام می کنید که من نمیخواهم تهدید کنم.

اینطوری من سه نفر را اسم بردم که داد و فریاد راه انداختند، نه فقط او. من از قوانین و سیاستهای کاری یا منابع انسانی یا هر چیز دیگه ای که میتواند او حساس کند و یک محیط خصمانه ایجاد کند، حرفی نزدم. من فقط سعی کردم ساده، صادقانه و مودب حرفم را بزنم.

این مطلب رو هم از دست ندید:
  چطور دورکاری ممکن است به کسب و کار شما لطمه بزند

اینطوری به اواین فرصت را داده اید که بصورت موثری بتواند پاسخگو باشد. به شما  قول میدهم که بلاخره با یک موقعیت چالشی یا رییس منفی مواجه میشوید. نمی توانید رفتارش را کنترل کنید ولی میتوانید اینکه خودتان چه جوابی به او میدهید کنترل کنید.

یادتان باشد که قرار بود چه کار کنیم و یک تصمیم فکر شده بگیرید که به شما کمک کند تا در محل کارتان باقی بمانید و موفق بشوید بتوانید در کنار یک رییس سخت کار کنید.

مدیران ایران

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

۰ پاسخ به "کار کردن با رییس های سختگیر+دانلود فیلم"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© کلیه حقوق برای «مدیران ایران» محفوظ است.
X