پویایی های مثبت محل کار استحکام زیادی به یک تجارت می بخشد ٬ در حالیکه موارد اجباری کشمکش بوجود می آورند . به عنوان یک مدیر ٬ نمی توانید به سادگی از عهده رها کردن وضع مهمی از شرکت برای تغییر بر آیید .

راههای زیادی برای مدیران وجود دارد که یک گروه را تشکیل داده و قابلیت کار گروهی را برای همه پرورش دهند . این ده نکته به شما کمک می کند که به تشکیل تیم حتی با پراکنده ترین گروه از افراد بپردازید !

support3

 

 

  1. اهداف را به صورت آشکار بیان کنید . کارکنان برای اهداف اساسی شرکت به مدیریت توجه می کنند . هنگامی که این اهداف آشکار نباشند ٬ درصورتیکه کارکنان سعی در تعریف اهداف برای خود دارند موارد عدم توافق پیش می آید . با ارائه مشخص اهداف ٬ هر کس در همان محل آغاز کرده و می دانند که تجارت به چه سمتی می رود .
  2. مسئولیت ها را تعریف کنید . وظایف هنگامی که هر کس مسئولیت خود را به درستی بداند بهتر انجام می شوند . به هر کارمند تعریف متمایزی از مسئولیت هایش بدهید ٬ هم مسئولیت های شخصی و هم آنچه مربوط به پروژه گروهی است . درنتیجه این آشفتگی که چه کسی مسئول چیست رفع می شود و کارکنان امکان گزارش دادن بدون کشمکش بر روی مسئولیت ها را می یابند .
  1. آموزش یکسان فراهم کنید . اطمینان داشته باشید که هر فرد در گروه تان آموزش دیده و اماده برای انجام کارها است ٬ اختلافات هنگامی که یک نفر در انجام وظایف لازم ناتوان است نمایان می شوند . آموزش مداوم فراهم کنید – اگر زمان اضافی مورد نیاز است ٬ دو کارمند را برای آموزش به هم جور کنید . با وجود آن اطمینان داشته باشید که این یک ارتباط آموزشی برابر است و هردو کارمند در حال کسب مهارت های جدید هستند .
  2. روابط را تقویت کنید . بیشتر دفاتر محلهایی شوغ با فرجه های سخت بسیار هستند . اما با ایجاد امکان یک زمان ناهار طولانی گاه و بیگاه برای بیرون رفتن با یکدیگر و آرامش در خارج از محیط کار برای کارکنان می توان به این درک رسید که جبران آن به محل کار برخواهد گشت و روابط کاری را توسعه خواهد داد .
  3. اختیار دادن . قدرت تصمیم گیری را به افرادی که برروی پروژه کارمی کنند بدهید . اختیار لازم را برای انجام کارهایشان بدهید ٬ اما برای اطمینان از پیشرفت آنها در چالش٬ روند کار را مشاهده کنید . کارکنان امیدوار می توانند بدون ترس از پیامدها تصمیم گیری کنند و کارکنان خوب به این اطمینان ارزش خواهند گذاشت و به دنبال بهترین تصمیم گیری هستند .
  4. بازخورد بوجود آورید . یک گروه برای پیش بینی نظرتان درمورد کارشان تشکیل ندهید . فقط در انتظارات و واگذاری های اولیه تان شفاف نباشید ٬ بلکه در نظرتان درمورد کار نیز شفاف باشید . روابط آزاد و تکرار شونده که کارکنان درمورد جایی که باید باشند در آن آشکار است ٬ به آنها کمک خواهد کرد تا بیشتر احساس اطمینان کرده و تمایل بیشتری به کار با یکدیگر داشته باشند .
  5. پاداش دهید . پاداش هایی برای کار به صورت یک گروه تهیه کنید . با ارائه یک پاداش تشویق کننده برای کار سخت به گروه جان داده و اشتیاق تازه ای برای کار به کارکنانتان می دهد . این پاداش می تواند جایزه ٬ یک غذای مفصل یا رفتارهای دیگر باشد .
  6. فرجه های معقول قرار دهید . فرجه های معقول اغلب ذهنی بوده و حدود زمانی براساس نیاز تغییر می کنند . اما با تقسیم واگذاری ها به صورت مساوی ٬ دادن حقوق و مزد به کارمندانی که ساعات اضافی کار می کنند و تغییر فرجه های کم اهمیت تر برای ایجاد زمان بیشتر می توانید جانی به کارگروهی دهید .
  7. به طور مرتب جلسه برگذار کنید . بهترین روش برای شناخت کارکنان تان و اینکه آنها بدانند که تنها نیستند ملاقات مرتب با آنها است . این ملافات می تواند یک ملاقات ماهیانه زمان ناهار یا یک جلسه سازمان یافته با موضوعات دستور کار مشخص باشد و مهم است که خطوط ارتباطی باز باشند . این به شما این امکان را می دهد که فقط احتیاجات و بهره وری آنها را ارزیابی نکنید ٬ بلکه به شما کمک خواهد کرد تا همه درگیری های تشکیل گروه که باید با آنهابرخورد کنید را ارزیابی کنید .
  8. گزارشات پنهانی را تقبیح کنید . حتما حداقل یک کارمند خواهد بود که سعی می کند پس از هر جلسه به شما گزارش دهد – کمی هم تحریف می کند . این رفتار را تشویق نکنید و در مقابل این وسوسه که از این کارمند به عنوان یک مگس روی دیوار استفاده کنید بایستید . تاکتیک های پنهانی شدیدا می توانند یک محیط کاری مثبت را از زیر تخریب کنند .
این مطلب رو هم از دست ندید:
  چگونه می توانم افزونه های یک سایت را پیدا کنم ؟

تشکیل گروه به معنی ایجاد یک محیط کاری غیرقابتی و دلگرم کننده است – نوعی از محیط که روابط کاری مثبت را پرورش می دهد . هنگامی که کارکنان احساس ارزشمندی می کنند و می دانند که برای تایید نیازی به رقابت با یکدیگر ندارند ٬ در همکاری با هم برای دستیابی به اهداف مشترکشان آسوده و دلگرم خواهند بود .

ترجمه : مدیران ایران

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.